Breaking News

Montaż siatki leśnej – jak wykonać z niej solidne ogrodzenie?

Siatka leśna idealnie sprawdzi się do ogradzania dużych przestrzeni czy terenów rolniczych. Ale równie dobrze możesz z niej stworzyć ciekawą barierę wokół Twojego ogrodu. To niedrogi produkt, który świetnie sprawdza się jako ogrodzenie tymczasowe. Jeśli jednak przyłożysz się do montażu, może z niej powstać całkiem solidna bariera. Dowiedz się, jak przeprowadzić montaż siatki leśnej, by osiągnąć taki efekt.

Jaką siatkę leśną wybrać na ogrodzenie?

Przy wyborze siatki leśnej należy brać pod uwagę trzy parametry. Pierwszy z nich to wysokość. Najpopularniejsze siatki mierzą 150-160 centymetrów. Kolejny parametr to liczba drutów poziomych w rolce. To informacja o gęstości siatki. Te bardziej prześwitujące mają 13 drutów, te bardziej zwarte nawet 23. Szeroki wybór pod tym kątem czeka na Ciebie na https://www.siatkopol-sklep.pl/category/siatki-lesne.

Trzecia cecha, również związana z gęstością i solidnością produktu, to odległość między drutami poziomymi. Zwykle wynosi 15-30 cm. Do tego warto sprawdzić grubość drutu – im większa, tym solidniejsza bariera.

Jakie słupki do siatki leśnej?

Kiedy wybierzesz już odpowiednio solidną siatkę leśną, czas na decyzję dotyczącą słupków. Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem jest montaż siatki leśnej na słupkach drewnianych. To również najtańsze elementy, które możesz łatwo zainstalować w ziemi. Alternatywa to montaż siatki leśnej na słupkach metalowych, droższych i bardziej stabilnych. Takie ogrodzenie powinno przetrwać dłużej. Metalowe słupki SIATKOPOL posiadają nawet specjalne uchwyty do siatki leśnej.

Jak gęsto stawiać słupki do siatki leśnej?

Pierwszy krok przy montowaniu siatki to oczyszczenie podłoża, na którym ma zostać rozłożona. Dopiero potem można przystąpić do montażu słupków.

Słupki do siatki leśnej nie muszą być rozłożone tak gęsto, jak w przypadku klasycznej siatki ogrodzeniowej. Wystarczy zaplanować słupki co około trzy metry. Największą uwagę trzeba zwrócić na solidny montaż słupków początkowych i narożnych.

Czy słupki do siatki leśnej trzeba betonować?

Słupków do siatki leśnej nie trzeba betonować. Drewniane podpory po prostu wkopuje się w ziemię, zwykle na 70-80 centymetrów. Podobnie można postąpić ze słupkami metalowymi. Trzeba tylko pamiętać, by wzmocnić słupki narożne – na przykład przez dodanie tzw. zastrzałów, które poprawią ich stabilność. Kiedy jednak ogrodzenie z siatki leśnej ma pełnić funkcję stałej bariery, warto mimo wszystko zdecydować się na zabetonowanie metalowych podpór.

Montaż siatki leśnej z rolki

Przy słupkach drewnianych montaż siatki leśnej z rolki opiera się na rozwinięciu jej między słupkami i przybiciu do podpór za pomocą skobli. To specjalnie zakrzywione gwoździe, które można bez problemu samodzielnie wbić do drewna.

Mocowanie do słupków metalowych najlepiej wykonać cienkim drutem wiązałkowym. Ważne, by przytwierdzić siatkę do słupka jak najgęściej. A następnie odpowiednio ją naciągnąć – tylko wtedy będzie stabilna.

Podsumowanie: montaż siatki leśnej – najważniejsze zasady

Montaż siatki leśnej nie nastręczy trudności żadnemu majsterkowiczowi. Musisz dobrać odpowiednią wysokość i gęstość siatki, a następnie wyznaczyć miejsca na słupki. Wystarczy rozstawić je co trzy metry. Przy słupkach drewnianych siatkę montuje się skoblami, przy metalowych za pomocą drutu wiązałkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *