Breaking News

Weekend w SPA z dziećmi – czy to może się udać?

Najczęściej weekend w SPA planujemy jako indywidualny wyjazd albo wycieczkę z naszą partnerką lub partnerem, ewentualnie bierzemy pod uwagę wypad z grupką dorosłych znajomych. Zazwyczaj do SPA nie zabieramy jednak dzieci – w końcu tego typu relaks nie powinien być niczym zakłócony, chcemy zatem odpocząć od swoich pociech. Co jednak, kiedy nie ma z kim ich zostawić? Rozwiązaniem jest wyjazd do SPA wraz z dziećmi. To naprawdę może się udać! Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę, na przykład hotel przyjazny dzieciom.

Wyjazd do SPA z dziećmi – jak to zorganizować?

Wyjazdy z dziećmi zazwyczaj kojarzą nam się z zupełnym przeciwieństwem relaksu. Trzeba uważnie się nimi zajmować i starać się znaleźć im ciekawe zajęcia – w końcu najmłodsi bardzo szybko się nudzą. Jak zatem pogodzić to z wyjazdem do SPA? Kto zajmie się naszymi pociechami, kiedy sami będziemy chcieli odprężyć się w saunie lub basenie?

Takich problemów można uniknąć, wybierając salon lub hotel z ofertą SPA przeznaczoną dla dzieci. Warto wybrać placówki, w których dba się o oczyszczanie powietrza. Kiedy dorośli będą poddawać się relaksacyjnym i pielęgnacyjnym zabiegom, podobne atrakcje będą czekać na najmłodszych. Gwarantem udanego wyjazdu na weekend do SPA są również atrakcje w pobliżu miejsca naszego noclegu. Będzie je można odwiedzić wraz z dziećmi. Nam po godzinach spędzonych w ciepłych pomieszczeniach przyda się trochę świeżego powietrza i spokojny spacer, a nasze pociechy nie będą narzekać na nudę.

Gdzie jeszcze zabrać dziecko? Wejdź na „Dzieci świat” i znajdź wiele ciekawych miejsc!

Hotel SPA Łódź – oferta Podklasztorza

Gdzie znaleźć obiekt, który spełni te wymagania? W okolicach Łodzi i Warszawy placówką wartą odwiedzenia jest Hotel Podklasztorze. Wyróżnia się niezwykłym położeniem, jest bowiem usytuowany w murach liczącego ponad 800 lat opactwa cystersów w Sulejowie. Posiada także nowoczesną strefę CisterianSPA, w której znajduje się wiele propozycji nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Najmłodszym – zwłaszcza dziewczynkom – z pewnością spodoba się dziecięcy manicure, malowanie paznokci, a także zabieg pielęgnacyjny dla stóp. Niezwykłym przeżyciem mogą być tak zwane czekoladowe delicje, czyli relaksacyjny masaż pleców dla dzieci połączony z poczęstunkiem specjalnymi ciasteczkami. W ofercie Podklasztorza znajduje się także między innymi masaż małego rycerza na bazie olejku lawendowego. Najmłodsi mogą również bez umiaru bawić się w wodzie – w hotelu można wykupić nielimitowany dostęp do brodzika dla dzieci i jacuzzi.

Nie możesz doczekać się świąt? Sprawdź nasz artykuł „Cynamon, choinka i Kevin sam w domu, czyli wszystko to, bez czego nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia

Po zakończeniu zabawy w strefie SPA na nasze pociechy czekać będzie wypoczynek w klimatycznie urządzonych pokojach, stylizowanych na klasztorne cele. Gdyby atrakcji było im mało, niemal tuż przy hotelu znajduje się malowniczy Zalew Sulejowski, a nieco dalej niezwykły rezerwat Niebieskie Źródła. Można tam obserwować wodę przybierającą błękitną barwę, a przy okazji wytłumaczyć dzieciom kilka zagadnień związanych ze zjawiskami krasowymi oraz chemią. W razie niepogody atrakcji również nie zabraknie – w Podklasztorzu na dzieci czeka bogato urządzona kolorowa sala zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *