Breaking News

Dlaczego warto odwiedzić Kraków po zakończeniu epidemii?

Epidemia koronawirusa, która dotknęła niemal wszystkie kraje świata, zmusiła wielu z nas do odwołania lub przełożenia swoich wyjazdowych planów. Kiedy jednak uporamy się z problemami, wiele osób powróci do turystyki i odwiedzania ciekawych miejsc. A wśród nich prym niezmiennie wiedzie Kraków. Dlaczego na pierwszą wyprawę po zakończeniu epidemii wybrać właśnie dawną stolicę Polski?

Zabytki i współczesność

Po pierwsze dlatego, że wizyta w Krakowie to niezbędny punkt programu każdego szanującego się turysty. W żadnym innym mieście nie znajdziemy tylu miejsc związanych z historią Polski – czają się niemal na każdym kroku, za każdym rogiem. Dzięki temu nawet dziesiąta wizyta w Grodzie Kraka pozwala odkryć coś nowego. Nawet po kilku odwiedzinach Wawelu albo Barbakanu, czy też po kilku kilometrach przespacerowanych wokół Rynku możemy znaleźć intrygującą ciekawostkę. Kraków to średniowieczne mury i niezwykłe pamiątki w podziemiach wielu budowli, to austriackie forty obronne, ale także tajemnice prehistorii zapisane w Kopcu Krakusa.

Zobacz też: Stare miasto sercem Krakowa.

Stolica Małopolski jest też jedynym w swoim rodzaju połączeniem historii ze współczesnością. Prosto ze zwiedzanego zabytku można bowiem wejść do klimatycznej knajpy albo potańczyć w modnym lokalu. W drugim z największych miast Polski zawsze coś się dzieje, a po zakończeniu epidemii koronawirusa Kraków znów będzie tętnił życiem. Do miasta powrócą wyszukane sposoby rozrywki, festiwale i gwar wśród fanów na koncertach gwiazd. A przecież tego wszystkiego najbardziej brakowało nam w czasie epidemii koronawirusa. Wysłuchanie hejnału z wieży kościoła mariackiego w tłumie turystów przypomni nam, że czasy izolacji w końcu minęły.

Zarezerwuj pobyt w hotelu Best Western Kraków i ciesz się pięknem dawnej stolicy Polski po zakończeniu epidemii!

Udogodnienia dla turystów

Wyprawa do Krakowa po zakończeniu epidemii będzie też zdecydowanie łatwiejsza niż podróże do mniejszych ośrodków. Transport będzie powoli wracał do normy znanej sprzed rozpoczęcia izolacji i kwarantanny, którą przechodziły tysiące Polaków. Najszybciej wznowione zostaną regularne połączenia do największych miast, a Kraków jest dobrze skomunikowany z resztą kraju. Łatwo tam dojechać także samochodem, na przykład korzystając z autostrady A4 – to rozwiązanie szczególnie przydatne dla mieszkańców zachodniej Polski. Na terenie Krakowa nie brakuje również ciekawych miejsc na spacery, dzięki którym można poprawić pamięć oraz koncentrację. Jak to możliwe, że taka aktywność działa na nas w ten sposób? Sprawdź w artykule https://www.mojewirtualnemiasto.pl/2021/04/27/co-jest-dobre-na-pamiec-i-koncentracje-kompleksowy-poradnik/!

Wycieczka do Krakowa będzie więc stosunkowo łatwa do zorganizowania, co może okazać się szczególnie ważne w czasie stopniowego wracania do normalności po epidemii. Miasto dysponuje też bogatą bazą noclegową na każdą kieszeń. Hotele musiały zamknąć swoje podwoje w czasach największego nasilenia epidemii, ale nawet gdy ruch turystyczny wróci ze zdwojonym natężeniem, w Krakowie nie trzeba się martwić o brak miejsc noclegowych. Do tego nadwiślańskiego miasta naprawdę warto wracać.

Inne artykuły podróżnicze znajdziesz również na: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *