Breaking News

Konferencja w Krakowie – jak zorganizować

Kraków to miasto sprzyjające biznesowym spotkaniom. Jest świetnie połączone komunikacyjnie niemalże z każdym innym regionem polski. Oprócz tego, znajduje się tu mnóstwo hoteli i sal konferencyjnych, w których można przyjąć swoich gości. Jako że konferencje często bywają przedsięwzięciami, które mają na celu budowanie wizerunku organizatorów, warto pomyśleć o zaplanowaniu takich etapów wydarzenia, które pozytywnie zaskoczą uczestników. Interesuje Cię konferencja w Krakowie? Jakie miejsce wybrać, na co zwrócić uwagę? Oto kilka naszych wskazówek!

Konferencja w Krakowie a hotelowe sale konferencyjne

Oczywistym jest, że miejsce, w którym organizujemy wydarzenie w dużej mierze determinuje pierwsze wrażenie uczestników. Warto zatem postawić na hotel z salą konferencyjną, która dobrze się prezentuje. Jeżeli organizujemy kilkudniowe wydarzenie, zdecydowanie lepiej wybrać hotel konferencyjny, w którym goście będą mogli pozostać na nocleg, bez konieczności przemieszczenia się. Ważne jest także, aby hotel nie był nazbyt oddalony od dworca i oferował możliwość zorganizowania posiłków.

Konferencja w Krakowie musi być dobrze zorganizowana, dlatego warto przed wyborem hotelu zwrócić uwagę na kilka aspektów. 

 • Lokalizacja – wybierając hotel zwróć uwagę na jego lokalizację. Niech będzie jak najbliżej centrum, aby każdy z zaproszonych gości bez problemu mógł trafić do celu.
 • Ilość miejsc – już wiesz, ile osób będzie na konferencji? Wspaniale. Teraz możesz wybrać salę, gdzie wszyscy się bez problemu pomieszczą. Hotele bardzo często oferują różne ustawienia krzeseł. 
 • Wyposażenie sali konferencyjnej – dobry sprzęt to połowa sukcesu całego wydarzenia. Pomieszczenie powinno mieć odpowiednie nagłośnienie, ekran, projektor, mikrofon i klimatyzację. 
 • Przerwa kawowa – nikt nie chce tylko siedzieć przez wiele godzin w jednym miejscu. Hotel powinien oferować przerwę na kawę, gdzie uczestnicy konferencji mogą porozmawiać z innymi, rozprostować nogi i napić się kawy lub herbaty. 
 • Catering – hotele często oferują dania ze specjalnego menu. Wiele opcji zestawów, gdzie każdy będzie mógł wybrać idealny posiłek dla siebie. 
 • Parking – nie każdy przyjeżdża na konferencję pociągiem. Wiele osób wybiera samochód. Hotel powinien zapewniać parking, aby nie trzeba było dodatkowo płacić i szukać miejsca parkingowego na mieście. 

Idealny hotel to taki, który dodatkowo pomoże Ci w przygotowaniu sali, a obsługa chętnie wskaże miejsce konferencji uczestnikom, którzy będą przybywali na wydarzenie. Jeśli szukasz sali z prawdziwego zdarzenia, która pomieści dużą ilośc gości, odwiedź https://www.hotelgalicya.pl/ i zapoznaj się z ofertą. 

Czas wolny – Kraków to idealne miasto, by ciekawie go wypełnić

Czas wolny podczas konferencji bardzo często determinuje pozytywne wspomnienia i integruje gości. Warto zaplanować wspólne popołudnie (lub nawet jeden dzień) i atrakcje, które rozluźniają atmosferę wydarzenia. Oczywiście również ta – mniej oficjalna część wydarzenia – powinna być adekwatna do charakteru konferencji. Jeżeli mówimy o spotkaniu ważnych osobistości, raczej powinniśmy zrezygnować z organizowania wizyty w spa, spływu kajakami czy skoku na bungee. Jeżeli jednak nasze wydarzenie ma na celu promowanie nowoczesnego produktu i ma zdecydowanie mniej formalny charakter, możemy wyjść poza schematy.

Konferencja w Krakowie sama w sobie jest atrakcją – za sprawą wielu zabytków i wyjątkowej historii, jeżeli jednak chcemy postawić na coś więcej, niż zwiedzanie Starego Miasta, oto nasz propozycje:

 • zwiedzanie klimatycznego Kazimierza, z wieloma wyjątkowymi knajpami i restauracjami, w których „czas się zatrzymał”,
 • przejażdżka dorożką po Rynku Głównym i jego okolicach,
 • zorganizowanie zamkniętego występu lokalnych artystów, których w Krakowie nie brakuje,
 • wizyta w jednym z krakowskich teatrów,
 • z myślą o kobietach: wizyta w laboratorium perfum lub manufakturze czekolady,
 • dla aktywnych: wspólny spływ kajakami po Wiśle, wycieczka rowerowa do Tyńca, wizyta w parku trampolin lub na torze gokartowym.

Warto też pokusić się o przewodnika, aby oprowadził po najważniejszych zabytkach Krakowa i dokładnie przedstawił ich historię. Wiele osób mogło być w tym mieście, ale na pewno większość nie słyszało, dlaczego poszczególne budynki są ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *