Breaking News

Czym ogrodzić swoją posesję? Najlepsze pomysły

Osoby posiadające swój własny dom z dużym ogródkiem to prawdziwi szczęściarze. Nie ma przecież nic lepszego niż wypoczynek na łonie natury i to na swojej posesji. Warto jednak pamiętać, że przydomowa strefa zielona sprawia, że musimy zadbać o zdecydowanie większą ilość rzeczy. Należy przecież kosić i nawozić trawnik, przygotować miejsce do relaksu, a także ogrodzić całą działkę. Co jednak sprawdzi się do tego najlepiej? Do wyznaczenia swojego terenu lepsze będą siatki ogrodzeniowe, płot czy może mur? podpowiadamy czym ogrodzić ogródek – sprawdź, jakie rozwiązania będą godne polecenia!

Siatka ogrodzeniowa – praktyczna, tania i łatwa do zamontowania

Zdecydowana większość osób szukających sposobów na ogrodzenie swojego domu wybierze zapewne klasyczną siatkę ogrodzeniową. Dlaczego? Taki materiał jest dość tani, a co najważniejsze, łatwy do montażu, nawet samodzielnego. To ważne kwestie gdy pytamy czym ogrodzić ogródek! Wystarczy bowiem tak naprawdę wyznaczyć granice działki, wkopać w ziemię i zabetonować słupki ogrodzeniowe, a następnie przyczepić do nich odpowiednią ilość siatki. Z takim zadaniem powinien zatem poradzić sobie niemalże każdy z nas. Do tego barierę tę można dopasować do swojej posesji. Siatka ogrodzeniowa powlekana jest bowiem odpowiednim materiałem, cechującym się konkretnym kolorem. Najczęściej przyjmuje barwę zieloną, jednak możemy zdecydować się również np. na czerń czy brąz. Tym samym całe ogrodzenie nabierze odpowiedniego wydźwięku. 

Czym ogrodzić ogródek? Płot drewniany czyli klasa sama w sobie

Czym odgrodzić się od sąsiada? Mimo że siatka ogrodzeniowa powlekana to świetny wybór, nie brakuje innych wartych uwagi opcji. Jakie ogrodzenie najbardziej kojarzy wam się z amerykańskimi filmami? Oczywiście piękny, najczęściej biały drewniany płot. Takie rozwiązanie może okazać się idealne, gdy zależy nam na wyraźnym zaznaczeniu granicy posesji, ale także niezwykle ciekawym wyglądzie. Tego typu ogrodzenie może bowiem przyjmować różne formy. Klasyczne belki sprawdzą się u wielbicieli minimalizmu, delikatne żłobienia natomiast u tych, którym zależy na oryginalności i ponadczasowym charakterze. Oczywiście warto tutaj zaznaczyć, że taki płot wcale nie musi być biały. Pięknie prezentuje się bowiem również w wersji drewnianej pokrytej samym lakierem, zielonej czy nawet i różowej. Możemy pokryć go tak naprawdę każdym odcieniem farby, dlatego pod względem dopasowania do preferencji, mamy nieograniczone możliwości. To czym ogrodzić działkę powinno zależeć także od naszych preferencji estetycznych.

Czym ogrodzić ogródek? Wysoki mur czyli ogrodzenie a’la twierdza

Wyżej wymienione pomysły na ogrodzenie są praktyczne, jednak trzeba przyznać to szczerze – nie zapewniają nam zbyt dużej prywatności. Czym odgrodzić się od sąsiada na dobre? Jeśli zatem zależy nam na przydomowym skwerku wolnym od wzroku sąsiadów czy przechodniów, warto rozważyć wybudowanie odpowiednio wysokiego muru. Stworzymy tym samym swego rodzaju twierdzę. Co ciekawe, dawniej musielibyśmy ubiegać się o pozwolenie na jego wykonanie. Teraz jednak nie trzeba załatwiać żadnych formalności. Należy jednak wspomnieć, że samo postawienie muru będzie nas kosztować zdecydowanie więcej, niż gdybyśmy zdecydowali się siatkę ogrodzeniową czy też płot drewniany. 

Czym ogrodzić działkę? Nowoczesność idąca w parze z funkcjonalnością

Na koniec zostawiliśmy bardzo ciekawy i nowoczesny sposób na ogrodzenie swojej posesji. Jest nim płot lamelowy. Co to takiego? Najprościej mówiąc, wysokie panele drewniane, które należy zamontować jeden koło drugiego. Tym samym zapewnimy sobie prywatność, jednak koszt takiej instalacji nie będzie mocno nadwyrężał naszego rodzinnego budżetu. Do tego osiągniemy niezwykle ciekawy efekt wizualny. Ile kosztuje takie rozwiązanie? Przeważnie za jeden panel 1,8×1,8 m zapłacimy ok. 50-100 zł. Możemy oczywiście dodatkowo wybrać konkretny materiał, a także kolor.

Chcesz wiedzieć więcej o tanich ogrodzeniach? Właśnie takie przybliżamy w innym artykule: https://www.mojewirtualnemiasto.pl/2021/05/28/jak-ogrodzic-dom-tanim-kosztem-porownanie-popularnych-materialow/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *