Breaking News

Nowoczesny wieczór panieński – pomysły

Wieczór panieński powinien być jednym z najwspanialszych momentów w życiu przyszłej panny młodej. W końcu to tego dnia może oderwać myśli od wszelkich spraw związanych ze zbliżającym się ślubem. Zazwyczaj to świadkowa jest odpowiedzialna za zorganizowanie niezapomnianego wieczoru. Opcjonalnie mogą pomagać jej druhny. Często jednak tylko wydaje się, że łatwo zorganizować wieczór panieński. Pomysły na przygotowanie tego typu imprezy możemy zbierać wśród zaproszonych na to wydarzenie gości. Jeśli jednak uznamy, że przyszła panna młoda nie będzie zadowolona z zaproponowanych przez bliskie jej osoby atrakcji, lepiej zrezygnować z takiego pomysłu. W jaki sposób zatem możemy sprawić, że wieczór panieński będzie niezapomniany?

Pomysły na wieczór panieński

Before party – jakie atrakcje zapewnić w domu?

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie kilku atrakcji w domu zanim przyszła panna młoda i jej goście wyruszą w miasto. Oczywiście na „domówce” nie powinno zabraknąć przepysznych przekąsek, alkoholu oraz dekoracji wprawiających każdego w imprezowy nastrój. Oprócz pogaduszek w kobiecym gronie możemy zorganizować kilka atrakcji, które pomogą zintegrować zaproszonych gości, bowiem nie wszyscy muszą się znać. Jakie rozrywki można zorganizować w domu?

Test na dobrą żonę

Świetną atrakcją jest stworzenie przez świadkową i zaproszonych gości listy z pytaniami dotyczącymi małżeństwa. Powinny one sprawdzić, czy przyszła panna młoda nadaje się na żonę. Możemy zapytać np. o to czy potrafi ona gotować, lubi sprzątać i wiele, wiele innych. Wszystko zależy od pomysłów i wyobraźni organizatorów.

Grzeszki z przeszłości

Bardzo pomysłowe będzie również przeprowadzenie sądu nad przyszłą panną młodą. Zaprezentowanie grzechów i przewinień z przeszłości przez sędziego (może nim być organizator) i oskarżyciela (np. kuzynkę) oraz obrona przed aktem oskarżenia przez adwokata (np. najlepszą przyjaciółkę winnej) mogą być ciekawą formą poznania panny młodej z innej strony. Jeśli oskarżona nie będzie potrafiła udowodnić swojej niewinności będzie zmuszona ponieść karę (np. wypić kieliszek trunku alkoholowego). Może to być ciekawy sposób na przywołanie wspomnień, który dodatkowo okupiony zostanie mnóstwem śmiechu.

Test wiedzy o drugiej połówce

Doskonałą formą rozrywki podczas czasu spędzanego w domu bądź apartamencie w czasie trwania wieczoru panieńskiego jest przeprowadzenie testu wiedzy o wybranku panny młodej. Pytania możemy przygotować przy pomocy przyszłego pana młodego, który pomoże poznać nam prawidłowe odpowiedzi. Wówczas świetnym rozwiązaniem będzie np. nagradzanie panny młodej za odpowiedzi zgodne z tymi jakich udzielił jej partner i karanie za te odmienne. Możemy zapytać o wiele rzeczy, np. kiedy pierwszy raz się pocałowaliści lub jaki jest ulubiony kolor Twojego przyszłego męża. Z pewnością będzie to również interesująca forma wspomnień, która może pomóc gościom lepiej poznać przyszłych nowożeńców.

Powrót do przeszłości

Przyszła panna młoda z pewnością ucieszyłaby się z możliwości obejrzenia filmu, w którym każda zaproszona na wieczór panieński dziewczyna opowiadałaby o wspomnieniach związanych z gospodynią spotkania. Wystarczy, że świadkowa odpowiednio wcześnie poprosi gości o przygotowanie w postaci nagrania kilku słów o pannie młodej, a po otrzymaniu ekranizacji zmontuje je w jedną całość. Z pewnością taka forma wspomnień wzruszy nie tylko przyszłą pannę młoda, ale także niejedną z zaproszonych osób.

Luksusowy wieczór panieński

Jeśli wiemy, że przyszła panna młoda gustuje w luksusowych produktach do pielęgnacji ciała lub zauważyliśmy, że uwielbia korzystać z rozmaitych zabiegów poprawiających urodę możemy zaryzykować i zarezerwować wieczór w SPA. Dla niektórych z gości może to być okazja do odwiedzenia takiego miejsca po raz pierwszy, natomiast dla gospodyni imprezy z pewnością będzie to czas na naładowanie baterii i odprężenie się.

Ciekawe kursy lub szkolenia

Kolejnym sposobem na ciekawe spędzenie czasu podczas wieczoru panieńskiego jest wynajęcie nauczyciela, który zgodzi się zaprezentować nam jakieś umiejętności. Jeśli przyszła panna młoda ma duszę imprezowiczki z pewnością będzie zachwycona z możliwości nauczenia się przyrządzania wyśmienitych drinków pod okiem doświadczonego barmana. W momencie, gdy wiemy, że marna z niej kucharka możemy wynająć szefa kuchni, który pokaże nam, jak przygotować np. sushi. Dla panien młodych, które uwielbiają aktywność fizyczną warto wykupić lekcję tańca z prywatnym instruktorem.

Gra miejska

Jeśli nie chcecie narzekać na nudę i rutynę, możecie przygotować grę miejską dla przyszłej panny młodej. Będzie ona wymagała dużego zaangażowania ze strony organizatorów. Po pierwsze należy wymyślić zadania i wybrać miejsca, w których będą ukryte wskazówki. Następnie powinniśmy popytać osoby pracujące w danych miejscach (mogą to być restauracje, kina, apteki) czy możemy zostawić w ich lokalu pudełko ze wskazówką. Zadania, jakie będzie miała wykonać panna młoda nie muszą być wcale trudne. Może to być np. podarowanie breloczka przechodniowi albo poproszenie o wykonanie wspólnego zdjęcia z barmanem. Oczywiście wszelkie wyzwania związane z utrwaleniem wizerunku osób trzecich powinny być wykonane za ich zgodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *