Breaking News

Wyjazd dziecka na zimowisko – co spakować do torby?

Wyjazd dziecka na zorganizowany pobyt w trakcie ferii zimowych to ogromne wyzwanie logistyczne nie tylko dla dziecka, ale również dla jego mamy i taty, którzy muszą dopilnować pakowania torby lub walizki. Co powinniśmy do nich włożyć? Podpowiadamy, czego nie może tam zabraknąć!

Przygotujcie wcześniej listę!

Dzięki niej będziecie mogli z łatwością kontrolować wszystko to, co zostało już przygotowane i spakowane na dno walizki, bez konieczności wyjmowania pozostałych rzeczy. Pozwoli to także zaplanować ewentualne zakupy. Robiąc je, warto mieć na uwadze jaką markę wybieramy – na przykład Salomon. Spodnie narciarskie, odzież termiczna, odpowiedni zapas bielizny, te rzeczy mogą okazać się za małe lub zniszczone po zeszłorocznych feriach, jednak nikt wcześniej nie wpadł na pomysł, aby przeprowadzić kontrolę i uzupełnić ubytki.

Gdzie najlepiej wypocząć z dzieckiem zimą? Sprawdź na stronie http://dzieciswiat.pl/!

Jakie buty dziecko powinno mieć ze sobą?

Na stopach powinno się znaleźć górskie obuwie na przykład Salomon. Buty dziecięce, które są przeznaczone do chodzenia po górach i po śniegu, z reguły zajmują najwięcej miejsca, więc by je zaoszczędzić, lepiej aby dziecko pojechało w nich na turnus. Tymczasem do torby zapakujmy klapki, które posłużą do chodzenia po pokoju oraz pod prysznic (lub na basen). Jeśli organizator zimowiska przewiduje zajęcia na hali sportowej, wówczas warto wybrać solidne halówki lub tenisówki.

Odzież narciarska i sprzęt

Głównym celem zimowiska jest przede wszystkim doskonalenie albo nauka jazdy na nartach lub na snowboardzie. Należy więc zapakować do torby ubrania, które posłużą jedynie do wyjścia na stok. Solidne spodnie narciarskie, nieprzemakalną kurtkę, odzież termiczną, kask, gogle, kominiarkę i rękawice. Salomon, Rossignol i Atomic to popularni producenci butów oraz nart i desek, jeśli dziecko jeszcze nie posiada swojego sprzętu, możemy mu go sprawić w ramach prezentu, jednak organizatorzy zimowisk z reguły wskazują miejsca, gdzie można go wypożyczyć.

Codzienna odzież

Musimy oczywiście pamiętać, że dziecko nie będzie spędzało całego dnia na stoku. Potrzebne są więc ubrania, które będzie nosić w trakcie przebywania w ośrodku. Na pewno przydadzą się zwykłe spodnie np. jeansy, wygodna bluza oraz dres. Dobrze jest przygotować naszej pociesze T-shirty, bieliznę oraz skarpetki w liczbie przynajmniej równej, a nawet nieznacznie przekraczającej ilość dni, które spędzi na zimowisku. Nie zapomnijmy, że dziecko powinno mieć także piżamę. W przypadku młodszych dzieci, kupno nowych rzeczy, doprowadzić może do problemów, ponieważ nie będą one wiedziały, które są jego. Podczas wyjść na spacery dziecko powinno mieć ubrany szalik, czapkę i rękawiczki – inne, niż zabiera ze sobą na narty. Pozwólmy również zapakować jakieś szalone ciuchy, na wypadek gdyby organizator przewidział taką atrakcję jak dyskoteka.

Jakie kosmetyki przygotować?

Obowiązkowy zestaw to szczoteczka do zębów, pasta, żel pod prysznic i szampon. Starsze dziecko zapewne będzie chciało wziąć ze sobą także antyperspirant i perfumy. Dziewczynki z chęcią natomiast zapakują akcesoria do makijażu. Jeśli wyjazd jest długi, produkty można kupić w opakowaniach normalnej wielkości, natomiast na krótkie wypady w zupełności wystarczą te w wersji mini.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *