Breaking News

Plecaki vintage – czy spodobają się chłopcom?

Plecaki vintage i inne przedmioty utrzymane w takiej stylistyce często kojarzą nam się z modą kobiecą i dziewczęcą. Przedstawicielki płci pięknej – przynajmniej jeśli wierzyć stereotypom – śledzą modowe trendy znacznie uważniej niż mężczyźni, stąd i ich większe zainteresowanie stylowymi dodatkami. Ale dlaczego plecak vintage nie miałby spodobać się chłopcom? W końcu na rynku możemy znaleźć co najmniej kilka wzorów, które powinny trafić również w ich gusta. Nie tylko dziewczyny chcą czymś się wyróżniać.

Styl vintage, czyli powrót do przeszłości

Słowo “vintage” pierwotnie nie miało nic wspólnego z modą, trendami ani designem. Tym pojęciem nazywano wino przygotowane wyłącznie z winogron pochodzących z określonego roku. Z czasem przeszło jednak do świata mody. Dziś stylem vintage określamy staromodne elementy odzieży oraz dodatki inspirowane poprzednimi epokami czy minionymi trendami.

Pod hasłem “poprzedniej epoki” nie musi jednak kryć się suknia z epoki wiktoriańskiej – równie dobrze mogą to być podarte dżinsy noszone w latach 80. czy nawet elementy charakterystyczne dla mody z przełomu XIX i XX wieku. Styl vintage robi niezwykłą karierę przede wszystkim dzięki temu, że na taki sposób ubierania się stawiają największe gwiazdy współczesnej popkultury, takie jak chociażby Lady Gaga czy Nicole Kidman.

Plecaki szkolne dla chłopców w stylu vintage

Trend do sięgania po oldschoolowe produkty widać również na rynku plecaków. Część z nich jest kierowana do chłopców, w tej grupie są między innymi plecaki młodzieżowe z usztywnianymi plecami. W stylizację vintage retro wpisują się na przykład plecaki moro. Ten wojskowy wzór nie traci na popularności. Stonowane barwy tworzące kamuflaż, na którym niełatwo zobaczyć ślady brudu – to może być rozwiązanie, które spodoba się niejednemu nastolatkowi. A jeśli klasyczny plecak moro wydaje się komuś nieco nudny, bez trudu znajdzie na rynku modele wzbogacone kolorowymi, kontrastującymi kieszeniami zewnętrznymi.

Plecaki vintage mogą ująć chłopców również swoją prostotą. Podczas gdy dziewczyny często lubią otaczać się błyskotkami, mężczyznom zwykle bardziej odpowiada spokojny i nieskomplikowany styl. Stąd mogą zainteresować się miejskimi plecakami vintage z prostymi wzorami. Szare czy brązowe modele z klasyczną klapą, pozbawione przesadnych ozdobników – to oldschoolowe propozycje szczególnie atrakcyjne dla nastolatków.

Z drugiej strony, styl vintage pomaga wyróżnić się z tłumu. Takie plecaki mogą bowiem podkreślać styl czy zainteresowania właściciela. Produkty nawiązujące do lat 60. mogą przywodzić na myśl ruch hippisowski, inne przypominać o czasach kształtowania się nowej rzeczywistości na początku lat 90. Plecaki vintage zawsze są bowiem niebanalnym rozwiązaniem, które jest adresowane w równym stopniu tak do chłopców, jak i do dziewczyn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *