Breaking News

Styczeń w Krakowie

Styczeń w Krakowie przebiegnie głównie pod dyktandem tradycyjnych, corocznych wydarzeń. Mieszkańców i gości miasta czekają koncerty uświetniające sezon kolędowy i Nowy Rok. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy rocka i skeczów kabaretowych.

Koncert kolęd i pastorałek w Kinie Kijów (3-5 stycznia)

Tuż po Nowym Roku w Kinie Kijów Centrum przy al. Krasińskiego 34 będzie miała miejsce seria wyjątkowych koncertów kolęd i pastorałek w wykonaniu znanych w całej Polsce artystów.

Pierwszego wieczoru 3 stycznia wystąpi Golec uOrkiestra. Bracia Paweł i Łukasz wraz ze swoją grupą zaprezentują specjalny bożonarodzeniowy repertuar grany na góralską nutę.

Następnego dnia na scenie pojawią się Olga Bończyk, Alicja Majewska, Łukasz Zagrobelny i Włodzimierz Korcz. Wspólnie przedstawią program „Gwiazdo świeć, kolędo leć”, w którym usłyszeć będzie można wybór pięknych kolęd i pastorałek.

5 stycznia za sprawą grupy Zakopower powrócimy do motywów góralskich. Muzycy przygotowali na tę okazję program pełen nowoczesnych aranżacji oraz tradycyjnej muzyki akustycznej z wykorzystaniem dud, skrzypiec i basów podhalańskich.

Uniwersytecki Koncert Noworoczny w Auditorium Maximum (5 stycznia)

Organizowany każdego roku tradycyjny Uniwersytecki Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 5 stycznia o godzinie 18:00 w sali Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Natasza Urbańska.

Artystka zaprezentuje największe hity ze światowych list przebojów przy niezwykle dynamicznych aranżacjach Bandu i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. W duecie z Nataszą zaśpiewa Michał Kaczmarek, który przygotował na ten show kilka solowych coverów grupy Queen.

Całości dopełni przepiękna, perfekcyjnie przygotowana choreografia z udziałem grupy tancerek, a także wizualizacja pełna wielobarwnej gry świateł.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Powiślu (12 stycznia)

Już od 28 lat tradycyjnie w styczniu w największych polskich miastach odbywa się huczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z darmowymi koncertami oraz zbiórką pieniężną na cele charytatywne. W tym roku datki zostaną przekazane na specjalistyczny sprzęt do sal operacyjnych oddziałów chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii w szpitalach na terenie całej Polski.

Krakowski finał uświetni koncert Marysi Starosty, wykonującej połączenie muzyki pop i soul z elementami hip-hopu, oraz dwóch zespołów. Pierwszym z nich będzie wykonująca muzykę reggae grupa Tabu, a drugim heavymetalowa kapela Nocny Kochanek. Wszystko to zobaczymy 12 stycznia na Powiślu.

Szukasz noclegu w Krakowie? Sprawdź hotel Best Western Kraków!

Kabaret Skeczów Męczących: nowy program – najŚMIESZNIEJszy (19 stycznia)

Jedna z najpopularniejszych współczesnych grup kabaretowych Kabaret Skeczów Męczących pojawi się w Krakowie w Nowohuckim Centrum Kultury w niedzielę 19 stycznia.

Podczas dwugodzinnego, wypełnionego humorem spektaklu kabareciarze przedstawią najnowszy program, zatytułowany „najŚMIESZNIEJszy”. Będzie to spotkanie z doskonale znanymi już publiczności postaciami Jarka, Marcina, Karola i Michała w odświeżonej wersji, pełnej odniesień do najnowszych wydarzeń z kraju i ze świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *