Breaking News

5 pomysłów na oryginalne pamiątki z wakacji

Wielu z nas żyje wakacyjnymi wyjazdami właściwie przez cały rok. Najpierw dokładnie je planujemy, dbając o najmniejsze detale dotyczące podróży. Już po dopięciu wszystkiego na ostatni guzik przez długie tygodnie z utęsknieniem wypatrujemy daty wyjazdu.

A po powrocie żyją w nas wspomnienia z wyjazdu… aż nieco rozproszą je przygotowania do kolejnych wakacji. W pielęgnowaniu wspomnień przez lata pomagają oryginalne pamiątki z wakacji.

Wbrew pozorom wcale nie jest jednak o nie łatwo. W popularnych kurortach roi się od powtarzalnych i tandetnych pamiątek. W mniej popularnych miejscach czasami nie sposób za to kupić żadnych suwenirów. Podpowiadamy więc, jak zatroszczyć się o oryginalne pamiątki z wakacji. Wybierz jeden z naszych 5 pomysłów!

Pamiątkowa koszulka z wakacji własnego projektu

Największą zaletą tej pamiątki jest to, że możesz o niej spokojnie pomyśleć już po powrocie do domu. Pamiątkowej koszulki z wakacji nie trzeba transportować w samochodzie czy samolocie. Oczywiście możesz kupić ją jeszcze przed powrotem na lokalnym bazarze, ale wtedy najpewniej przywieziesz pamiątkę… z Chin, gdzie została wyprodukowana.

Pamiątkową koszulkę możesz zaprojektować samodzielnie. Wtedy będzie rzeczywiście oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Wybierz jedno ze zdjęć z wakacji i nanieś je na koszulkę. Takie usługi oferuje wiele sklepów, między innymi ABC COTTON.

Najlepiej postawić na charakterystyczne miejsce i zamówić komplet koszulek dla wszystkich uczestników wycieczki. Za każdym razem, gdy ją założysz, wspomnisz te wyjątkowe, wakacyjne chwile.

Oryginalne pamiątki z wakacji do wnętrz

Przy kupowaniu pamiątek na miejscu, jeszcze w trakcie wyjazdu, warto wziąć pod uwagę własne potrzeby związane z wystrojem wnętrz. Świetnie sprawdzą się bowiem pamiątki wnętrzarskie, które mogą na stałe wkomponować się w aranżację salonu czy sypialni.

Problemem może być transport takiej pamiątki, ale z pewnością będzie ona niezwykle oryginalna. Najlepiej postawić na lokalne rękodzieło czy też produkt, który mocno wpisuje się w krajobraz wystroju wnętrz w kraju czy mieście, które odwiedzamy.

Pomysły na konkretne wnętrzarskie pamiątki? Jeśli nie jesteś fanem figurek czy szkatułek, warto pomyśleć na przykład o talerzu z charakterystycznym wzorem. Mogą to być także koce i narzuty, poduszki, pledy czy inne ozdobne tkaniny. Jeśli marzą Ci się zagraniczne meble, trzeba będzie mocno namęczyć się z transportem.

Lokalne specjały – pyszne i oryginalne pamiątki z wakacji

Chcesz poczuć smak wakacji nawet w czasie listopadowej pluchy albo styczniowych mrozów? Możesz to zrobić, jeśli przywieziesz z wycieczki coś do jedzenia! Po takie oryginalne pamiątki z wakacji najlepiej wybrać się na lokalny targ. Nie kupuj ich w markecie – poczuj klimat na własnej skórze. Samo wspomnienie wyprawy na bazar może zostać z Tobą na długo.

Zabierz ze sobą jakiś lokalny specjał. Może to być gotowe danie, choć akurat ono zbyt długo nie przetrwa. Na dłużej zostaną z Tobą aromatyczne przyprawy czy suszone owoce.

Pamiętaj tylko, że nie wszystkie artykuły spożywcze można przewozić przez granicę. Przed wyruszeniem w powrotną drogę upewnij się, że Twój pakunek nie wzbudzi uwagi celników i będziesz mógł legalnie zabrać go ze sobą.

Zapach wakacji, czyli pamiątkowe kosmetyki

Oryginalne pamiątki z wakacji mogą oddziaływać również na inne Twoje zmysły. W tym, w jakim jesteśmy nastroju, dużą rolę odgrywają zapachy. I choć często ich nie doceniamy, to właśnie one w oryginalny sposób mogą nam przypominać wakacyjny wyjazd.

Zapach lata można świetnie “zamknąć” w lokalnych kosmetykach. Choć na całym świecie znajdziesz produkty największych koncernów, w każdym kraju można znaleźć charakterystyczne środki pielęgnacyjne. Zazwyczaj produkowane na bazie lokalnych roślin lub surowców.

Z Islandii możesz przywieźć kosmetyki z pyłem wulkanicznym, z Egiptu wyjątkowe, pielęgnacyjne olejki. Im bardziej egzotyczne wakacje, tym bardziej oryginalna pamiątka. Może czekać na Ciebie nawet w drogerii naprzeciwko hotelu!

Pamiątkowe produkty wyrabiane na miejscu

Na koniec chyba najważniejsza myśl. A właściwie zasada. Jeśli interesują Cię prawdziwie oryginalne pamiątki z wakacji, wybieraj jedynie produkty produkowane na miejscu. Nieważne, czy odwiedzasz Tajlandię, Hiszpanię czy Nowy Targ. Prawdziwie wakacyjny prezent powinien być lokalnym wyrobem.

Musisz na to uważać również na z pozoru lokalnych targowiskach. Często znajdziesz tam bowiem podróbki lokalnych produktów rodem z Chin czy innych azjatyckich krajów. Napis “made in China” potrafi zabić urok każdej wakacyjnej pamiątki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *