Breaking News

6 najciekawszych państw w Europie Południowej

Obecnie podróżowanie do różnych zakątków świata jest niezwykle proste i szybkie. Wszystko za sprawą ciągle rozwijającego się transportu lotniczego. Dlatego też coraz więcej osób może udać się na urlop do licznych państw zagranicznych. Do wielu malowniczych miejsc można dostać się lotem bezpośrednim ze znajdującego się najbliżej miejsca naszego zamieszkania lotniska. Najczęstszymi kierunkami wakacyjnymi są południowe państwa Europy. Jest to spowodowane głównie stabilną pogodą panującą w tamtym regionie. Jednakże bardzo często przed zarezerwowaniem wycieczki pojawia się dylemat, gdzie się udać na wakacje, aby zobaczyć ciekawe miejsca w Europie Południowej. Sprawdź, jakie miasta i dzielnice można odwiedzić w poszczególnych państwach.

Ciekawe miejsca w Europie Południowej

Kraje położone w Europie Południowej są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, nie tylko ze względu na stabilną pogodą oraz wysokie temperatury, ale także z uwagi na niesamowitą faunę i florę. Państwa położone na południu naszego kontynentu cieszą się ogromną popularnością również ze względu na liczne zabytkowe budowle, klimatyczne uliczki i miasteczka oraz zachwycające krajobrazy. Gdzie udać się w poszczególnych państwach?

Hiszpania

Hiszpania jest jednym z chętniej odwiedzanych krajów Europy. Co warto zobaczyć w Hiszpanii? Znajduje się tam mnóstwo wspaniałych i piaszczystych plaż. Warto spędzić urlop w takich regionach jak Costa Brava, Costa del Sol czy Costa Blanca. Turyści mogą również obrać za cel wakacyjny wyspy należące do Hiszpanii, m.in. Ibizę, Majorkę, Gran Canarię czy Teneryfę. Lazurowy odcień morza urzeknie każdego i z pewnością będzie powodem, dla którego warto wrócić do tego państwa. Ponadto będąc w Hiszpanii, można odwiedzić uroczą Grenadę słynącą z urzekających widoków, Ávilę przepełnioną zachwycającymi zabytkami oraz Madryt będący stolicą tego kraju.

ciekawe miejsca
Źródło: https://www.viator.com/en-IN/tours/Barcelona/Costa-Brava-Half-day-Trip-from-Barcelona/d562-8482P2

Portugalia

Coraz większą popularnością wśród turystów cieszy się również Portugalia. Jest to chętnie wybierany kraj na krótkie podróże zwane city breakami. Najczęściej odwiedzanymi miastami w tym państwie są Porto i Lizbona. Te najpiękniejsze miejsca w Portugalii słyną z klimatycznych uliczek i ciekawej architektury. Ponadto w Lizbonie umieszczony został most przypominający słynny Golden Gate Bridge znajdujący się w San Francisco. Urlopowicze, którzy pragną spędzić wspaniały czas w górach bądź na piaszczystej plaży, mogą udać się na Maderę, wyspę należącą do Portugalii i nazywaną krainą wiecznej wiosny. To wspaniałe miejsce ma do zaoferowania zapierające dech w piersiach widoki, ale także liczne atrakcje, takie jak cudowny Ogród Japoński.

portugalia-most

Źródło: https://duze-podroze.pl/pomysly-na-jednodniowa-wycieczke-z-lizbony/lizbona-most/[/caption]

 

Włochy

Wielu turystów decyduje się spędzić urlop we Włoszech, które mają naprawdę wiele do zaoferowania. Gorące i piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą o lazurowym odcieniu mogą być odpowiedzią na potrzeby urlopowiczów. Zapewne wiele osób odnajdzie tam swój raj na ziemi. Dodatkowo Włochy są również doskonałym krajem na weekendowe wycieczki typu city break. Udając się w krótką podróż, warto odwiedzić najpiękniejsze miejsca we Włoszech m.in. wspaniały Mediolan, klimatyczną Wenecję, urokliwą Bolonię, Weronę, będącą miastem zakochanych, oraz zabytkowy Rzym. Warte uwagi są również z pewnością, takie miejsca jak Florencja czy zyskująca coraz większą popularność dzielnica Apulia, ze stolicą w Bari. Z pewnością Włochy dla wielu podróżników staną się miejscem, do którego wraca się z sentymentem.

werona
Źródło: https://www.italiapozaszlakiem.com/werona/

Francja

Każdemu Francja kojarzy się z Paryżem i znajdującymi się tam budowlami, takimi jak wieża Eiffla czy równie popularny Luwr. Jednakże ten kraj ma do zaoferowania o wiele więcej. Warto choćby zwrócić uwagę na Lazurowe Wybrzeże, które słynie z urzekającego koloru wód oraz miasteczek położonych na skałach. Nie można również zapomnieć o odwiedzeniu pięknej Nicei oraz Monako położonego w obrębie Riwiery Francuskiej, będącego miastem-państwem.

Źródło: https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36027,21835190,paryz-wart-spaceru-lataj-z-poznania.html

Chorwacja

Kolejnym często odwiedzanym przez turystów krajem jest Chorwacja. Warto udać się do tego magicznego miejsca, w którym można dostrzec krajobrazy niczym z bajki. Skaliste wybrzeża, piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda, przybierająca delikatnie zielonkawy odcień wprawią w zachwyt każdego. Jednakże jeśli uważacie, że to jedyne ciekawe miejsca w Chorwacji, to jesteście w błędzie. W głębi kraju znajduje się mnóstwo jezior i wodospadów, których widok sprawi, że poczujemy się jak w zupełnie innej rzeczywistości. 

chorwacja
Źródło: https://almatur.opole.pl/wycieczki-objazdowe/wyjazd-torun/slowenia-chorwacja-uroki-chorwackich-wysp.2964.html

Grecja

Grecja daje bardzo duże możliwości turystyczne. Można tam zarówno rozkoszować się pływaniem w ciepłej wodzie, zwiedzać miasteczka oraz cofnąć się w czasie do starożytności. Miłośnicy historii z pewnością znajdą coś dla siebie w Atenach. Wspaniałe zabytkowe budowle zachwycą każdego swoim wyglądem. Dodatkowo do Grecji należy wiele wysp. Warto odwiedzić m.in. Rodos, Zakynthos, Kretę, Santorini czy Korfu. Malownicze scenerie, oryginalna architektura oraz niezwykła tafla morza o doskonałym niebieskim odcieniu sprawią, że każdy turysta zakocha się w Grecji i należących do niej wyspach.

ciekawe miejsca
Źródło: https://fly.pl/oferta/grecja-wczasy/santorini/

Podsumowanie

Wszystkie państwa wymienione wyżej są miejscami najchętniej odwiedzanymi przez turystów. Należy jednak pamiętać, że takie kraje jak Bułgaria, Czarnogóra czy Austria również mają wiele do zaoferowania. Europa jest pełna wspaniałych, zapierających dech w piersiach zakątków. Warto zatem wybrać interesujący nas kierunek, spakować walizki i wyjść naprzeciw niezapomnianej przygodzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *