Breaking News

8 najbardziej instagramowych miejsc w Krakowie

Odwiedzając stolicę Małopolski ciężko oprzeć się pokusie wykonania niezapomnianych zdjęć. Miasto jest jednak spore, a jego największe atrakcje czasem potrafią się dobrze ukryć. Przedstawiamy 8 najbardziej instagramowych miejsc w Krakowie.

1. Rynek i Stare Miasto – zdjęcia na Insta w ukrytych ogrodach

Krakowski Rynek to miejsce doskonale znane nie tylko mieszkańcom stolicy Małopolski, lecz także i każdemu Polakowi. Szukając najbardziej instagramowych miejsc w Krakowie, warto zacząć właśnie tu, robiąc zdjęcia pod kościołem Mariackim, Sukiennicami czy głowie Mitoraja koło wieży ratuszowej.

Warto odejść też kawałek dalej i uwiecznić na fotografii pobliskie uliczki. Najciekawsze z nich to Floriańska, Kanonicza i Senacka. Z kolei w rejonie Muzeum Archeologicznego i Kościoła św. Piotra i Pawła możesz sfotografować się w… urokliwych ukrytych ogrodach.

Jeśli zostajesz w Krakowie na kilka dni, warto zarezerwować hotel w centrum miasta. Nie tylko ułatwi Ci to dostęp do najlepszych instagramowych miejsc, ale także wszystkie ważne zabytki będą na wyciągnięcie ręki. Jeśli chcesz zarezerwować nocleg w samym sercu województwa małopolskiego odwiedź stronę https://www.bwoldtown.pl/.

2. Bulwar Czerwieński – sesja z Wawelem w tle

Rozciągający się wzdłuż brzegu Wisły za Mostem Dębnickim Bulwar Czerwieński nadaje się doskonale na sesję zdjęciową głównie dzięki wspaniałemu widokowi na Zamek Królewski na Wawelu. Idąc kawałek dalej, pod murami zamku trafisz na pomnik Smoka Wawelskiego i aleję gwiazd, również znane jako lokacje „instafriendly”.

3. Kładka Bernatka – miejsce dla zakochanych instagramerów

Pieszo-rowerowa kładka łącząca Kazimierz z Podgórzem nazywana jest potocznie Mostem Zakochanych. A to dzięki setkom wiszących tam kłódek, przypinanych przez pary jako dowód miłości. Miejsce to warto odwiedzić też po zmroku i sfotografować w oryginalnym oświetleniu.

4. Ulica Józefa – instagramowa perła Kazimierza

Najdłuższa ulica historycznej dzielnicy Kazimierz to miejsce, które aż prosi się o wykonanie wielu fajnych zdjęć. Zajdziesz tu kolorowe ściany z graffiti i muralami, klimatyczne lokale i urzekającą zabytkową architekturę.

5. Zakrzówek – dla miłośników zdjęć na łonie natury

Kraków to nie tylko historyczne budynki, klimatyczne ulice i blokowiska. Szukając najbardziej instagramowych punktów w mieście, nie można zapominać o powstałym na miejscu dawnego kamieniołomu zalewie Zakrzówek w Dębnikach.

Błękitna woda i skały porośnięte dziką roślinnością doskonale nadają się na urokliwą sesję w plenerze. Pamiętaj jednak, że teren zalewu nie jest przystosowany pod odwiedzających go turystów. Robiąc zdjęcia w tamtym rejonie, uważaj na strome podłoże i urwiska, przy których próżno szukać barierek i innych zabezpieczeń.

6. Bagry – sesja na plaży lub w szuwarach

Kolejny zalew na terenie miasta, zlokalizowany na terenie Płaszowa w dzielnicy Podgórze. W przeciwieństwie do Zakrzówka nie jest tak „dziki”. Znajdziesz tu kąpielisko i przystanie wodne. Okolica jest porośnięta szuwarami pałkowymi i trzcinowymi. W cieplejszych porach roku zrobisz tu piękne zdjęcia na tle pływających żaglówek, np. na pomoście lub plaży.

Aby zwiedzić to i poprzednie miejsca, warto zatrzymać się w Krakowie na więcej niż jeden dzień. Zarezerwuj nocleg w hotelach sieci Best Western Kraków i odkrywaj malownicze zakątki miasta!

7. Rynek Podgórski – dla wielbicieli historycznej architektury

W centrum dzielnicy Podgórze znajdziesz rynek o charakterystycznym trójkątnym kształcie. Przy nim wznosi się piękny neogotycki kościół św. Józefa oraz Magistrat dawnego miasta Podgórza. Plac z niewielką ilością ławek i zieleni to świetne miejsce na sesję z wieloma ciekawymi ujęciami.

8. Park Bednarskiego – wrzuć na Instagram trochę zieleni

Park rozciągający się za kościołem św. Józefa jest pełen interesującej flory, wśród której występują drzewa i krzewy m.in. z USA czy Japonii! Poza nią znajdziesz tu też lekko zrujnowaną glorietę przy placu zabaw. Z kolei wchodząc do parku od strony ul. Zamoyskiego natkniesz się na szerokie kamienne schody, uchodzące za jedno z najbardziej instagramowych miejsc w całym Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *