Breaking News

Plecak szkolny – kiedy należy go wymienić na nowy?

nowy plecak szkolny

Szkolna wyprawka co roku spędza sen z powiek wielu rodzicom. Obok kupna podręczników i szkolnych przyborów matki i ojcowie zastanawiają się, czy aby na pewno trzeba będzie sprawić nowe plecaki dziecięce dla swoich pociech. W końcu to spory wydatek, tym bardziej jeśli posyłają do szkoły dwójkę lub trójkę dzieci. Przy wymianie plecaka szkolnego na nowy lepiej więc nie kierować się kalendarzem, a konkretnymi przesłankami. Wskazujemy kilka sytuacji, w których zakup nowego plecaka będzie co najmniej wskazany.

Kiedy przeciera się materiał

To najbardziej oczywista chwila na poszukiwanie nowego plecaka. Kiedy dotychczasowy zaczyna mieć na sobie widoczne ślady użytkowania, czas rozejrzeć się za nowym modelem. Gdy psują się zapięcia czy klamerki, można jeszcze temu zaradzić. Kiedy jednak zauważymy, że materiał, z którego był wykonany plecak, zaczyna wyraźnie się przecierać, produktu nie da się już uratować.

Szukasz porad jak wybrać idealny plecak dla dziecka? Wejdź na http://dzieciswiat.pl/!

Kiedy dziecko wyrosło z plecaka

Dzieci rosną bardzo szybko. Ta zasada wiąże się nie tylko z ich rozwojem psychicznym, ale również fizycznym. Nawet najmodniejsze Coolpack plecaki z oświetleniem LED, dobre dla pierwszoklasisty, dla ucznia klasy trzeciej mogą okazać się zbyt małe. Najbardziej będzie to widać, kiedy przyjrzymy się szelkom. Plecaki Majewski oraz innych uznanych firm posiadają oczywiście regulację tego elementu, ale z czasem nawet maksymalne poluzowanie szelek okaże się niewystarczające.

Kiedy książki przestają się mieścić

Przechodzenie z klasy do klasy wiąże się z nowymi wyzwaniami, ale także coraz większą liczbą podręczników i zeszytów. Dzieci uczęszczające do pierwszych klas wiele szkolnych przyborów zostawiają w szafkach, stąd wystarczają im niewielkie plecaki i tornistry. Rodzice dbają zresztą o to, by maluchy nie musiały dźwigać na plecach wielkich ciężarów. Z czasem tak mały plecak przestanie jednak mieścić wszystkie potrzebne książki i trzeba będzie kupić większy model.

Kiedy wzór przestaje się podobać

To najmniej oczywista, ale wcale nie najmniej kłopotliwa sytuacja. Dziecięce gusta zmieniają się czasami niezwykle szybko. To nic, że kilkuletniemu chłopcu jeszcze wczoraj podobały się kotki czy pieski – dziś może uważać taki wzór za dobry dla dziewczyn, a jego interesują jedynie samochody i piłka nożna. Również dziewczynki lubią wyróżniać się wśród koleżanek oryginalnymi wzorami. W kreowaniu dziecięcych wyobrażeń o idealnych gadżetach, w tym plecakach, ważne są także kreskówki. Sukces jakiejś bajki sprawia, że to plecaki z jej bohaterami stają się najbardziej pożądane. Trudno oczywiście zmieniać plecak za każdym razem, gdy dziecko zażyczy sobie nowy model. Kiedy jednak narzekania na stary plecak stają się regularne, nie ma wyjścia i trzeba udać się na zakupy.

Kiedy plecaki są tańsze

Nie ma oczywiście jednej magicznej daty, która aktywuje promocje związane z plecakami. W przypadku tych produktów obowiązuje jednak uniwersalna zasada – najtaniej kupować je po sezonie. Oczywiście zdarza się, że pod koniec sierpnia czy na początku września uda się znaleźć świetną promocję. Generalnie jednak wówczas ceny plecaków idą w górę, bo większość osób kupuje je właśnie pod koniec lata. Warto więc obserwować ceny tych produktów w październiku i listopadzie, a także wczesną wiosną. Można wtedy sprawić dziecku niespodziankę nieoczekiwanym zakupem, a przy okazji sporo zaoszczędzić.

One thought on “Plecak szkolny – kiedy należy go wymienić na nowy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *