Breaking News

W jaki sposób aplikacje mierzą głębokość snu?

Pęd życia pochłania coraz więcej osób. Staramy się wykonywać czynności jak najszybciej, zapominając, że czasami należy zwolnić tempo i odrobinę się zrelaksować. I młodzi, i starsi ludzie są zabiegani. Bardzo często brakuje nawet czasu na odpoczęcie od wszechobecnego zgiełku. Liczne obowiązki domowe i zawodowe sprawiają, że coraz większa część populacji jest przemęczona, przez co ludzie bardziej odczuwają stres. Te czynniki mogą bardzo negatywnie wpływać na jakość snu, który dla wielu osób jest jedyną możliwością regeneracji i odpoczynku. W dobie coraz prężniej rozwijającego się Internetu oraz nowych technologii możemy skorzystać z aplikacji i sprzętów, które pomogą nam ocenić jakość naszej drzemki. W jaki sposób one działają i na czym opierają się przedstawione za ich pośrednictwem wyniki? Sprawdź sam!

Jak działają aplikacje do snu?

Wiele osób może uważać za absurd fakt, że za pomocą aplikacji mobilnej bądź inteligentnego zegarka mamy możliwość ocenienia jakości naszego snu. Jednakże za sprawą nowych technologii, to co kiedyś mogłoby wydawać się niedorzeczne, dzisiaj staje się możliwe. Aplikacje do snu oraz nowoczesne zegarki typu smartwatch posiadają funkcje umożliwiające analizowanie głębokości naszego snu. Jednakże będą one działały tylko wtedy, gdy położymy smartfon na łóżku w pobliżu naszej głowy lub zaśniemy z zegarkiem na nadgarstku. Jednak pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie przykrywać owych sprzętów poduszką lub kołdrą. Większość tego typu urządzeń oraz aplikacji oferuje funkcje inteligentnego budzenia, w momencie, gdy sen jest najlżejszy. Nowoczesne smartfony oraz zegarki są wyposażone w liczne czujniki ruchu, o których istnieniu często nawet nie wiemy. Dlatego też mogą one odczytywać głębokość naszego snu. W jaki sposób?

Co świadczy o głębokości snu?

Urządzenia monitorujące głębokość i jakość naszego snu działają w oparciu o to, jak często i z jaką intensywnością poruszamy się na łóżku. Warto wiedzieć, że podczas głębokiego snu, nasze ciało ulega całkowitemu rozluźnieniu i dlatego nie porusza się w ogóle. W momencie, gdy zaczynamy mimowolnie szukać wygodniejszej pozycji, sen staje się płytszy i z tego względu łatwiej możemy się obudzić. Specjalne czujniki w smartfonach pozwalają badać intensywność naszego nocnego relaksu właśnie poprzez monitorowanie tego, czy podczas snu się poruszamy. Nieco inaczej działają zegarki typu smartwatch. Informacje dotyczące intensywności drzemki czerpią z naszego tętna. Podczas głębokiego snu nasz puls staje się wolniejszy, dzięki czemu całe ciało może liczyć na relaks. W momencie, gdy tętno przyspiesza oznacza to, że powoli wkraczamy w fazę rozbudzenia.

Najlepsze aplikacje monitorujące sen

Monitorowanie intensywności snu staje się coraz bardziej popularne. Dlatego też powstaje coraz więcej aplikacji umożliwiających pomiar głębokości drzemki. Jednak jak wybrać tę najlepszą? Z pewnością warte uwagi programy na telefon to Sleep Better. Electric Sleep oraz Sleep Bot. Aplikacje te tworzą statystyki, dzięki którym możemy sprawdzić jakość naszego snu nawet na przestrzeni tygodnia i tym samym dowiedzieć się, w którym dniu nasza drzemka była najbardziej owocna.

W kolejnym artykule znajdziesz porady na temat spawania: Początek przygody ze spawaniem? Porady dotyczące sprzętu i jego zastosowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *