Breaking News

Nowoczesne sposoby oczyszczania powietrza. Na co się zdecydować?

To, czym oddychamy, ma duży wpływ na nasz stan zdrowia. W ostatnich latach zdajemy sobie z tego sprawę coraz bardziej. Dzięki temu powstaje wiele akcji, inicjatyw i rozporządzeń władz, które mają na celu walkę ze smogiem i zanieczyszczeniami, które nas otaczają. W dobie pandemii szczególnego znaczenia nabiera jednak również dbanie o powietrze wewnątrz pomieszczeń. Niektóre instytucje i placówki były do tego zobowiązane od lat, inne decydują się na urządzenie do dezynfekcji powietrza dopiero teraz. Ważne jest jednak, by wybrać odpowiednią metodę. Jakie urządzenia spiszą się najlepiej i będą najbardziej efektywne? W jakich placówkach warto w szczególny sposób zadbać o oczyszczenie powietrza? Podpowiadamy.

Gdzie będą potrzebne urządzenia do dezynfekcji?

Pandemia dodatkowo uświadomiła wielu osobom, że stan powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa sporo ludzi, jest niezwykle istotny dla ich zdrowia. Z tego powodu urządzenia do dezynfekcji pojawiają się w coraz większej liczbie miejsc. Właściwie nieodzowne są dziś one w szpitalach. Tam próbuje się różnych metod dezynfekcji z odkażaniem powierzchni i przyrządów lekarskich na czele, jednak nie zawsze takie działania są w pełni skuteczne. Ich efektywność znacznie wzrośnie przy zastosowaniu urządzeń do dezynfekcji powietrza.

Oprócz sal szpitalnych czy operacyjnych, takie środki ostrożności przydają się również we wszelkich gabinetach lekarskich, a ostatnio także stomatologicznych, gdzie dezynfekuje się też sprzęty i przybory dentystyczne. Covid-19 spowodował, że dla bezpieczeństwa swojego i pacjentów takie rozwiązanie jest wręcz wymagane. Przekonują się jednak do niego także właściciele prywatnych placówek. W ten sposób zmniejsza się ryzyko zarażenia w salach przedszkolnych, ale także salonach fryzjerskich czy kosmetycznych. Urządzenie do dezynfekcji przyda się wszędzie tam, gdzie spotyka się spora liczba ludzi

Jaki sposób dezynfekcji powietrza jest najbardziej efektywny?

Dezynfekcja powietrza pozwala na eliminowanie drobnoustrojów jeszcze zanim osiądą one na powierzchni, na której mogą zostać przeniesione dalej. Furorę robią obecnie urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń. Działają one na zasadzie wentylatora. Najpierw zasysają zanieczyszczone powietrze, a następnie niszczą wszelkie potencjalnie szkodliwe substancje.

Wykorzystuje się do tego technologię plazmy niskotemperaturowej. Dzięki niej drobnoustroje są niszczone na poziomie DNA. Do pomieszczenia wraca powietrze już oczyszczone. Tego typu maszyny działają w sposób ciągły. Można łatwo dobrać ich moc do powierzchni i kubatury pomieszczenia, a następnie zamontować na ścianie lub stojaku. Co ważne, technologia plazmowa oznacza, że nie są potrzebne żadne specjalne filtry. Nie będzie zatem trzeba ich wymieniać w trakcie użytkowania.

Czyste i zdezynfekowane powietrze to większe bezpieczeństwo, a zarazem większe zaufanie ze strony pacjentów oraz klientów. Urządzenie do dezynfekcji powietrza jest więc wydatkiem, który z pewnością w dłuższej perspektywie się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *