Breaking News

Śniadaniówki dla dziewczyn. Co wybrać dla kilkuletniej uczennicy?

Kompletowanie szkolnej wyprawki nigdy nie jest łatwym zadaniem. Trudności zwykle są większe w przypadku młodszych dzieci, zwłaszcza gdy i rodzice nie są szczególnie doświadczeni w podobnych wyborach. Niełatwo jest również dlatego, że najmłodsi uczniowie bywają wybredni i każdy element wyprawki musi im się podobać. Ta zasada dotyczy również śniadaniówki dla dziewczyn.

Ten element szkolnego wyposażenia jest idealnym rozwiązaniem do szkoły podstawowej. Można do niego zapakować drugie śniadanie, a często również dodatkową przekąskę. By wybrać odpowiedni model, trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach. A ponadto wziąć pod uwagę zdanie kilkuletniej uczennicy – śniadaniówka musi się jej podobać.

Mała czy duża śniadaniówka dla dziecka? Wielkość pojemnika

Przy wyborze śniadaniówki dla dziewczyn trzeba w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę jej wielkość. Z jednej strony pojemnik musi być odpowiednio duży, by zmieściła się w nim kanapka czy inna przekąska. Malutkie pudełko nie będzie w stanie ich pomieścić.

Z drugiej strony śniadaniówka nie może zajmować zbyt wiele miejsca w plecaku. Oszczędność miejsca jest ważna, bo uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej nie powinni nosić zbyt dużych i ciężkich bagaży. Dlatego ważne jest, by pojemnik był dość wąski oraz płaski. Nie może także zbyt dużo ważyć. Duża śniadaniówka dla dziecka jest dopuszczalna pod warunkiem, że będzie wykonana z lekkich materiałów. W przypadku mniejszych najlepiej zdecydować się na pudełko o szerokości i długości około 20 cm i wysokości, która nie przekracza 7 cm.

Konstrukcja śniadaniówki – jakim kwestiom trzeba się przyjrzeć?

Kolejna kwestia przy wyborze śniadaniówki dla dziewczyn to konstrukcja pojemnika. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jego wieczko. Powinno szczelnie zamykać pudełko – to ważne zwłaszcza wtedy, gdy zaopatrujemy dziecko w owoce czy warzywa. Mechanizm zamykania i zabezpieczania wieczka musi być też prosty w obsłudze, by kilkuletnia uczennica łatwo poradziła z nim sobie w czasie przerwy.

Praktycznym rozwiązaniem jest także śniadaniówka z wewnętrzną przegródką. Takie rozwiązanie pozwala oddzielić od siebie “danie główne” na długą przerwę i przekąski, które dziecko może zjeść w czasie pozostałych przerw. Takie pudełka z przegródkami można zamówić pod adresem https://plecaki.com.pl/pl/c/Sniadaniowki/197.

Z czego może być wykonana śniadaniówka do szkoły?

Zestawy śniadaniowe dla dzieci są najczęściej wykonywane z tworzyw sztucznych. Trzeba więc być czujnym, by nie kupić pudełka z materiału, który może zaszkodzić małej uczennicy. Substancje, których należy unikać, to przede wszystkim ftalany oraz bisfenol A – tworzywo nie powinno ich zawierać.

Praktyczną kwestią będzie również możliwość mycia śniadaniówki w zmywarce. Przed zakupem warto więc sprawdzić, czy wybrane pudełko można będzie w niej umieścić.

Śniadaniówki dla dziewczyn – najpopularniejsze motywy

Z punktu widzenia uczennicy kluczowe znaczenie przy wyborze pudełka na śniadanie ma jednak jego wygląd. Chodzi przede wszystkim o kolor i ewentualne zdobienia.

Uczennicom pierwszych klas szkoły podstawowej zwykle najbardziej podobają się śniadaniówki w stereotypowo dziewczęcych kolorach. Idealny powinien być róż, ewentualnie kolor czerwony czy też pastelowe odcienie fioletu i pomarańczy.

Druga kwestia to zdobienia. Śniadaniówki dla dziewczyn są dziś często dekorowane wizerunkami bohaterek i bohaterów popularnych filmów animowanych. Niezmiennie królują księżniczki. Oprócz tych klasycznych, jak Kopciuszek czy Śpiąca Królewna, popularne wśród dziewcząt są na przykład bohaterki filmów z serii “Kraina Lodu”.

Alternatywą dla najmłodszych uczennic są również wizerunki zwierząt. Słodkie pieski, kotki czy króliczki na śniadaniówce z pewnością sprawią, że kilkulatka będzie chętnie i z dumą nosić pudełko do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *