Breaking News

Praca – Tarnów. Na jakie branże warto stawiać w Tarnowie?

Zgodnie z ogólnodostępnymi statystykami, stopa bezrobocia w powiecie tarnowski w 2022 roku to 5,5%, gdzie dla samego miasta wynik ten jest dużo niższy od ogólnokrajowej średniej, ledwie wychylając się powyżej 4%. Wynika stąd, że stabilne zatrudnienie w regionie w zamian za atrakcyjne wynagrodzenie, nie jest marzeniem wyłącznie uprzywilejowanych zawodów. Niezależnie od tego jakiej pracy szukasz, będziesz w stanie ją zdobyć – wystarczy tylko, że będziesz mieć pojęcie na temat źródeł jej występowania.

W jakich sektorach najłatwiej można zdobyć miejsca pracy i jakie wymagania postawią przed kandydatami przedsiębiorcy? Gdzie szukać zatrudnienia i na jakie zarobki można liczyć? Czy zdalna praca w Tarnowie jest możliwa? Umowa zlecenie czy umowa o pracę? Na wszystkie te i inne pytania, odpowiadamy w niniejszym artykule.

Praca - Tarnów na co postawić?

Rynek pracy w Tarnowie – gdzie najłatwiej zdobyć zatrudnienie?

Biorąc pod uwagę dane statystyczne, udostępniane za pośrednictwem Barometru Zawodów, trzeba zauważyć, że na największe niedobory pracowników cierpi sektor transportowy, budowlany oraz medyczny. Sytuacja nie wygląda najgorzej również w handlu, gastronomii czy finansach (przede wszystkim księgowość i doradztwo finansowe), zaś profesji nadwyżkowych niemalże nie notuje się.

Na lokalnym rynku pracy, posadę najłatwiej otrzyma zatem pracownik fizyczny, kierowca – w szczególności międzynarodowy – a także lekarz, czy pielęgniarka. Wśród tarnowskich przedsiębiorców coraz częściej zauważa się chęć zatrudniania osób niepełnosprawnych i zapewniania im najrozmaitszych form wsparcia, gwarantując możliwość rozwoju kariery.

Profesjonalna obsługa klienta w placówkach handlowych, czy aktywne pozyskiwanie klientów jako agent ubezpieczeniowy, to kolejne sfery, w których łatwo zdobyć miejsce pracy. Mile widziane doświadczenie w tym zakresie, wcale nie oznacza, że jest ono niezbędne – pracodawca może Cię przyjąć również w formie stażu czy praktyki, choć musisz mieć świadomość, że umowa o pracę może być w tym przypadku wykluczona; jej miejsce zajmie umowa zlecenie.

Tarnów – praca zdalna. Czego można się spodziewać?

Praca zdalna coraz częściej staje się preferowaną przez pracowników formą zatrudnienia, dotycząc coraz rozleglejszego spektrum branż. Góruje w tej materii oczywiście branża IT oraz marketing. Programista, grafik komputerowy, specjalista ds. marketingu czy copywriter, nie muszą obawiać się o swoje miejsca pracy. W przypadku większości ofert mowa jest o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę, choć w niektórych sytuacjach zdarza się nawet kontrakt B2B. Stawkę godzinową spotyka się niezmiernie rzadko.

Znajdź najlepsze oferty pracy w Tarnowie!

Tarnów to miejsce, które pod kątem preferowanych metod poszukiwania zatrudnienia, nie wyróżnia się szczególnie na tle reszty kraju. Spośród trzech kluczowych opcji Internet stanowi sposób najbardziej efektywny, zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. Niemniej, osobisty kontakt z potencjalnym pracodawcą, czy skorzystanie z asysty urzędu pracy, również nie stanowi metod zepchniętych na margines.

Portale ogłoszeniowe

Wszelkiego typu portale ogłoszeniowe to najlepsze miejsce ze wszystkich na nawiązanie intratnej współpracy – zarówno z perspektywy przedsiębiorcy, jak i osoby poszukującej zatrudnienia. Pracodawca może bez trudu zweryfikować umiejętności kandydatów i klarownie przedstawić im, jakie obowiązki i zadania będą do nich należały w razie nawiązania współpracy. Ponadto, dzięki dobrodziejstwom cyberprzestrzeni, rekrutacja może przyspieszyć nawet o kilka tygodni.

Z drugiej strony, osoby poszukujące pracy, mogą w ciągu jednego dnia odpowiedzieć nie na jedno ogłoszenie, a nawet na kilkadziesiąt, jednym kliknięciem myszki przesyłając komplet dokumentów do wybranych pracodawców. Nie czekaj – sprawdź najlepsze oferty pracy w Tarnowie i zdobądź pracę już dziś!

Kontakt osobisty

W wielu przypadkach, godnym rozważenia pomysłem będzie osobiste wybranie się do określonego zakładu pracy na terenie miasta i złożenie w nim swojego CV. Możesz spróbować zrobić to nawet wówczas, gdy formalnie przedsiębiorca nie prowadzi rekrutacji na określone stanowisko – jeżeli jednak uda Ci się dobrze wypaść, wówczas możesz spodziewać się, że Twoja rekrutacja otrzyma należytą uwagę w trakcie kolejnego naboru.

Powiatowy Urząd Pracy

Urząd pracy w Tarnowie, podobnie jak jego odpowiedniki w innych częściach kraju, stanowić może wartościowe źródło ofert pracy – wbrew krzywdzącym plotkom, nie tylko dla osób o niskich kwalifikacjach i nikłym doświadczeniu, ale również techników, czy specjalistów legitymujących się wykształceniem wyższym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *