Breaking News

Co jeść przed treningiem by osiągnąć jak najlepsze efekty? Podpowiadamy

Aby osiągnąć pożądane efekty podczas treningu nie wystarczy sam wysiłek fizyczny. Należy zwrócić uwagę na naszą dietę, to co jemy i jakich substancji dostarczamy organizmowi. Zatem co powinniśmy jeść, aby nasz organizm był dobrze przygotowany do treningu, a same efekty były dla nas w 100% zadowalające?

Posiłki przed treningiem – na co zwrócić uwagę?

Spożywanie posiłków przed treningiem, wiąże się z pewnymi zasadami, które powinno się przestrzegać, aby osiągnąć zadowalające efekty podczas treningu. Najważniejszą kwestią, jaką należy mieć na uwadze jest to, aby posiłek spożywany przed treningiem miał niski indeks glikemiczny. Oznacza to, że unikniemy sytuacji zarówno szybkiego wzrostu jak i spadku poziomu cukru we krwi. To wszystko sprawi, że nasz organizm będzie doskonale przygotowany do podjęcia długotrwałego i wyczerpującego treningu.

Wiele osób ma trudności ze zrzuceniem warstwy tłuszczu na brzuchu. Już teraz dowiedz się jak to zrobić: Jak zrzucić oponkę z brzucha?

Węglowodany oraz białka jako konieczne składniki pełnowartościowego śniadania

Planując poranny trening, warto zadbać o to, aby przed jego rozpoczęciem zjeść śniadanie bogate w węglowodany oraz białka. Zadaniem węglowodanów zarówno tych prostych jak i złożonych jest dostarczyć jak najwięcej energii, którą będziemy mogli wykorzystać podczas treningu.

Aby dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej ilości białka przed porannym treningiem, dobrze jest wypić koktajl energetyczny lub po prostu zjeść jogurt naturalny. W przypadku tej ostatniej przekąski, warto zadbać o odpowiednie dodatki w postaci płatków owsianych, orzechów i owoców. Jednak należy pamiętać, że orzechy należą do produktów o dosyć sporej kaloryczności, dlatego ważne jest, aby nie przesadzić z ich ilością. Doskonałą alternatywą dla orzechów może być po prostu masło orzechowe.

A co po treningu?

Posiłki spożywane po treningu nieco różnią się od tych, przyjmowanych przed treningiem. Przede wszystkim po treningu zaleca się spożycie produktów posiadających wysoki indeks glikemiczny. Po intensywnym wysiłku nasz organizm potrzebuje szybkiej regeneracji, którą otrzymuje dzięki uzupełnieniu glikogenu.

Po treningu warto zadbać o właściwy poziom białka w organizmie, którego dostarczy nam choćby nawet koktajl proteinowy. Białko odpowiada za naprawę uszkodzonych podczas treningu tkanek mięśniowych. Dlatego, zaleca się aby około 30 minut po treningu spożyć właściwą dawkę białka. Ten czas określany jest tzw. oknem anabolicznym, w którym to organizm najlepiej przyswaja składniki odżywcze, w tym białko. Należy mieć na uwadze, że jego ilość powinna być uzależniona od rodzaju sportu, który uprawiamy.

Interesujesz się sportem. Zobacz jeszcze na: https://spilkarza.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *