Breaking News

Poznaj 3 powody, które przekonają Cię do noszenia odzieży odblaskowej!

Czy wybierając stylizacje kuszą Was ubrania, na których są odblaski, ale nie jesteście pewni, czy jesteście na to gotowi? A może uważacie, że odblaski są staromodne i kojarzą się wam z dziecinnymi brelokami, więc uciekacie od takich rozwiązań? Nieważne, jaka jest Wasza odpowiedź na to pytanie, zobaczcie, czemu warto nosić ubrania odblaskowe w codziennych stylizacjach!

Kurtki odblaskowe na wybiegach

Jednym z powodów, które może przemówić do serc wielu osób jest fakt, że kurtki, koszulki, dodatki i spodnie odblaskowe królowały na wybiegach największych domów mody. Prada, Burberry czy Alexander McQueen wykorzystują od lat w swoich kreacjach pomysły na wykorzystanie odblasków. Skoro tak luksusowe marki nie boją się wybierać odblaskowych stylizacji to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy i my mogli je wykorzystać!

Eleganckie domy mody decydują się na wplatanie odblasków w swoje kolekcje, więc nie powinno nas dziwić, że ten trend zaczyna się robić popularny w życiu codziennym. Teraz idąc do sklepów, które starają się być na czasie zobaczymy ubrania, które  będą miały wstawione elementy odblaskowe lub całe będę wykonane z materiału odbijającego światło. Co więcej, aktualnie może być ciężko znaleźć ubrania sportowe, które by takich wstawek nie miały. Ma to uzasadnienie zarówno w kwestiach estetycznych, co i w zachowaniu bezpieczeństwa. Moda na odblaski jest z nami dopiero od kilku lat i możemy być pewni, że będzie jeszcze ewoluowała.

Dla osób, które raczej gustują w bardziej stonowanych strojach i raczej nie będą się czuły komfortowo nosząc streetwearowe stylizacje, nie ma powodów do zmartwień! Stroje, które zawierają elementy odblaskowe, mogą być zwykłymi codziennymi koszulkami lub nawet elegancką odzieżą – każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule – „Od kiedy ubrania odblaskowe stały się modne?

Wyróżnienie się

Żyjemy z czasach globalizacji i każdy z nas pewnie jest w stanie wymienić listę zalet i wad związanych z tym zjawiskiem. W tym miejscu skupimy się najbardziej na jednym aspekcie – powszechnej modzie. Jeśli wejdziemy do jakiegokolwiek sklepy znajdziemy w nim asortyment, który również będziemy mogli kupić w setce innych miejsc. Czyli tę samą bluzkę co my nosić może osoba zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i Węgier.

Co będzie jeszcze ciekawsze to fakt, że asortyment różnych sklepów jest do siebie bardzo podobny. Czy czasem mieliście wrażenie, że ubrania, które oglądacie są do siebie bardzo podobne lub już je gdzieś widzieliście? Takie wrażenie jest często prawdziwe. Może nie są to dokładnie te same ubrania, bo różnią się innym zamkiem czy guzikami, ale to, co sprawia, że dana część garderoby jest modna, się nie zmienia. Większość z nas pewnie pamięta czasy, gdy królowały parki, a teraz mamy modę na kurtki typu puffer. A w związku z tym, że coś z czasem staje się bardzo modne – jest też wszędzie na ulicach. Sprawia to, że jeśli dana osoba nie będzie miała na sobie modelu, który w jakikolwiek sposób się wyróżnia, zmiesza się z tłumem.

Po więcej porad dotyczących mody wejdź na portal http://lubie.com.pl/.

Jak się wyróżnić?

Każdy z nas lubi być zauważonym. Może nie wszyscy się do tego przyznają, a niektórzy lubią to odczuwać w mniejszym stopniu niż inni, ale jedno jest pewne – każdy z nas chce być wyjątkowy. Ubieranie się tak jak wszyscy dookoła nie da nam satysfakcji. Natomiast można wybrać konkretny trend i dodać do niego element, który będzie sprawiał, że jesteśmy widoczni. Może to być brokat, ciekawy żywy  kolor czy właśnie odblask.

Odblaski sprawiają, że jesteśmy widoczni na ulicach, ale też idąc chodnikiem możemy błyszczeć. Takie odważne rozwiązanie nie będzie dla każdego, ale właśnie o to nam chodzi. Jeśli chcemy zaszaleć możemy kupić sobie kurtkę odblaskową, a jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z odważniejszą modą wybierzemy różne dodatki. Czapka czy buty sportowe zrobione z odblaskowych materiałów będą zwracały na siebie uwagę. Nie będą jednak, na tyle ekstrawaganckie, że ktoś mógłby mieć problem z ich ubraniem.

Bezpieczeństwo

Jeśli ta część was nie przekona, nie wiem, czy ktoś będzie w stanie was do czegokolwiek przekonać. Nasze zdrowie i życie powinno być priorytetem, a odblaski są narzędziem, które może nas ochronić przed wieloma wypadkami. Po pierwsze nosząc odblaski zwiększamy swoją widoczność na drogach. Auto, którego kierowca zahamuje po zobaczenia przechodnia w odblasku, będzie miało kilkukrotnie wydłużoną ścieżkę hamowania w porównaniu do sytuacji, gdyby pieszy nie miał na sobie odblaskowej odzieży lub dodatków. Stanie się to dzięki temu, że odbijający światło odblask jest widoczny z około 100-1500 metrów. Dzięki temu, samochód nie będzie musiał gwałtownie hamować lub zmieniać swojego pasa, aby ominąć pieszego.

pomarańczowa czapka oblaskowa

Źródło: https://www.sprzetbhp.pl/czapka-polarowa-ocieplana-ha10-5792.html

Czy odblaski są potrzebne w miastach?

Jeśli jesteście mieszkańcami miast i myślicie, że ta kwestia Was nie dotyczy, ponieważ w kodeksie jest zaznaczone, że obowiązek noszenia odblasków nie obowiązuje wszędzie…. macie niestety poniekąd rację. Rzeczywiście nikt was nie zmusi, abyście nosili odblaski w mieście. Jednak obowiązek ten nie jest złowrogim planem, a jedynie sposobem na zapewnienie większego bezpieczeństwa przechodniom. Przecież duża część wypadków ma miejsce w miastach, na przejściach dla pieszych czy chodnikach. Jeśli chcecie czuć się bezpiecznie możecie kupić nawet drobne odblaski i przypiąć je do torebek, kurtek czy innej odzieży wierzchniej.

To szczególnie ważne dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu. Jesienią i zimą dni są bardzo krótkie, a co za tym idzie większość aktywności wykonuje się po zmierzchu. Odblaski powinny być niezbędnym elementem wyposażenia dla biegaczy, rolkarzy, rowerzystów i innych osób, które decydują się na sport po zmroku.

Najlepszy wybór dla dzieci

Może sami nie chcecie nosić odblasków, ale jeśli chodzi o Wasze dzieci powinniście zachować się rozsądnie. To Wy jesteście odpowiedzialni za bezpieczeństwo Waszych pociech. Młode osoby nie zawsze podejmują rozsądne decyzje, ponieważ dopiero poznają świat. To my pokazujemy im, co jest dobre, co złe, co wolno, a czego nie. Jeśli będziemy uczyć pociechy od małego, że odblaski to jeden z podstawowych elementów stroju, zapewnimy im bezpieczeństwo także w kolejnych latach, kiedy będą już bardziej samodzielne.

Jeśli raz dobrze nauczymy dziecko, że powinno o siebie dbać i gwarancją bezpieczeństwa może być zwykły brelok przypinany do plecaka, wcale się nie napracujemy, a będziemy mogli spokojniej spać w nocy. W dodatku kupując torby, kurtki czy buty sportowe producenci proponują już wbudowane odblaski. Możemy je zobaczyć na zamkach, w logach czy też jako dodatkowy element ozdoby – to mogą być naprawdę ciekawe i estetyczne rozwiązania.

Odblaski powinny być częścią stroju dziecka, szczególnie gdy zaczyna ono samodzielnie chodzić do szkoły. Zagadane ze sobą dzieci czasem nie rozglądają się przechodząc przez ulicę lub ze względu na jesienną pogodę nie zauważą auta. Jeśli będą miały odblaski mogą zostać szybciej zauważone, co zmniejszy szansę wypadku. Oczywiście powinniśmy edukować każdego, jakie zasady obowiązują na ulicach. Trzeba zawsze dokładnie się rozejrzeć i przestrzegać innych obowiązujących zasad. Odblaski nie zastąpią rozsądku! Mogą za to być dużą pomocą – więc czemu z niej nie skorzystać?

Specjalne zabezpieczenie dla pracowników fizycznych

Kolejną grupą osób, które powinny nosić odblaski są pracownicy fizyczni. W tym przypadku jest to najczęściej zasada danej firmy, jednak dobrze będzie zrozumieć czemu nosi się takie ubrania. Głównie chodzi o to, że place budowy to miejsca, gdzie mamy też ruch dużej ilości maszyn. Może nie osiągają one wysokich prędkości, za to ich waga jest kilkukrotnie większa niż przeciętnego samochodu. Urazów z pracy można uniknąć poprzez proste czynności. Jedną z nich będzie odpowiedni strój – to czemu tego nie zrobić?

odblaski na żółtej kurtce

Źródło: https://www.sprzetbhp.pl/kurtka-ostrzegawcza-damska-nieocieplana-lw70.html

Podsumowanie

Jak widzicie argumentów przemawiających za noszeniem odblasków jest dużo. A czy ktokolwiek z nas będzie mógł wymienić jakieś przeciwko? Wydaje mi się, że nie. Przynajmniej nam nie przychodzi nic do głowy.

Wiemy, że odblaski są modne, sprawiają, że jesteśmy bezpieczni i umożliwiają nam wyróżnienie się sponad tłumu. Można je nosić w bardzo różnych stylizacjach. W zależności od okazji odblaski ubierzemy, jako dodatek lub sprawimy, że będą one głównym elementem stroju, który ma najbardziej błyszczeć. Wszystko zależy jedynie od naszej intencji!

Więc Wy jakie odblaski ubierzecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *