Breaking News

Krakowskie Podgórze – atrakcje i obiekty

Kraków słynie z pięknych ulic, obiektów, ale i dzielnic. Jednym z nich jest Podgórze, nazywane także XIII dzielnicą. Jest to miejsce coraz chętniej odwiedzane przez turystów ze względu na sporą ilość atrakcji oraz obiektów historycznych. Jednak, które są uznawane za te najciekawsze i warte obejrzenia?

Podgórze – jedna z najpiękniejszych dzielnic Krakowa

Jak mówi historia – Podgórze dawniej stanowiło oddzielne miasto z prawami miejskimi. Od roku 1991 po reformie administracyjnej, dzielnicę tą przydzielono do miasta Krakowa. Obecnie to jedna z najciekawszych i najpiękniejszych dzielnic tego miasta, w której to zobaczymy m.in. Kopiec Kraka, czyli jak głosi legenda – miejsce pochówku założyciela Krakowa. 

Chcesz odwiedzić Kraków Podgórze? Co warto zobaczyć w tej dzielnicy? Zobacz sam! 

Podgórze Kraków – atrakcje 

Fort św. Benedykta

Fort św. Benedykta nazwany także Fortem 31 to unikat jeśli chodzi o architekturę forteczną. Jego nazwa wywodzi się od kościoła, którego patronem jest św. Benedykt. Po I wojnie światowej w Forcie zdecydowano się na urządzenie mieszkań. Jednak już podczas II wojny światowej obiekt ten służył Niemcom do przetrzymywania jeńców francuskich. Dziś jest to jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów.

Zobacz – Śladami wyjątkowych historii. Obiekty z listy UNESCO w Krakowie i okolicach i dowiedz się, co jeszcze warto zobaczyć w dawnej stolicy Polski.

Kładka Ojca Bernatka

Ten most jest nazywany także „Mostem Miłości”, bowiem na jego barierach przypięto kilka tysięcy kłódek z imionami zakochanych. To dowód na to, że ich miłość będzie trwać do końca życia. Zatem wybierając się do Krakowa, nie wolno zapomnieć o Kładce Ojca Bernatka i o romantycznym spacerze ulicami Podgórza.

Chcesz dokładnie eksplorować Podgórze? Atrakcje na tym się nie kończą! 

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Rejony Podgórza, to także wiele obiektów związanych ze sztuką. Jednym z nich jest Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK). To właśnie tam możemy spotkać się ze sztuką współczesną opartą o dwa ostatnie dziesięciolecia. Ze względu na zróżnicowaną grupę odbiorców, możemy tam spotkać nie tylko wystawy artystyczne, ale również edukacyjne, badawcze czy nawet wydawnicze. Warto nadmienić, że muzeum zlokalizowane jest na terenie już nieistniejącej fabryki Oskara Schindlera. Miejsce to ma niezwykła wartość historyczną, bowiem to właśnie tam Oskar Schindler zatrudniał Żydów, którym groziła eksterminacja.

Plac Bohaterów Getta

Interesujesz się historią II Wojny Światowej? Na końcu ulicy Lwowskiej znajduje się Plac Bohaterów Getta. Niedaleko tego miejsca jest także fragment muru krakowskiego Getta, w którym żyło ponad 17 tysięcy Żydów. Na jednym z budynków znajduje się tabliczka, która upamiętnia wydarzenia sprzed lat. Warto się z nią zapoznać. 

Kopiec Kraka 

Będąc w tej dzielnicy Krakowa, nie możesz pominąć Kopca Kraka. Jest to najstarszy kopiec i znajduje się na prawnym brzegu Wisły. Położony jest na wysokości 271 m.n.p.m. Wejście jest bezpłatne. Z jego szczytu można zobaczyć piękną panoramę Krakowa. 

Park Bednarskiego 

Chcesz zwiedzić jeszcze więcej w dzielnicy Kraków Podgórze? Atrakcje, które na Ciebie czekają to także Park Bednarskiego. Jego powierzchnia to około 10 hektarów. Został założony pod koniec XIX wieku. Warto przejść się wyznaczonym uliczkami i podziwiać piękno natury. W końcu chyba nie ma nic lepszego w dużym mieście niż duży obszar zieleni. 

Może i nie jest to najbardziej okazały park, jednak spacer po nim będzie dobrym oderwaniem się od szybkiego miejskiego życia. 

Podgórze – gdzie warto zanocować?

Rezerwacja hotelu w dzielnicy Podgórze, to alternatywa dla zatłoczonego centrum miasta. Ze względu na to, że jest to miejsce rzadziej odwiedzane przez turystów, możemy liczyć na tańsze oferty hotelowe. Jednak warto już wcześniej zarezerwować pobyt, ponieważ Kraków jest miejscem często odwiedzanym przez turystów. 

Jeśli szukasz hotelu, który będzie w urokliwej dzielnicy miasta, gdzie od centrum można dojechać tramwajem, z przytulnymi pokojami, odwiedź https://www.hotelgalicya.pl/ i zapoznaj się z ofertą. 

Mam nadzieję, że przekonałam Cię, że warto odwiedzić Kraków Podgórze. Co warto zobaczyć, już wiesz. Teraz wystarczy tylko spakować walizkę i przyjechać na parę dni do tego cudownego miasta pełnego zabytków i atrakcji. Na pewno nie pożałujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *