Breaking News

Weekend w Krakowie – co warto zobaczyć

Kraków to miasto słynące z nie tylko licznych zabytków, ale również z dobrej zabawy. Wystarczy znać kilka najważniejszych obiektów i atrakcji, aby w przyjemnej atmosferze spędzić w tym miejscu weekend. Zatem co warto zobaczyć w Krakowie?

Nocleg w Krakowie – gdzie przenocować?

Nie ulega wątpliwości, że dłuższy czas pobytu w Krakowie będzie wymagał wynajęcia noclegu. Oferta hotelowa jest naprawdę spora, a jedynie czym się różni od siebie to położeniem, ceną i standardem. Należy mieć na uwadze fakt, że ceny pobytu mogą być uzależnione nie tylko od standardu pokoju na jaki się zdecydujemy, ale również od sezonu.

Planując zwiedzanie Krakowa warto przyjrzeć się hotelom położonym w okolicach centrum miasta jak np. Hotel Best Western Kraków. Wówczas zwiedzanie Krakowa staje się zdecydowanie bardziej komfortowe, ze względu na doskonały dojazd, praktycznie z każdego punktu miasta.

Jeśli już masz nocleg, teraz nadszedł czas na zaplanowanie tego, co zwiedzić w Krakowie. Podczas weekendowego rozplanuj dobrze swój dzień. W tym mieście są atrakcje, które musisz koniecznie zobaczyć!

Krakowski Rynek

Nie ulega wątpliwości, że krakowski Rynek Główny, to punkt centralny miasta i główne miejsce spotkań, zabaw, ale i różnorodnych atrakcji. Możemy tam zobaczyć wiele obiektów z ciekawą i interesującą historią, jak np. Sukiennice, Barbakan czy Kościół Mariacki. Ostatni obiekt jest szczególnie wart uwagi, ze względu na fakt obecności w nim gotyckiego ołtarza stworzonego przez Wita Stwosza. 

Dlaczego warto? Jest to jeden z najwybitniejszych dzieł późnogotyckiej sztuki. Ołtarz jest pentaptykiem – oznacza to, że posiada pięć skrzydeł. Wykonany jest z trzech rodzajów drewna. Prace nad nim trwały aż 12 lat!

Mając na uwadze Rynek Główny nie można zapominać o jego podziemiach, czyli o miejscu, które przenosi nas do okresów średniowiecza, pokazując tym samym historię Krakowa. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa to także liczne wystawy nawiązujące do kupiectwa i mieszczaństwa prezentowane za pomocą zaawansowanej techniki komputerowej i holograficznej.

Największym plusem zwiedzania Rynku Głównego jest to, że wszystkie te atrakcje Krakowa są blisko siebie. Dlatego też nie musisz ani szukać odpowiedniego transportu, ani przemierzać wiele kilometrów, aby dotrzeć do celu podróży. 

Co więcej, na Rynku Głównym możesz kupić pamiątki, które będą przypominać Ci o tej wspaniałej weekendowej podróży do dawnej stolicy Polski. Jeśli będziesz miał szczęście, to może nawet spotkasz grupę w prawdziwych Krakowskich strojach. Zdjęcie na pewno będzie cudowną pamiątką!  

Szukasz mniej szablonowych atrakcji? Zobacz: Duchy czy miejskie legendy? Nawiedzone miejsca w Krakowie

Wzgórze Wawelskie

Wyruszając nieco dalej od Rynku Głównego warto wybrać się na Wawel, na którym widnieje Zamek Królewski z epoki renesansu. Zwiedzając ten obiekt nie możemy zapomnieć o królewskich komnatach czy o eksponatach archeologicznych. Kontynuując zwiedzanie Wawelu, godnym uwagi są groby królewskie, katedry, a także dzwon Zygmunta, którego dźwięk można usłyszeć jedynie podczas ważnych uroczystości państwowych. 

W okolicach tego miejsca, odwiedźmy Smoka Wawelskiego, będącego świetną atrakcją dla małych turystów. Smok nawet zieje ogniem! Musisz jednak być cierpliwy, ponieważ płomień pojawia się co 3-4 minuty. 

Pod wzgórzem wawelskim niedaleko Smoka Wawelskiego na bulwarze Czerwińskim znajduje się Aleja Gwiazd. Ta atrakcja Krakowa ma uhonorować wybitnych polskich i zagranicznych artystów. Oprócz tradycyjnych tabliczek z imionami i nazwiskami, można znaleźć także odciski dłoni sławnych osobistości kina np. Andrzeja Wajdy, Daniela Olbrychskiego czy Benedicta Cumberbatcha – znanego m.in. z roli Sherlocka Holmesa.  

Zabytki krakowskiego Kazimierza

Co jeszcze może zaoferować Ci Kraków? Atrakcje znajdziesz na Kazimierzu. Sięgając do historii dzielnicy Kazimierz możemy dowiedzieć się, że niegdyś stanowiła ona odrębne miasto. Dzisiaj to jedna z najpiękniejszych części Krakowa. Ze względu na historię zobaczymy tam głównie zabytki żydowskie, ale również odrestaurowane kamienice, restauracje specjalizujące się w kuchni żydowskiej czy stare pracownie rzemieślnicze. Miłośnicy kultury Żydowskiej nie powinni zapomnieć o Centrum Kultury Żydowskiej przy ulicy Meiselsa. To centralny i główny punkt na trasie ścieżki zabytków żydowskich.

Krakowskie kopce 

Co warto zobaczyć w Krakowie? Na pewno kopce. Wycieczka po Krakowskich wzniesieniach zapadnie Ci w pamięci. W starej stolicy Polski jest ich aż 5! 

Kopiec Krakusa, Wandy, Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego oraz Jana Pawła II. Najbardziej znany jest kopiec Kościuszki, który widać już z Krakowskich Błoni. Warto zo zwiedzić i z góry podziwiać cudowną panoramę miasta. 

Krakowskie ZOO

To nie wszystkie atrakcje Krakowa. Jeśli kochasz zwierzęta, lub chcesz dobrze spędzić czas ze swoimi maluchami, to koniecznie odwiedź Krakowskie ZOO. To rodzinne i przyjazne miejsce. W ogrodzie zoologicznym znajduje się ponad 1300 zwierząt. Na przechadzkę po ZOO musisz poświęcić około 3-4 godzin. 

Musisz jednak liczyć się z tym, że miejsce to jest położone 10 km od centrum Krakowa. Dlatego musisz dojechać tam samochodem lub komunikacją miejską, 

Teraz już wiesz co może zaoferować Ci Kraków. Atrakcji jest bardzo dużo, dlatego cały weekend będziesz mieć zaplanowany od rana do wieczora. W tym mieście trudno się nudzić. Wybierz odpowiedni hotel niedaleko centrum z dobrą ofertą np. https://www.hotelgalicya.pl/, a potem zwiedzaj, zwiedzaj i jeszcze raz zwiedzaj! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *