Breaking News

Wybieramy piórnik szkolny – z wyposażeniem czy bez?

Piórnik szkolny to jeden z najważniejszych elementów dziecięcej wyprawki. Wybór wielu różnych modeli potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Do tego można zdecydować się na taki, który posiada dedykowane wyposażenie w przybory. Szukamy odpowiedzi, czy lepsze będą piórniki bez wyposażenia, czy produkty już skompletowane!

Piórniki kiedyś i dziś

Pokolenie dzisiejszych rodziców, w czasach, gdy to oni chodzili do szkoły, miało zdecydowanie bardziej ograniczony wybór. Zdecydować można się było na rozkładany na dwie części piórnik lub saszetkę z jednym zamkiem, w których musiały znaleźć się najpotrzebniejsze przedmioty. Obecnie modeli jest sporo, dlatego rodzice z dziećmi mogą spokojnie udać się na zakupy lub przejrzeć ofertę sklepu internetowego i wybrać taki, który najbardziej zachwyci pociechę.

Szukasz więcej informacji na temat wyprawki dla dziecka? Wejdź na bloga Dzieci świat!

Zestawy szkolne – idealne dla najmłodszych klas

W przypadku zakupu piórnika dla dzieci, możemy zauważyć następującą korelację: im młodsze dziecko, tym większy piórnik jest potrzebny. A wraz z pokonywaniem kolejnych etapów edukacji, konieczność posiadania dużych piórników zanika. Dlatego kupno pełnego zestawu szkolnego z wyposażeniem sprawdzi się doskonale w przypadku dzieci z najmłodszych klas. Znajdą się w nim wszystkie najpotrzebniejsze elementy: pióro, długopisy, zakreślacze, ołówki, gumka, strugaczka, kredki, pisaki, linijka oraz inne przybory geometryczne. Dzięki temu nie będziemy musieli kupować wielu elementów, które niejednokrotnie pakowane są w zestawy, co utrudnia późniejsze przechowywanie.

Piórnik z kotkiem lub pieskiem – rozwiązanie dla dziewczynek

Jaki piórnik będzie najodpowiedniejszy dla najmłodszych dziewczynek? Wyjątkową popularnością cieszyć się będą oczywiście piórniki z motywami zwierzęcymi: małymi kotkami lub pieskami. Młode damy sięgają także po wizerunki bajkowych księżniczek, takich jak Elsa z Krainy Lodu.

Jaki piórnik dla chłopców w klasach początkowych?

Co tymczasem wolą mieć na swoich piórnikach chłopcy? Królować będą oczywiście motywy sportowe, szczególnie piłkarskie – z dużym naciskiem na logo ulubionego klubu. Postaci z filmów o superbohaterach to także doskonały pomysł, bowiem komiksy i ekranizacje na ich podstawie, o przygodach Kapitana Ameryki, Supermana czy Iron Mana, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

Piórniki bez wyposażenia – opcja dla starszaków

Z kolei starsi uczniowie decydują się raczej na piórniki w formie tuby lub saszetki z jedną albo dwiema komorami. To dla nich zdecydowanie bardziej praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie muszą oni nosić całego inwentarza ze sobą – wystarczy para długopisów, ołówek z gumką oraz strugaczką i przybory geometryczne. Bez większych problemów zmieszczą się wszystkie w małym piórniczku. Wersja bez wyposażenia pozwala im także na duży stopień samodzielności wyboru i decyzji, co będą zabierać ze sobą na zajęcia szkolne.

Podsumowując, piórnik z wyposażeniem jest idealnym wyborem dla dzieci z nauczania początkowego, z kolei pusty można podarować uczniom starszych klas, aby umieścili w nim to, czego naprawdę potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *