Breaking News

Zabiegi na twarz przed ślubem – na co powinna się zdecydować panna młoda?

Każda przyszła Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo w najważniejszym dniu jej życia. Nie tylko dbanie o każdy szczegół związany z uroczystością i przyjęciem weselnym jest ważne. Równie istotne jest to, jak będzie prezentowała się przyszła żona. Każdy z gości czeka ze zniecierpliwieniem, by zobaczyć gospodynię uroczystości. Zwracają oni szczególną uwagę na każdy drobiazg związany z wizerunkiem Panny Młodej. Bardzo ważne jest zadbanie o twarz, aby wyglądała na wypoczętą, zrelaksowaną i pozbawioną wszelkich oznak stresu związanych z długimi przygotowaniami do tego ważnego dnia. Jakie zabiegi na twarz przed ślubem sprawdzą się najlepiej?

Zabiegi na twarz przed ślubem

Upiększające

Nie podlega dyskusji, że każda Panna Młoda chce, by jej cera prezentowała się doskonale w dniu ceremonii zaślubin. Dlatego też, aby uzyskać olśniewający efekt, bardzo ważne jest wykonanie zabiegów upiększających twarz. Do najpopularniejszych z nich należy zaliczyć hennę brwi i rzęs (bądź przedłużanie rzęs, np. metodą 3D, jeśli chcemy zniewalać spojrzeniem) oraz pozbycie się wąsika, nawet tego najmniej widocznego. Ukrywanie go pod makijażem nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. Zabiegi upiększające brwi i rzęsy najlepiej wykonać około tygodnia przed uroczystością (najpóźniej trzy dni przed ślubem). Usunięcie wąsika dobrze jest wykonać jeszcze wcześniej, jeśli nie chcemy wystąpić przed ołtarzem z podrażnieniami występującymi nad linią ust.

Oczyszczające i złuszczające

Dzięki takim zabiegom możemy pozbyć się bardzo skutecznie martwego naskórka. Skóra zostanie oczyszczona, a pory zamknięte. Pozwoli to przygotować cerę na kolejne zabiegi, wykonane przy wykorzystaniu rozmaitych maseczek oraz kremów. Do oczyszczenia twarzy najlepiej zastosować różnego rodzaju peelingi bądź mikrodermabrazję. Oczywiście nie możemy oczekiwać cudów po jednym zabiegu, bowiem im więcej takich „operacji” przeprowadzimy, tym efekt będzie bardziej widoczny. Stosowanie zabiegów oczyszczających i złuszczających sprawi, że nasza cera będzie rozświetlona, gładka i piękna.

Nawilżające i odżywcze

Każdego dnia mierzymy się z natłokiem obowiązków, stresów i wielu spraw do załatwienia, które pochłaniają dużo czasu. Przez tak intensywny tryb życia często zapominamy o codziennej pielęgnacji twarzy, wskutek czego staje się ona przemęczona, szara i pozbawiona elastyczności. Dlatego do listy zadań, jakie należy wykonać przed ślubem, powinno dodać się wizytę u kosmetyczki, która pomoże nam zadbać o promienny wygląd naszej cery w tym jakże ważnym dniu.

Po oczyszczeniu twarzy i złuszczeniu martwego naskórka przychodzi czas na wykonanie zabiegów, które nawilżą i odżywią skórę Panny Młodej. W większości skupiają się one na masażu twarzy, którego zadaniem jest pogłębienie działania składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. W tym celu można wykorzystać rozmaite maski nawilżające. Dzięki wykonaniu tego typu zabiegów odpowiednio nawodnimy skórę, przez co będzie wyglądała na zdrowszą i wypoczętą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *