Breaking News

Plecak do szkoły i na wycieczki – czym musi się wyróżniać?

Plecak na zajęcia szkolne musi spełniać określone warunki. Jest on jednym z najważniejszych elementów szkolnej wyprawki, do tego używanym codziennie w różnych sytuacjach. A czy może on być zabierany na klasowe wycieczki? Jaki plecak powinni na nie zabierać chłopcy, a jakie dziewczynki? Szukamy odpowiedzi na te pytania!

Jak skonstruowany powinien być szkolny plecak?

Szkolny plecak powinien mieć solidną konstrukcję, która nie będzie jednak obciążała kręgosłupa naszego dziecka. Zaleca się, że spakowany nie powinien ważyć więcej niż 10% masy własnej dziecka (w przypadku starszaków przyjmuje się, że to maksymalnie 15%). Większość produktów popularnych i renomowanych marek posiada wzmocnioną strukturę ściany, która przylega do pleców. Dzięki temu ciężar układa się w miarę równomiernie, a sam plecak utrzymuje dziecko w prawidłowej postawie. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o regulowane ramiona. Plecak musi być odpowiednio naciągnięty, aby nie ciążył i nie krzywił w ten sposób poszczególnych odcinków kręgosłupa. Podobne zadanie spełniają pasy biodrowy i piersiowy, jednak nie wszystkie modele je posiadają. Kto takie może zaoferować? St.Majewski – plecaki tej firmy w sporej części modeli mają przyszyte małe, ale przydatne pasy piersiowe.

Kupujemy plecaki damskie: szkolne i na wycieczki

Wiemy już, jak powinien wyglądać plecak szkolny. Czy taki rodzaj sprawdzi się na plecach dziewczynek w trakcie wycieczek szkolnych? Jeśli jest to wycieczka krajoznawcza – może dobrze spełnić swoje zadanie. Zwłaszcza wtedy, gdy poza jedzeniem i napojami, rodzice zdecydują się włożyć do środka miękki koc na którym będzie mogła siedzieć w trakcie pikniku lub wykładu przewodnika. Dobrym pomysłem, jednak niedostępnym w każdym plecaku, jest boczna kieszonka, do której można schować bidon z napojem, który będzie cały czas w zasięgu ręki. Z kolei na wycieczki do kina, teatru lub muzeum lepiej sprawdzi się mniejszy plecaczek z wodą, kanapką oraz ładowarką i powerbankiem do smartphone’a. To miejsca, do których dziecko nie powinno iść z dużym plecakiem, ponieważ będzie to niewygodne zarówno dla niego, jak i jego kolegów i koleżanek.

Jaki plecak dla chłopców na wyprawę w góry?

Podobnie sprawa wygląda wśród chłopców. W trakcie krótkich wycieczek świetnie sprawdzą się te mniejsze plecaczki. Natomiast na długie wyjazdy w góry, kapitalnym rozwiązaniem będą plecaki szkolne Coolpack ze światełkami LED. Sprawdzą się doskonale, dlatego że dzięki włączonym lampkom każdy uczeń będzie widoczny i nie zgubi się, nawet podczas powrotu do schroniska po zmroku. Plecak ten również będzie przydatny na co dzień – w szkole. Potrafi przykuć wzrok, a nasze dziecko będzie bezpieczniejsze podczas powrotu do domu w jesienne i zimowe wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *