Breaking News

Naszyjniki z literami – jak je nosić w ciekawy sposób?

Naszyjniki z literami sprawdzają się u kobiet w każdym wieku. Są doskonałym prezentem na urodziny, Dzień Matki, Walentynki czy tak po prostu – bo nie trzeba okazji, by sprawić przyjemność bliskiej osobie lub… samej sobie! Jeżeli jeszcze nie masz ozdoby ze swoim inicjałem, koniecznie to nadrób. Możesz stworzyć z literkowego naszyjnika świetną bazę biżuteryjnej kompozycji, jak również główny element przyciągający wzrok z daleka. Jak wykorzystać naszyjnik z literką imienia w codziennej stylizacji, a z czym zestawić go na wieczór? Co warto dołożyć do wisiorka z inicjałem? Poznaj wskazówki modowe i kreatywnie zaszalej z ulubioną biżuterią!

Naszyjniki z literami i biżuterią nawiązującą do…

Trudno o bardziej spersonalizowany element biżuteryjny, niż naszyjnik z literką imienia. Dorzuć do niego więcej akcesoriów oddających Twoją osobowość w trzystu procentach! 

Lubisz podróżować? Zestaw naszyjnik z kolczykami z motywem kuli ziemskiej. Kochasz zwierzęta? Postaw na bransoletkę z odbiciem psiej łapki. Należysz do miłośników roślin? Koniecznie dopasuj pierścionek z listkiem. W ten sposób biżuteria o osobistym charakterze będzie miała jeszcze bardziej osobiste, wybitnie Twoje znaczenie.

Najlepszą bazą pod własnoręcznie skompletowane zestawy biżuterii są proste naszyjniki z literkami, wykonane ze stali chirurgicznej. Gdy ozdobą jest wyłącznie wycięty kształt, nie grozi Ci przesycenie stylizacji błyskotkami. Wokół takiego wisiorka możesz szaleć do woli.

naszyjnik z literą n stal chirurgiczna
Prostota to przyjaciółka artystycznych dusz. Dookoła niej możesz szaleć bez skrępowania. Źródło: strona sklepu Gal-art.

Jeszcze bardziej osobisty naszyjnik z literką

Do łańcuszków z literą w centrum możesz także dołożyć osobiste zawieszki. Sytuacja jest bardzo podobna, co ze składaniem kompletu biżuterii. Postaw na zawieszkę, której przekaz coś dla Ciebie znaczy. Gwiazdka, serce, pióro, a może coś jeszcze bardziej tajemniczego? Kiedy umieścisz dodatek obok litery Twojego imienia, będzie jasne, że dobór nie jest przypadkowy – spodziewaj się pytań, dlaczego właśnie taka!

zawieszka dodatkowa do naszyjnika z literką imienia
Twój naszyjnik z literką imienia jest prezentem od brata? Dołóż do literki zawieszkę z dziećmi trzymającymi się za ręce – wiesz kto to, prawda? Źródło: strona sklepu Gal-art

Według modowych zasad zawieszka powinna mieć taki sam kolor metalu, jak reszta naszyjnika. Dzięki temu zachowasz wrażenie spójności. Łączenie metali to odważna decyzja – a należy ona rzecz jasna do Twoich preferencji.

Nuta elegancji i magii – kamień jubilerski

Jeszcze jednym plusem prostych ozdób – literki umieszczonej na łańcuszku – jest możliwość dołożenia do niej własnych zawieszek w bardzo wyrazistym stylu. Co powiesz na spektakularny kamień naturalny odpowiadający Twojemu znakowi zodiaku? Według astrologicznych wierzeń, każdy z 12-tu znaków ma w naturze przypisany kamień przynoszący mu szczególną pomyślność. Można wierzyć w magię, można nie wierzyć… ale przepiękny amulet na pewno nie zaszkodzi!

Oczywiście, kamień zdobiący naszyjnik nie musi wpisywać się w astrologiczne zasady. Możesz wybrać dowolny minerał, który Ci się podoba. Co powiesz na głęboką czerń onyksu, hipnotyzujący zielenią malachit, czy tajemniczy fioletowy ametyst?

fioletowy ametyst zawieszka na naszyjnik z literą
Duży, wyrazisty ametyst. Starożytni Grecy wierzyli, że zabezpiecza przed… upiciem się. No cóż – na pewno zabezpiecza przed modową nudą! Źródło: strona sklepu Gal-art

Decydując się na naszyjniki z literami i ozdobnym kamieniem, warto zestawić do kompletu biżuterię z takim samym minerałem. Naszyjnik oraz kolczyki zdobione tożsamym kamieniem stworzą eleganckie połączenie, dobre do wieczorowej sukienki. Tak – w odpowiednim zestawieniu stylistycznym, urocza literkę możesz założyć nawet na wielkie wyjście.

Więcej ozdób na szyję!

Naszyjnik z literą imienia nie musi występować na Twojej szyi samodzielnie. To jeden z tych typów biżuterii, które doskonale dogadują się z ozdobami w luźnym, codziennym stylu. Spróbuj zestawić łańcuszek ze sznurem koralików, rzemieniową plecionką czy chokerem. Niech na szyi zadzieje się coś więcej, niż subtelny przekaz literkowego naszyjnika. A jeżeli towarzyszący mu osobny naszyjnik będzie miał dla Ciebie sentymentalne znaczenie… oba zostały wręcz stworzone dla siebie!


Naszyjniki z literami stwarzają różnorodne możliwości stylizacyjne. Wykorzystaj ich osobisty charakter do stworzenia jeszcze bardziej osobistej kompozycji. Czy wejdą w nią inne akcesoria biżuteryjne, a może tylko urozmaicisz swój naszyjnik wyjątkowymi dodatkami? Decyzja należy od Ciebie – baw się modą na własnych zasadach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *