Breaking News

Najpiękniejsze miejsca w Portugalii. Musisz je zobaczyć!

Dawniej niewiele osób odwiedzało Portugalię. Obecnie coraz więcej turystów decyduje się poznać klimatyczne średniowieczne uliczki, zdumiewającą architekturę i liczne atrakcje, jakie oferuje ten kraj. Na szczególną uwagę zasługują doskonałe atlantyckie pejzaże rozciągające się po horyzont. Oczywiście nie brak tutaj również rewelacyjnych potraw i wspaniałego wina. Portugalia słynie z wykwintnie przyrządzonych dorszy oraz wina Porto, którego nazwa wywodzi się od miasta na Półwyspie Iberyjskim. Wiele osób przed wyjazdem do tego kraju zadaje sobie pytanie: „jakie najpiękniejsze miejsca w Portugalii warto zwiedzić?”. Przedstawiamy kilka najznakomitszych zakątków, obok których nie można przejść obojętnie!

Najpiękniejsze miejsca w Portugalii – odkrywamy nieznane lądy!

Bez wątpienia nie można choć na chwilę nie zatrzymać się w cudowniej Lizbonie czy klimatycznym Porto. Nie są to jednak jedyne miejsca w Portugalii warte odwiedzenia. Zdecydowanie należy do nich zaliczyć również miasto Costa da Caparica oraz region Algarve. Tajemnicze, wciąż nieznane wielu turystom zakątki mają do zaoferowania wiele pełnych magii widoków. Jakie miejsca wzbudzą zatem zachwyt każdego podróżnika?

Madera

Z uwagi na panujący na niej klimat Madera jest zwana krainą wiecznej wiosny. Mogą się tam udać osoby uwielbiające wypoczynek zarówno w górach, jak i na plaży. Jeśli wybierzecie ten kierunek wakacyjny z pewnością nie pożałujecie. Widok bujnej roślinności oraz licznych wielobarwnych kwiatów zachwyci każdego. Równie pięknie prezentuje się stolica Madery – Funchal. Zjawiskowe domki z kolorowymi drzwiami, wąskie uliczki i wspaniałe kamienice kreują fascynujący widok.

Warto również zobaczyć zjawiskowy pałac Monte oraz znajdujący się przy nim niesamowity ogród tropikalny. Główną atrakcją jest tutaj zdecydowanie ogród w stylu japońskim. Można tu również zauważyć wspaniałe fontanny, wodospady, liczne stawy oraz prowadzące do nich bogato zdobione mostki. Jeśli brakuje Wam widoku wody, możecie udać się na Półwysep św. Wawrzyńca. Zadziwić może brak drzew w tym rejonie. Jest to spowodowane półpustynnym klimatem, dlatego też warto udać się na przechadzkę trasą spacerową biegnącą w tej okolicy.

najpiękniejsze miejsca w Portugalii
Źródło: https://www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl/wakacje/wynajem-samochodow-madera-portugalska-wyspa-kwiatow-zwiedzaj-samochodem/

Porto

Porto jest niezwykle klimatycznym miastem, którego niesamowita architektura potrafi oczarować. Jeśli chcecie zobaczyć panoramę tej miejscowości, powinniście się udać na wieżę Torre dos Clerigos. Ma ona 75 metrów wysokości i stanowi doskonały punkt widokowy. Równie ciekawie prezentują się kościoły w Porto. Zjawiskowe wnętrze wypełnione złotem można zaobserwować w katedrze Igreja de Santa Clara.

Udając się na przechadzkę uliczkami Porto, możemy dostrzec przepiękną kaplicę Capela das Almas. Jej fasady są pokryte charakterystycznymi dla Portugalii niebieskimi kafelkami. Miłośnicy natury i ogrodów również znajdą tutaj coś dla siebie. Zachwycająco prezentują się ogrody Pałacu Kryształowego. Nieopodal znajduje się rzeka i miasteczko, dlatego też panorama, którą możemy tam ujrzeć, wygląda wręcz olśniewająco.

Źródło: https://www.werandaweekend.pl/w-podrozy/plan-na-weekend-atrakcje-i-zabytki-porto

Lizbona

Chcąc się udać na wycieczkę po mieście, warto wybrać podróż do Lizbony, stolicy Portugalii. Jednym z najciekawszych miejsc w tej miejscowości jest dzielnica Alfama. Znajdują się tam wąskie uliczki oraz budynki pokryte charakterystycznymi czerwonymi dachówkami. Panuje tam niebywały spokój, pozwalający odpocząć od zgiełku miasta i ciągłego zabiegania. Kolejną ciekawą „atrakcją” Lizbony jest Wieża Belem. Przepiękne kolumny oraz żłobienia i łuki potrafią przyciągnąć wzrok każdego turysty. Spędzając urlop w Lizbonie warto wybrać się w miejsce, które wyglądem przypomina San Francisco. Znajduje się ono w dzielnicy Oriente. Został tam umieszczony most wyglądem przypominający amerykański Golden Gate. Ponadto Lizbona słynie z niewielkiej żółtej kolejki, którą można się dostać na obrzeża Barrio Alto.

Źródło: https://doportugalii.pl/wieza-belem-w-lizbonie/

Costa da Caparica

Costa da Caparica to miejscowość położona nieopodal Lizbony, słynąca z pięknych atlantyckich plaż. Można tam dostrzec również ciekawą roślinność, m.in. eukaliptusy. Główną atrakcję miasteczka stanowi opactwo wybudowane w XVI w. na klifie górującym nad piaszczystą plażą. Odpoczywając na wybrzeżu można jednak nie tylko opalać się i kąpać w ciepłej oraz przyjemnej wodzie. Costa da Caparica oferuje również atrakcje dla miłośników sufingu.

najpiękniejsze miejsca w Portugalii
Źródło: https://www.portugaltravel.org/costa-da-caparica

Sintra

Na jednodniowe bądź weekendowe wyjazdy warto udać się do Sintry. To niezwykle malownicze miasteczko, w którym można zobaczyć wspaniałe pałace, interesujące ruiny zamków oraz wiele innych zabytkowych posiadłości. Większość godnych uwagi budowli znajduje się na terenie Parku Narodowego Serra de Sintra. Ogromne zainteresowanie wśród turystów wzbudza pałac Nacional da Pena. Jego mury posiadają charakterystyczną żółto-czerwoną kolorystykę, która odznacza się na tle soczysto zielonych lasów. Kolejnym zabytkowym budynkiem znajdującym się w centralnej części Sintry jest Pałac Narodowy. Wykonana w stylu gotyckim budowla przyciąga rzesze turystów, którzy podziwiają białe fasady pałacu oraz kontrastujący z nimi czerwony dach.

Jeśli już mowa o gotyku, nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o wyrafinowanej posiadłości wykonanej w oparciu o ten styl architektoniczny, jaką jest Quinta de Regaleira. Mroczna rezydencja pochodząca z XIX w., otoczona przepięknymi ogrodami, może wzbudzać pewien niepokój. Z uwagi na ciemny kolor fasady, liczne małe okna udekorowane kolumnami i drobnymi żłobieniami oraz niewielkie balkony, posiadłość wygląda niepokojąco. Warto wiedzieć, że ogrody prowadzą do tuneli, w których znajduje się mnóstwo tajemniczych symboli religijnych.

Źródło: https://bit.ly/3agvPgD

Algarve

Niesamowitą krainą będącą wytworem atlantyckich fal jest Algarve. Obszar ten znajduje się na południu Portugalii. Szokująco wygląda wioska Odeceixe. Niskie biało-niebieskie domki, ciągnące się szeregiem w dół ulicy i pokryte czerwoną dachówką prezentują się naprawdę wyjątkowo. Będąc w tym regionie zdecydowanie warto udać się na piaszczystą plażę w Odeceixe. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i zwolennicy plażowania będą zadowoleni z pobytu w tej wiosce. To doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych z uwagi na często występujące wysokie fale.

Jednym z najznakomitszych cudów natury znajdujących się na terenie Algarve jest jaskinia Benagil. Skalna grota z piaszczystą plażą we wnętrzu stanowi jeden z najpiękniejszych zakątków w Europie. Jednakże na tym nie kończą się „perełki”, jakie wykreowała natura w tej urokliwej krainie. Zdecydowanie warto udać się do Lagos – miasta wytwornych klifów. Krajobrazy znajdujące się w tym miejscu zapierają dech w piersiach i sprawiają, że każdy poczuje się tutaj jak w bajce.

Źródło: https://www.getyourguide.pl/algarve-l66/-t85428/

Obidos

Mianem jednego z najbardziej urokliwych zakątków na świecie z pewnością można określić miejscowość Obidos. Jest do doskonałe miejsce na jednodniowy city break podczas pobytu w Portugalii. Klimatyczne, kamienne uliczki, otoczone z dwóch stron biało-żółto-niebieskimi budynkami, prezentują się naprawdę zjawiskowo. Z jednej strony wyglądają nieco minimalistycznie, jednakże mają w sobie także nutę charyzmy. Taka architektura może sprawić, że wielu turystom to miasteczko będzie przypominało jedną z piękniejszych greckich wysp, a mianowicie Santorini.

Źródło: https://www.globtroter.pl/zdjecia/246954,portugalia,obidos,obidos.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *