Breaking News

Jaki plecak wybrać na krótką wycieczkę klasową, a jaki na długi wyjazd?

Klasowy wyjazd to zawsze duże wydarzenie dla każdego dziecka, niezależnie czy jest to krótka jednodniowa wycieczka, czy długa, nawet trwająca ponad tydzień, zielona szkoła. Jaki plecak powinno zabrać ze sobą dziecko na oba rodzaje podróży? Czy lepszy będzie mały i poręczny, turystyczny, a może nie trzeba wybierać i spakować dziecko do tego, w którym na co dzień nosi zeszyty, książki i przybory szkolne? Szukamy odpowiedzi na to pytanie!

Mały i poręczny plecak

Jeśli wyjazd jest krótki i nie wiąże się z koniecznością pokonywania przez dziecko dużej liczby kilometrów, warto wybrać mały i poręczny plecak. Bez większych problemów zmieści się w nim woda, mały posiłek i portfel. Kino, teatr, muzeum – mały plecaczek można z łatwością zabrać ze sobą do podstawionego autobusu, a jeszcze lepiej sprawdzi się, gdy klasa udaje się na wyjazd komunikacją miejską. Jeśli tego rodzaju wyjście nie jest połączone z lekcjami, najlepiej nie decydować się na zabieranie dużego plecaka szkolnego, będzie to bowiem dla naszej pociechy bardzo niekomfortowe.

Jaki plecak będzie odpowiedni dla Twojej pociechy? Wejdź na http://dzieciswiat.pl/ i dowiedz się więcej!

Duża torba podróżna dla dziewczynki i chłopca

Jeśli dziecko wyjeżdża na kilku- bądź kilkunastodniową zieloną szkołę, plecak przyda się przede wszystkim na wyjścia fakultatywne, natomiast cały bagaż dobrze jest spakować do dużej torby podróżnej lub walizki. Warto dowiedzieć się, czy w docelowym hotelu dzieci będą miały długą drogę do pokonania z parkingu do pokojów. Jeśli tak – dobrym wyborem może być walizka na kółkach. Jeśli wszystko jest zlokalizowane blisko siebie, lepsza okaże się torba, ponieważ łatwiej w niej układać rzeczy podczas pakowania przed powrotem.

Świecące plecaki Coolpack – idealne w górach

Jeśli dziecko wybiera się na wycieczkę klasową w góry, doskonałym rozwiązaniem będzie plecak Coolpack z diodami LED. Dzięki temu mamy pewność, że nasza pociecha będzie widoczna nawet po zmroku. Lekki plecak z dodatkowym usztywnieniem jest idealny na tego rodzaju wycieczki.

A może plecak turystyczny?

Tymczasem starsi uczniowie mogą postawić na większy plecak turystyczny. Należy mieć jednak na uwadze, że ze względu na solidny stelaż będzie on znacznie cięższy. Przyda się, gdy wycieczka w góry jest dwudniowa, a nocleg organizowany jest w schronisku.

Jaki wzór plecaków dla najmłodszych?

Jakie najmłodsi wybiorą plecaki? Samoloty, samochody, motywy związane ze sportem i superbohaterami to wybory najchętniej dokonywane przez chłopców. Z kolei dziewczynki wolą księżniczki, urocze zwierzątka – takie jak kotki i pieski – oraz wszystko, co związane jest z kolorem różowym.

Organizacja wyjazdu

Z reguły już na początku nowego roku szkolnego rodzice są informowani przez nauczycieli na zebraniach, jakie rodzaje wyjazdów przewidywane są na nadchodzące miesiące. Można już wtedy z łatwością zaplanować, jakie plecaki i torby powinny mieć nasze pociechy. Jeśli jednak kilka dni przed wyjazdem ulegnie on zniszczeniu, nowy można z łatwością kupić w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *