Breaking News

Tipsy, polietylen, omotki – czyli pojęcia, które musisz poznać zanim kupisz sztuczną choinkę!

Choinki sztuczne różnią się od żywych wieloma elementami. Dążymy oczywiście do tego, aby nasza choinka sztuczna jak najbardziej przypominała prawdziwą pod jednym względem. Mowa tutaj oczywiście o wyglądzie. Producenci stale zaskakują nas nowymi rozwiązaniami, dzięki czemu choinki na pniu czy stojaku w wersji syntetycznej są ciężkie do odróżnienia swoich żywych odpowiedników. Podczas zakupów tego typu drzewek spotkamy się z pewnością z kilkoma pojęciami, które zdecydowanie warto znać, aby wybrać idealnie dopasowaną do wnętrza choinkę i cieszyć się nią przez lata. Podpowiadamy, jakie pojęcia mają znaczenie!

Perfekcyjny wygląd choinki – tipsy, omotki

Wybierając choinki nowoczesne, z pewnością spotkamy się z pojęciem “tipsy”. To słowo, którego nie można nie znać, planując zakup drzewka i przeglądanie ofert sklepów z choinkami. To właśnie od niego w bardzo dużym stopniu zależy to, jak choinka sztuczna będzie się prezentować. Czym więc są wspomniane tipsy? Tipsy można inaczej określić jako odnogi gałązek drzewka. Im więcej tipsów posiada choinka, tym będzie gęstsza. Jest to istotne, ponieważ wybierając dużą ilość tipsów, mamy pewność, że drzewko nie będzie posiadało nieestetycznych prześwitów i będzie jeszcze bardziej przypominać żywy okaz i wyglądać bardzo naturalnie. Dodatkowo tipsy ułatwiają modelowanie drzewka, dzięki możemy mu nadać dokładnie taki kształt, jaki chcemy. Związane z nimi są omotki, czyli nici, za pomocą których tipsy zostają przymocowane do górnej gałęzi.

Najwyższa jakość na lata, czyli przedstawiamy bliżej PE

Z jakiego materiału powinna być wykonana wysokiej jakości choinka sztuczna? Dobrym wyborem będzie PE, czyli polietylen, który czasami łączony jest z folią PCV. Jednak to właśnie dzięki PE drzewka wyprodukowane z niego możemy określić jako wielosezonowe. Ten materiał odpowiada za doskonałą jakość, dzięki której choinka będzie nam służyć przez wiele lat. Choinka sztuczna PE jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Gałązki nie ulegają odkształceniom, dzięki czemu zawsze prezentują się doskonale, a przechowywanie choinki staje się dzięki temu  naprawdę prostym zadaniem.

Z polietylenu powstają bardzo realistycznie wyglądające drzewka, które łatwo można pomylić z tymi przed chwilą przyniesionymi z lasu. Warto zwrócić uwagę na igły – jeśli są one różnej długości i w lekko innych odcieniach zieleni, choinki jak żywe gwarantowane!

A może choinka sztuczna z systemem samorozkładania?

Dla wszystkich, którzy nie słyszeli o tym komfortowym rozwiązaniu, jakim jest system samorozkładania, przygotowaliśmy krótkie wyjaśnienie tego pojęcia. Choinki, które posiadają tego typu system, łatwo rozłożyć, gdyż potrzebny jest do tego tylko… jeden ruch! Reszta robi się sama. Odpowiada za to nowoczesny mechanizm zawiasowy umieszczony przy gałązkach. Po ustawieniu drzewka na stojaku, następuje jego samodzielne wypoziomowanie się. Wybierając choinkę z takim systemem, można zapomnieć o mozolnym rozkładaniu każdej gałązki, aby była ułożona pod odpowiednim kątem. 

Choinki samorozkładające się to idealny wybór dla wszystkich osób, którym zależy na wygodzie i zaoszczędzeniu czasu. Nie ma nic gorszego niż konieczność poświęcenia godzin na rozłożenie drzewka, kiedy czeka na nas jeszcze wiele obowiązków w kuchni. To rozwiązanie pozwala skupić się na przyjemniejszym, czyli ubraniu choinki w ozdoby i jednocześnie zrezygnować z pracy, która wymaga dużego nakładu czasu i dokładności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *