Breaking News

Po czym rozpoznać solidne zegarki męskie?

Zegarki męskie na dzisiejszym rynku to ogromny biznes. Różnorodne warianty estetyczne, mechanizmy i wachlarz dodatkowych funkcji mogą przyprawić o zawrót głowy. Jeżeli zależy Ci na tym, aby czasomierz przetrwał lata, mamy dla Ciebie kilka porad. Jak rozpoznać naprawdę solidny zegarek męski Zwrócenie uwagi na mechanizm działania zegarka, szkło, markę i kraj pochodzenia to klucz do tego, by lądujące w Twojej szufladzie zegarki męskie cechowały się najwyższa jakością. Więcej w artykule!

Solidny zegarek męski – mechanizmy

Przeglądając zegarki męskie w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na ich wnętrze. To od mechanizmu działania w dużej części zależy ile posłuży Ci wybrany czasomierz. Jaki mechanizm ma solidny zegarek męski? Pamiętaj, że modele z różnymi mechanizmami dostaniesz w Internecie, koniecznie jednak stawiaj na sprawdzone, zaufane sklepy jak Happy Time: https://happytime.com.pl/zegarki_meskie.

Prawdziwymi dziełami sztuki inżynierii zegarmistrzowskiej są mechaniczne zegarki. Nie znajdziemy w nich baterii. Dobry zegarek męski z mechanizmem z ręcznym naciągiem wymaga regularnego nakręcania (co około 40 godzin) przy użyciu zamocowanej z boku tarczy koronki. Zegarki męskie podobnego typu, aczkolwiek nieco wygodniejsze bo niewymagające manualnego nakręcania to modele bazujące na naciągu automatycznym. W środku znajduje się wahnik, który obraca się w miarę poruszania nadgarstkiem. Do sprawnego działania czasomierza wystarczy go nosić. Zarówno automatyczne jak i bazujące na manualnym naciągu zegarki męskie są opcją drogą, aczkolwiek mamy tutaj gwarancję trwałości. Jeżeli wyobrażasz sobie, że kiedyś przekażesz czasomierz swojemu synowi (a nawet wnukowi), warto zdecydować się na taki wydatek.

Gdy nie masz w planach przekazywania czasomierza młodszemu pokoleniu w stu procentach wystarczy Ci postawienie na solidny zegarek męski wyposażony w kwarcowy mechanizm. Jego sercem jest bateria (wytrzymuje około dwóch lat) i kwarcowy kryształek. Te czasomierze cechują się bardzo dużą precyzją odmierzania czasu i są zdecydowanie tańszą opcją niż ich mechaniczni kuzyni. Stawiając na sprawdzone marki mamy gwarancję trwałości produktów – kwarcowe zegarki cechują się naprawdę dobrą jakością wykonania, szczególnie biorąc pod uwagę ich cenę.

Na rynku mamy do wyboru również mechanizmy solarne czy tak zwane smartwatche. Jak to jednak bywa z technologicznymi nowinkami, decydując się na takie zegarki męskie nie zawsze mamy gwarancję najwyższej jakości wykonania. Niemniej, stawiając na sprawdzonych producentów nie trzeba się niczego obawiać. Ogromna konkurencja każe producentom dbać o najwyższą klasę swoich wyrobów – ten kto oszczędza na jakości szybko wypada z rynku.

Dobry zegarek męski – jakie szkło wybrać?

O tym czy solidny zegarek męski faktycznie taki jest wiele mówi zwieńczające go szkło. Gdy chodzi o zegarki męskie do wyboru mamy trzy opcje – szkło syntetyczne, mineralne oraz szafirowe.

Najtańszą, a przy tym najmniej trwałą opcja jest hesalitowe, syntetyczne szkiełko określane często plastikowym. Jego odporność na zarysowania i uszkodzenia pozostawia bardzo wiele do życzenia, ale za to bardzo łatwo je wypolerować jeśli nabyte rysy nie są głębokie.

Jeżeli wolisz postawić na pewniki, zainteresuj się szkłem mineralnym, opartym na krzemie. Zegarki męskie z takim szkłem są dużo bardziej odporne, a tarcza przejrzysta i bardzo estetyczna.

Mistrzowską trwałością – 9/10  w skali Mohsa cechuje się natomiast szkło szafirowe. Nazwa jest myląca, podstawa to bowiem nie szafir, ale korund. Zegarki męskie posiadające właśnie szafirowe szkiełka to gwarancja wysokiej jakości wyrobu – to z pewnością dobry zegarek męski gdy cenisz solidność.

Zegarki męskie – pochodzenie ma znaczenie!

Szwajcarskie zegarki nie bez powodu zyskały swoją renomę. Zegarki męskie z certyfikatem Swiss Made to gwarancja, że duża część komponentów pochodzi z tego kraju oraz tam wygenerowano większośc kosztów produkcji. By otrzymać certyfikat Swiss Made solidny zegarek męski musi spełnić szereg usankcjonowanych prawnie kryteriów. Tworząc zegarki męskie mające wypełniać wymagania Szwajcarów producenci nie mogą pozwolić sobie na bylejakość. Wiedzą o tym wszyscy pasjonaci czasomierzy – zegarki męskie które mają certyfikat szwajcarskiej jakości niezmiennie od stu lat cieszą się ich zaufaniem.

Drugą po Szwajcarii stolicą zegarków jest Japonia. To stąd pochodzą takie marki jak Seiko – to oni stoją za popularnością mechanizmu kwarcowego, bardzo znana i słynąca z jakości Casio czy Orient. Japońscy producenci z pewnością nie zawiodą Cię pod względem solidności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *