Breaking News

Gildan i jej marki. Znane brandy z jednym właścicielem

Czy zawsze wiesz, co tak naprawdę kupujesz, decydując się na konkretny produkt? Zagłębiając się w skład produktów spożywczych czy kosmetyków czasami można dojść do zaskakujących wniosków i dowiedzieć się o zaskakujących składnikach zakupionego przez nas produktu. Z ubraniami może być podobnie, choć w nieco innym kontekście. Często bowiem coś, co znamy pod konkretną marką, jest produktem innej, większej firmy, o której istnieniu nie zdajemy sobie sprawy lub wręcz uważamy ją za konkurencyjną markę. Tymczasem największe przedsiębiorstwa na rynku odzieżowym zwykle dywersyfikują sprzedaż, kierując różne brandy do odmiennych grup odbiorców. Podobnie jest z firmą Gildan – bluzy, koszulki czy bielizna przez nią produkowana jest sprzedawana pod kilkoma markami. Wśród nich są brandy premium czy też kierowane do kobiet.

Gildan – koszulki reklamowe, odzież firmowa i nie tylko

Gildan to firma wywodząca się z Kanady, która powstała w 1984 r. Szybko zaczęła rozwijać się na rynku amerykańskim, z czasem wykraczając poza Kanadę i Stany Zjednoczone. Dziś sprzedaje swoje wyroby na kilku kontynentach – mocno zaznaczyła swoją obecność w Europie, Azji, Australii i Ameryce Łacińskiej.

Co jest znakiem rozpoznawczym firmy Gildan? Odzież reklamowa oraz firmowa. To właśnie tego typu produkty wytwarzane w fabrykach przedsiębiorstwa są najbardziej znane w Europie, a także na polskim rynku, gdzie mocno obecne są ubrania Gildan. Nadruki czynią je świetnym nośnikiem reklamy, sama odzież wyróżnia się zaś wysoką jakością. Przy okazji firma dba o zrównoważony rozwój: The Wall Street Journal w 2020 r. zaliczył ją do czołówki światowych firm zarządzanych w najbardziej zrównoważony sposób.

Marki Gildan – znane na całym świecie

Firma dynamicznie rozwija się od ponad 40 lat. W tym czasie wzbogaciła swoje portfolio o kilka znanych marek, przejmując ważne fabryki i mniejsze firmy. Obecnie Gildan posiada 10 brandów znanych w różnych rejonach globu.

W Europie do najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy należą ubrania sygnowane główną marką, nazwaną po prostu Gildan. Koszulki czy bluzy są w niej podzielone na pięć kolekcji, oferującej aż 136 fasonów ubrań. To w dużej mierze odzież reklamowa i firmowa, przeznaczona pod nadruki oraz dla pracowników firm. Jakość nadruku jest niezwykle ważna gdy mowa o tego typu odzieży. Zachęcamy do zapoznania się z metodami znakowania ubrań – pisaliśmy o nich w tym artykule: https://www.mojewirtualnemiasto.pl/2019/12/30/znakowanie-odziezy-czym-roznia-sie-najpopularniejsze-metody/.

Nieco innych odbiorców ma marka Alstyle, która również należy do Gildan. Dołączyła do portfolio firmy w 2016 r. Marka wywodzi się z Kalifornii i w USA cieszy się sporym zainteresowaniem wśród skateboardzistów czy surferów. To koszulki i bluzy przeznaczone do noszenia na co dzień, w sprzedaży są obecnie cztery kolekcje. Kolejny amerykański brand Gildan to American Apparel. To marka premium, oferująca szeroki wybór ubrań wysokiej jakości, od koszulek, przez bluzy, po szorty. Często są one używane do nadruków reklamowych. Podobnie jest z ubraniami marki Anvil, która oferuje 11 kolekcji – najbardziej znane z nich to koszulki dla kobiet.

Zróżnicowany asortyment na różne okazje

Koszulki bluzy i spodenki to również specjalność marki Comfort Colors, która liczy sobie już 45 lat historii, a dziś obejmuje sześć kolekcji. To ubrania przeznaczone do codziennego użytku. Inaczej jest z brandem Prim + Preux, pod którym Gildan produkuje ubrania biznesowe.

Gildan jest również mocno osadzone na rynku związanym z produkcją skarpetek. Marka Peds to produkty przeznaczone dla kobiet, z naciskiem na wygodę. Z kolei Goldtoe celuje również w produkty nieco wyższej jakości, jak skarpetki sukienkowe czy sportowe – ogółem oferuje aż 457 fasonów w 45 kolekcjach. Wyłącznie kobietom dedykowane są dwie marki związane przede wszystkim z pończochami: Secret oraz Silks. W tej pierwszej można znaleźć wiele eleganckich wyrobów, w drugiej między innymi legginsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *