Breaking News

Jak stworzyć wyjątkowy kącik piękna w pokoju nastolatki?

Nie od dziś wiadomo, że nastolatki już od najmłodszych lat interesują się kosmetykami, kremami i rozmaitymi maseczkami upiększającymi. Zwłaszcza te młode panie, u których występuje młodzieńczy trądzik, próbują na wszelkie możliwe sposoby ukryć niedoskonałości widoczne na twarzy. Dlatego niezbędnym meblem w pokoju nastolatki jest toaletka lustrzana, która z pewnością stanie się idealnym miejscem do przechowywania kosmetyków. Powinna być wyposażona w lustro, przed którym nastolatki będą mogły „robić się na bóstwo”. Jak powinien wyglądać kącik piękna w pokoju młodej damy? Podpowiadamy!

Odpowiednie meble

Kącik piękna w pokoju nastolatki powinien być wyposażony w odpowiednie meble. Toaletka to oczywiście absolutna podstawa. Równie ważny jest jednak taboret, fotel bądź pufa do siedzenia. Należy zwrócić uwagę, aby wybrane przez nas siedzisko nie było zbyt niskie. Wówczas dbanie o nieskazitelny wygląd mogłoby być nieco problematyczne. Jeśli nastolatka posiada mnóstwo kosmetyków, które w całości wypełniają powierzchnię toaletki, warto zastanowić się również nad zakupieniem niewielkiej szafeczki z półkami. Będzie ona niezbędna do przechowywania biżuterii.

Kobiece, subtelne dekoracje

Zakup mebli przeznaczonych do wykonania perfekcyjnego makijażu to tylko jeden z etapów tworzenia kącika piękna, jaki powinien posiadać nowoczesny dom. Jeśli chcemy, by nastolatka poczuła się wyjątkowo, możemy odpowiednio udekorować ten fragment pokoju. Doskonale sprawdzi się lampa nad lustrem, dzięki której twarz zostanie doskonale oświetlona, co pozwoli na dokładne rozprowadzenie kosmetyków. Do ozdobienia tego miejsca można również wykorzystać dekoracyjne kule LED w delikatnych pastelowych i typowo kobiecych kolorach. Doskonale sprawdzą się także sznury girland, które wieczorem prezentują się niezwykle efektownie. Często kosmetyki poukładane na toaletce nie wyglądają estetycznie. Jeśli jednak szufladki i półeczki są już przepełnione produktami do pielęgnacji twarzy i ciała, warto zainwestować w przezroczyste organizery. Dzięki nim szminki, podkłady czy pędzle do makijażu zawsze będą miały swoje miejsce.

Duże zwierciadło

Wiele modeli toaletek jest wyposażonych w owalne bądź okrągłe lustro. Zdarza się jednak, że ten mebel sprzedawany jest bez zwierciadła. Jeśli zdecydujemy się na zakup samego biurka toaletki, koniecznie musimy dokupić odpowiednie lustro. Jednak jedno zwierciadło w pokoju małej modelki może nie wystarczyć. Każda nastolatka ma manię na punkcie swojego wyglądu. Dlatego też warto w kąciku piękności zostawić odrobinę miejsca, w którym zostanie umieszczone duże lustro. Najlepiej będzie, jeśli nie ustawimy go przodem do słońca, gdyż padające na odbicie lustrzane promienie mogą skutecznie utrudnić ocenę wyglądu.

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *