Breaking News

Nowoczesna toaleta – japońska technologia w Twojej łazience

Toalety o zaawansowanej japońskiej technologii to innowacyjne rozwiązania, które weszły do łazienek na całym świecie i rewolucjonizują sposób, w jaki postrzegamy codzienną higienę. Te nowoczesne urządzenia łączą wygodę, funkcjonalność i komfort, oferując użytkownikom szereg zaawansowanych funkcji.

W tym artykule przedstawię Ci, skąd wzięła się nowoczesna toaleta, czym różni się od zwykłej i dlaczego warto wydać więcej pieniędzy i zamontować ją w swojej łazience. Czytaj dalej! 

Nowoczesna toaleta – czy naprawdę powstała w Japonii? 

Mimo że wszystkim właśnie z tym krajem kojarzy się nowoczesne wc, to pierwsza toaleta zintegrowana z bidetem powstała w Europie, a dokładnie w Szwajcarii w 1954 roku. Była to jednak zwykła armatura łazienkowa. 

Dopiero w 1980 roku Japończycy przenieśli ten wynalazek na wyższy poziom. Dodali wiele udogodnień i elektronicznych funkcji, które zapewniały i dalej zapewniają komfortową i dokładną higienę okolic intymnych. W kraju kwitnącej wiśni na tego typu urządzenia mówi się “washlet” (ウォシュレット woshuretto). Produkcją tych nowoczesnych toalet zajęła się firma TOTO. 

Jeśli kiedykolwiek uda Ci się wybrać do Japonii, na pewno zauważysz, że są one nie tylko w domach, ale także w miejscach publicznych. Nic dziwnego, ponieważ jest to najbardziej zaawansowana ubikacja high-tech na świecie. 

Nowoczesna toaleta z panelem japońskim
Oryginalny japoński panel z wieloma przyciskami i funkcjami. Dla każdego obcokrajowca przybywającego do tego kraju, na samym początku, to niezła łamigłówka. 

Czy w Japonii nie ma “normalnych” toalet?

Są. Jednak bardzo rzadko pojawiają się w miejscach publicznych, o domach nie wspominając. Podczas mojej podróży do Japonii, tylko dwa razy trafiłam na dobrze nam znaną toaletę w “stylu zachodnim”.

Rodzaje nowoczesnych toalet – co możesz wybrać do swojej łazienki? 

Nie musisz koniecznie szukać tego typu urządzeń na japońskich stronach. Znajdziesz je także w Polsce. Musisz jednak przygotować się na spory wydatek, ponieważ elektroniczne toalety nie są tanie. Do wyboru będziesz mieć: 

  • toalety myjące – kupujesz całą toaletą łącznie z muszlą i deską, w której umieszczone są wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. 
  • deski z funkcją bidetu – jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, możesz wybrać samą deskę i zamontować ją w miejscu starej.

A jak sterować wszystkimi funkcjami? Wszystko zależy od modelu. Możesz mieć dołączony panel sterujący z boku deski z funkcją bidetu lub pilot. To naprawdę duże ułatwienie. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o Japonię, to najczęściej panele sterujące są zamontowane na ścianie (szczególnie w miejscach publicznych). 

Funkcje japońskich elektronicznych toalet – co zapewnią? 

Skoro wydajesz już sporo pieniędzy, to na pewno chcesz wiedzieć, na jakie udogodnienia możesz liczyć. Nowoczesna toaleta to przede wszystkim funkcja bidetu. Co to oznacza? Po kliknięciu odpowiedniego przycisku na panelu z tyłu deski wysuwa się plastikowa lub metalowa dysza. Wydobywa się z niej woda pod ciśnieniem, która obmywa okolice intymne po użyciu toalety. Za pomocą pilota lub panelu możesz kontrolować ciśnienie i temperaturę wody.

Nowoczesne wc w wersji japońskiej to także suszenie, podświetlana muszla, czy automatyczna spłuczka. Charakterystyczną cechą tego typu urządzeń jest również podgrzewana deska. Temperaturą możesz oczywiście sterować za pomocą pilota lub panelu. 

Wiele modeli posiada także dezodorant, który jest zamontowany we wnętrzu muszli i niweluje nieprzyjemne zapachy. Korzystanie ułatwia także sterowanie pokrywą za pomocą pilota lub czujnika stopy. Wolnoopadająca klapa i lampka nocna to udogodnienia, które sprawdzą się szczególnie nocą. 

PAMIĘTAJ! Funkcje elektronicznej toalety mogą się od siebie różnić w zależności od modelu, który wybierzesz. Wcześniej zapoznaj się z dokładnym opisem produktu. 

Nowoczesna toaleta z wysuwaną dyszą
Funkcja bidetu jest bardzo przydatna. To właśnie dzięki niej każdy może zadbać o lepszą i dokładniejszą higienę okolic intymnych. Źródło zdjęcia: Oficjalna strona producenta Major&Maker.

Nowoczesne wc i jego zalety 

Same funkcje to nie wszystko. Nowoczesna toaleta japońska ma także wiele innych zalet, które na pewno przekonają Cię do wyposażenia łazienki właśnie w taki elektroniczny sprzęt. 

  • ekologia – używając washletu, organiczasz zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera. Dodatkowo zmniejsza się zużycie wody oraz koszty eksploatacji. 
  • łatwa w utrzymaniu w czystości – dysza, która służy do podmywania, czyści się automatycznie przed i po skorzystaniu. Co więcej, toalety są najczęściej wykonane z łatwo czyszczącego się tworzywa. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką z minimalną ilością płynu. 
  • zajmuje mało miejsca – nowoczesna toaleta sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Kupując bidet, wraz z toaletą, oszczędzasz miejsce. Co więcej, całe wnętrze wygląda estetycznie. 
  • każdemu zapewni dokładną higienę – dzięki wbudowanym funkcjom, wszystkie osoby, będą mogły same zatroszczyć się o higienę okolic intymnych. Swobodnie będą mogły z washletu korzystać osoby starsze, niepełnosprawne i kobiety w ciąży. 

Teraz już wiesz, jak wygląda i jakie funkcje ma nowoczesne wc. Wyposaż w nią swoją łazienkę i ciesz się higieną i komfortem na najwyższym poziomie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *