Breaking News

Jak przetrwać upały w mieście?

Lato jest już z nami na dobre. Na termometrach coraz częściej słupki rtęci pokazują powyżej 30 stopni. W pokrytych betonem miastach temperatura odczuwalna jest jeszcze wyższa. Każdy z nas z chęcią ochłodziłby się nad wodą, czy na spacerze w lesie wśród drzew. Jednak, gdy nie mamy takiej możliwości, musimy sobie poradzić inaczej. Butelka wody, odpowiedni ubiór i ochrona głowy to coś, na co koniecznie musimy zwrócić naszą uwagę.

Odpowiednie ubranie podstawą sukcesu

To, co mamy na sobie ma wpływ na nasz komfort podczas wysokich temperatur. Zdecydowanie gorzej będziemy czuć się w materiałach sztucznych, które nie przepuszczają powietrza. Bardzo fajną tkaniną, która świetnie sprawdzi się w upały jest len. Jest to materiał bardzo wytrzymały, naturalny i przepuszczalny, ponadto nie elektryzuje się. Szyje się z niego zarówno koszule, spodnie czy sukienki, jak i torebki. Dla kobiet bardzo dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju sukienki czy spódnice, zarówno te odkrywające nogi, jak i te długie np. z rozcięciem.

Wiele ciekawych modeli znajdziecie na https://answear.com/k/ona/odziez/sukienki. Kolorowe, w ciekawe printy, stonowane, a także coś dla odważnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co oprócz sukienki? Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn dobrym wyborem będą szorty i T-shirty. Ogrom materiałów, wzorów i krojów, pozwala stworzyć nietuzinkowe zestawy. Do tego przewiewne buty, sandały, espadryle czy klapki i jesteśmy gotowi do wyjścia.

sukienki damskie od answear

Nie zapominajmy też, że im bliżej końca lata, tym wieczory będą chłodniejsze. Rano może być bardzo ciepło, a wracając po wielu godzinach może się okazać, że zmarzniemy. Wtedy z pomocą przychodzą nam bluzy damskie Answear. Na ich stronie znajdziemy także modele dla mężczyzn czy dzieci.

Co oprócz odpowiedniego ubioru?

Woda, woda i jeszcze raz woda! Instytut Medycyny zaleca, by mężczyźni wypijali ponad 3 litry wody, a kobiety 2. Gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka należy wypijać jej jeszcze więcej, by uniknąć udaru cieplnego. Pamiętajmy, że gdy jest nam gorąco pocimy się i tracimy więcej wody niż w przypadku umiarkowanych temperatur. Nie zapominajmy także o kremach z filtrem UV, by uniknąć poparzenia słonecznego, a także chronić ją przed wysuszeniem i podrażnieniami, a także o okularach przeciwsłonecznych i nakryciu głowy. Dobrze dobrane dodatki sprawia, że oprócz ochrony, nasza stylizacja będzie wyglądała zjawiskowo. Bardzo ciekawe zestawy, wpasowujące się w trendy tego lata znajdziemy w sieci.

Jeśli masz długie włosy, związuj je lub spinaj w kok. Dzięki temu będziesz czuć na karku powiew wiatru. Pamiętajmy, że wysokie temperatury mają także wpływ na kondycję naszych włosów, dlatego warto pokryć je np. termoochronnym sprayem. Przebywajmy jak najwięcej w miejscach zacienionych. Jeśli mamy taką możliwość unikajmy przebywania w pełnym słońcu w godzinach pomiędzy 11 a 15. Lato w mieście może być naprawdę przyjemne. Wystarczy się dobrze przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *