Breaking News

Jak zorganizować wycieczkę za granicę na własną rękę?

Podróżowanie po świecie jest marzeniem bardzo wielu osób. Często patrzymy na zdjęcia znajomych, którzy odwiedzają kilka różnych krajów w jednym roku i zastanawiamy się skąd biorą pieniądze na takie wycieczki. Wbrew pozorom, podróżowanie nie jest aż tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy odważyć się i zorganizować wycieczkę za granicę na własną rękę. Wówczas unikniemy opłat, jakie pobierają biura podróży za zaplanowanie całego wyjazdu. Od czego zacząć przygotowywanie planu wyjazdu?

wycieczka za granicę

Wycieczka za granicęrezerwacja biletów

Obecnie za przelot liniami lotniczymi do różnych zakątków świata możemy zapłacić naprawdę niewiele. Jeśli nie jesteśmy nastawieni na zobaczenie konkretnego miejsca, warto brać, co dają. Co to oznacza? Jeśli zależy nam na wyjeździe, za który nie zapłacimy wygórowanej kwoty, najlepiej wybierać loty, które mają promocyjne ceny. Nie zawsze pokryją się one z naszymi planami, ale dzięki nim będziemy mogli za niewielkie pieniądze zwiedzić wiele innych krajów. Ważne, aby być zdecydowanym i rezerwować bilety jak najszybciej, ponieważ jest bardzo wielu miłośników podróżowania, którzy cały czas polują na ciekawe i niedrogie oferty lotnicze. Szukając tanich lotów warto zajrzeć na takie strony jak Fly4Free.pl oraz Kayak.pl, na których znajdują się tanie bilety różnych linii lotniczych do wielu zakątków na świecie.

Brak pomysłu na destynacje podróży? Przeczyta: Najmniejsze wyspy świata – 12 wysp, które warto odwiedzić

rezerwacja biletów
Źródło: https://biznes.newseria.pl/komunikaty/turystyka/wyszukiwarka-wycieczek,b586178102

Plan wyjazdu

Po zakupieniu biletów lotniczych do wybranego przez nas miejsca, warto wcześniej zainteresować się tym, co możemy zwiedzić w danym kraju. Zwłaszcza jeśli planujemy weekendowy wyjazd, warto mieć na uwadze to, że mamy stosunkowo niewiele czasu na zobaczenie licznych atrakcji. Wówczas najlepiej wybrać te, które koniecznie musimy odwiedzić. Mniej ważne zabytki możemy wpisać na listę rezerwową, na wypadek gdyby jakiś plan nie mógł zostać zrealizowany. Podczas przygotowywania planu podróży warto skorzystać z platformy TripAdvisor.com, na której znajdziemy miejsca warte zobaczenia wzbogacone recenzjami osób odwiedzających miejsce przed nami. Dzięki tej stronie możemy wyszukać nie tylko wiele atrakcji oferowanych przez kraj, do którego się udajemy, ale także otrzymać możliwość zapoznania się z opiniami o restauracjach położonych w tym rejonie.

plan wycieczki

Poruszanie się po kraju

Bardzo często zdarza się tak, że atrakcje, które chcemy zobaczyć są od siebie oddalone o wiele kilometrów. Niektóre nawet mogą znajdować się w zupełnie innej części danego kraju. Wówczas należy przemyśleć jakimi środkami transportu poruszać się po danym regionie. Jeśli zależy nam na jak najtańszym wyjeździe, powinniśmy rozważyć przemieszczanie się z punktu A do B środkami transportu publicznego. Trzeba jednak wziąć pod uwagę czas potrzebny na przedostanie się do miejsca, w którym owa atrakcja się znajduje. W momencie, gdy nasz budżet nie jest tak mocno ograniczony, warto zastanowić się nad wynajęciem samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie szybciej będziemy mogli poruszać się po kraju, do którego się udaliśmy. Warto jednak przed wyruszeniem w trasę zapoznać się z zasadami ruchu drogowego panującymi w tym regionie.

transport na wycieczce

Jak się nie zgubić w obcym kraju?

Zastanawiasz się jak najlepiej poruszać się po obcym kraju, aby nie zgubić się zaraz po opuszczeniu lotniska? Najlepiej posłużyć się nawigacją w telefonie. Wystarczy tylko pobrać mapy danego regionu z Google Maps, aby móc korzystać z nich offline. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz być spokojny, ponieważ podróżując z nawigacją istnieje małe ryzyko zgubienia się, nawet w dużym mieście. Doskonałą alternatywą dla wyżej wymienionej aplikacji z mapami, jest aplikacja Maps.me. Nie potrzebuje ona podłączenia do Internetu, a mimo to pokazuje nam więcej szczegółów niż popularne Google Maps. Z tymi aplikacjami wycieczka za granicę będzie przyjemnością.

mapy offline
Źródło: http://wnuczykije.pl/recenzje/maps-me-darmowa-nawigacja-offline/

Zakwaterowanie

Jeśli już wiemy, jakie atrakcje chcemy zobaczyć i w którym regionie znajduje się większość z nich, możemy zacząć rozglądać się za zakwaterowaniem. Najlepiej wybrać lokalizację, która znajduje się stosunkowo blisko miejsc, jakie planujemy odwiedzić. Jednak gdzie szukać noclegów? Dużą popularnością cieszy się platforma booking.com. To na niej możemy znaleźć liczne pokoje oferowane przez rozmaite hotele znajdujące się w danym regionie. Jeśli jednak uważamy, że wypoczynek w hotelu jest dla nas zbyt drogi, warto rozejrzeć się za tańszą alternatywą. Istnieje aplikacja, dzięki której możemy znaleźć zakwaterowanie u osób prywatnych. Wielu podróżujących na własną rękę korzysta regularnie z Airbnb, gdzie mogą znaleźć mnóstwo kwater prywatnych począwszy od pokoi, kończąc na całych domkach. Jeśli planujesz urlop w mieście to w artykule https://mojewirtualnemiasto.pl/2021/05/10/urlop-w-duzym-miescie-wybor-hotelu/ podpowiadamy czym się kierować przy wyborze hotelu w dużym mieście.

rezerwacja noclegów
Źródło: https://www.booking.com/index.pl.html

Pieniądze

Wybierając się na wycieczkę za granicę koniecznie należy sprawdzić, jaka waluta obowiązuje w miejscu, do którego planujemy się udać. Jeśli jesteśmy zwolennikami płatności za pomocą gotówki, warto poszukać w Internecie zbliżonych cen, za produkty spożywcze, atrakcje i komunikację miejską. Następnie należy udać się do kantoru i wymienić pieniądze, aby uzyskać nominały w walucie, jaka obowiązuje w naszym miejscu docelowym. Lepiej zaopatrzyć się w większą ilość gotówki, aby nie rozczarować się różnicami w cenach podanymi w Internecie, a tymi realnymi. Jeśli natomiast wolimy płatności mobilne bądź za pośrednictwem karty płatniczej, zastanówmy się dużo wcześniej, nad założeniem konta walutowego. Niektóre banki oferują również karty płatnicze, które nie pobierają prowizji, kiedy korzysta się z nich za granicą. Warto więc poszukać opcji, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

konto wielowalutowe
Źródło: https://lowcabonusow.pl/revolut-za-darmo-darmowa-karta-kod-revolut-promocja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *