Breaking News

5 kroków, które pomogą zorganizować wyjazd do Krakowa

Każdy, nawet kilkudniowy wyjazd należy dokładnie zaplanować. Chcąc spędzić weekend w Krakowie pragniemy zobaczyć jak najwięcej miejsc i skorzystać w licznych atrakcji. Aby to było możliwe, powinniśmy wcześniej opracować harmonogram wycieczki. Co należy wciąż pod uwagę organizując wyjazd do Krakowa? Podpowiadamy!

Krok 1: Znajdź odpowiednie zakwaterowanie na wyjazd do Krakowa

Planując wyjazd do Krakowa, jedną z najważniejszych kwestii, które należy przemyśleć, jest wybór właściwego zakwaterowania. Najlepiej wybrać nocleg, który będzie w niedalekiej odległości od najważniejszych atrakcji. W końcu wyjazd do Krakowa ma być formą odpoczynku, a nie ciągłego zamartwiania się nad tym jak dojechać w konkretne miejsce z wynajętego na obrzeżach miasta apartamentu. Szukając zakwaterowania, najlepiej więc wybrać zlokalizowany w centrum hotel w Krakowie. Centrum stolicy Małopolski jest pełne miejsc noclegowych, których doskonała lokalizacja ułatwia turystom dotarcie do najważniejszych atrakcji. Wynajęcie pokoju hotelowego w centrum ma bardzo wiele zalet. Najważniejszą z nich jest przede wszystkim niezwykły klimat Starego Miasta oraz bliska odległość od licznych muzeów i zabytkowych budowli.

Krok 2: Wybierz najważniejsze atrakcje wewnątrzbudynkowe na weekend w Krakowie

Skoro już mowa o atrakcjach, warto podzielić je na te wewnątrzbudynkowe oraz plenerowe. Dlaczego taki podział będzie sensowny? Załóżmy, że spędzamy weekend w Krakowie. Mamy bardzo napięty harmonogram wyjazdu, a jeden z dni naszego pobytu jest deszczowy. Co wtedy robimy? Przecież nie pójdziemy na zaplanowane planty czy błonia. W takiej sytuacji wyciągamy naszą listę atrakcji wewnątrzbudynkowych i nie tracimy cennego dnia na siedzenie w pokoju hotelowym. W Krakowie znajduje się wiele muzeów i innych atrakcji, które nie znajdują się pod gołym niebem. Które z nich warto wziąć pod uwagę? Dużą popularnością wśród turystów cieszy się Muzeum w Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Czartoryskich. Jeśli brakuje nam zieleni i roślinności, możemy odwiedzić zadaszone części Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ciekawą atrakcją dla dzieci i dorosłych będzie także Lustrzany Labirynt oraz Muzeum Iluzji.

Krok 3: Zaplanuj odpoczynek w plenerze

W słoneczne i ciepłe dni warto spędzić trochę czasu w plenerze. Kraków posiada mnóstwo zachwycających parków miejskich, które wprost zachęcają do spacerów oraz wyciszenia się. Jednym z najpiękniejszych zielonych miejsc stolicy Małopolski jest Park Jordana. Znajduje się w nim zbiornik wodny oraz Galeria Wielkich Polaków. Można tam także pojeździć na deskorolce lub pograć w koszykówkę. Kolejnym parkiem blisko centrum jest Park Krakowski. Znajduje się w nim plac zabaw dla dzieci oraz fontanna. Jednym z największych zielonych terenów Krakowa są Błonia. To tam odbywają się najważniejsze koncerty i imprezy w mieście. Szukając zbiornika wodnego, warto udać się nad Zalew Nowohucki, gdzie można pospacerować lub spędzić czas bardziej aktywnie. 

Krok 4: Poszukaj restauracji na wyjazd do Krakowa

Planując pobyt w stolicy Małopolski należy także poszukać miejsc, gdzie można smacznie i tanio zjeść. W tym celu najlepiej usiąść z laptopem i zrobić przegląd menu oraz cen za potrawy w poszczególnych restauracjach. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu na wyjeździe, gdyż nie będziemy wchodzić i wychodzić z lokali, które oferują wykwintne dania w wysokich cenach. 

Krok 5: Zorganizuj transport

Z uwagi na wiele atrakcji znajdujących się w Krakowie, które są zlokalizowane w różnych odległościach od siebie warto zakupić bilet tramwajowy lub autobusowy. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie przygotowało ofertę idealną dla turystów. W zależności od potrzeb, można nabyć bilety 24, 48 i 72 godzinne. Jeśli planujemy dłuższy pobyt, lepiej jednak zdecydować się na bilet 7-dniowy. Zanim jednak zakupimy taki bilet zastanówmy się, czy potrzebujemy poruszać się wyłącznie w I strefie czy też chcemy zobaczyć atrakcje znajdujące się w II i III strefie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *