Breaking News

Burza loków – jak wyczarować ją na swoich włosach?

Bujne i gęste włosy to marzenie większości kobiet. Szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym chcemy mieć na swojej głowie burzę cudownych loków. W takiej sytuacji należy dołożyć wszelkich starań, aby najpierw nieco poprawić ich ogólny wygląd. W tym artykule podpowiemy co zrobić, aby na swojej głowie wyczarować bujne i sprężyste loki.

Etap 1: pielęgnacja

Aby włosy były piękne i gęste, należy zacząć od odpowiedniej pielęgnacji. W pierwszej kolejności warto wybrać odpowiedni szampon, który oczyści skórę głowy, a przy okazji pobudzi cebulki do intensywniejszego wzrostu. Dodatkowo po każdym myciu należy używać odżywki, która stworzy na końcówkach ochronną warstwę oraz dostarczy odpowiednich składników odżywczych. W sytuacji, gdy nasze włosy są wyjątkowo cienkie, łamliwe oraz mają tendencję do wypadania, warto wybrać ampułki na porost włosów bądź ampułki keratynowe. Są one bogate w wiele substancji wpływających pozytywnie na kondycję kosmyków. Zabiegi przy ich użyciu warto powtarzać regularnie. Wtedy cała kuracja przyniesie najlepsze efekty.

Etap 2: modelowanie i układanie

Na szczególne okazje przeważnie starannie układamy włosy i tworzymy z nich wyjątkowe fryzury. Jedną z najpopularniejszych jest burza idealnie zakręconych loków. Kobiety, które z natury mają proste bądź falowane kosmyki, najczęściej muszą użyć do tego profesjonalnych urządzeń do stylizacji na gorąco. Warto jednak wybierać sprawdzonych producentów. Jednym z nich jest m.in. Babyliss. Lokówka stożkowa lub automatyczna będą jednymi z najlepszych sprzętów tego typu. Kręcenie nimi włosów jest szybkie i przyjemne, a co najważniejsze – poradzi sobie z tym zadaniem niemalże każda z nas. Przed układaniem kosmyków należy jednak wybrać odpowiednią temperaturę. Za mała sprawi, że włosy nie będą chciały się idealnie pokręcić, zbyt wysoka może natomiast uszkodzić ich strukturę.

Etap 3: utrwalenie

Po dokładnym zakręceniu każdego pasma, warto przy użyciu rąk bądź grzebienia z dużym rozstawem ząbków nieco przeczesać włosy. W ten sposób loki będą wyglądały naturalnie, a dodatkowo dodamy im w ten sposób objętości. Następnie warto także u nasady nałożyć specjalny puder podnoszący kosmyki. Dzięki temu włosy się uniosą i będą wyglądały tak, jakby było ich znacznie więcej, niż tak naprawdę jest. Całość fryzury należy także utrwalić lakierem do włosów. Najlepiej wybierać te o średniej mocy. Dzięki temu kosmyki nie będą się sklejać, a loki pozostaną w nienaruszonym stanie.

Co w sytuacji, gdy włosy są naturalnie kręcone?

Jeśli natomiast nasze włosy są naturalnie kręcone, warto zrezygnować ze stylizacji na gorąco. Najczęściej wystarczy po prostu odpowiednio o nie zadbać. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest metoda OMO. Polega ona na myciu włosów przy użyciu odżywki oraz delikatnych szamponów niezawierających silikonów czy SLSów. Dzięki temu kosmyki stają się sprężyste, a ich naturalny skręt jest o wiele mocniejszy. Aby zacząć taką pielęgnację, należy najpierw nałożyć na całe włosy odżywkę i dokładnie je wyczesać, umyć skórę głowy szamponem, a następnie zastosować maskę. W sieci znajduje się wiele szczegółowych planów pielęgnacji, dzięki którym można zagłębić się w tajniki tej właśnie metody.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *