Breaking News

Spotkania integracyjne, o których nie sposób zapomnieć

Coraz więcej właścicieli firm stawia na pozytywną atmosferę wśród pracowników. Również osoby, które zatrudniają się w danym przedsiębiorstwie biorą pod uwagę to czy członkowie zespołu współpracują ze sobą i dobrze się dogadują. Integracja pracowników pozwala nie tylko otrzymać doskonałą atmosferę panującą w firmie, ale jest też wspaniałą okazją do poznania ludzi, z którymi pracujemy każdego dnia w zwykłych codziennych sytuacjach. Dzięki temu pracownicy będą znacznie lepiej się czuli w swoim towarzystwie, czego skutkiem będzie bardziej owocna współpraca. Jak zorganizować spotkanie integracyjne, o którym pracownicy nie zapomną przez długi czas? Sprawdź sam!

Spotkania integracyjne – atrakcje w mieście

W zależności od preferencji pracowników spotkania integracyjne mogą mieć różny charakter. W mieście mamy wiele rozmaitych możliwości na wspólne spędzenie czasu z kolegami i koleżankami z pracy. Ciekawą propozycją jest udanie się na kręgle bądź bilard. Grając w gry zespołowe, bądź takie w których konkurujemy z innymi osobami, możemy w luźnej atmosferze lepiej poznać naszych współpracowników. Doskonałym sposobem na odkrycie osobowości naszych kolegów i koleżanek z pracy jest wzięcie udziału w popularnej zabawie escape room. Osoby zamknięte w pokoju są zmuszone do nawiązania współpracy z pozostałymi uczestnikami gry, w celu wydostania się z pomieszczenia, w którym przebywają. Jest to doskonały sposób umożliwiający sprawdzenie, czy znajomi z pracy posiadają umiejętności strategiczne, potrafią logicznie myśleć i zachować zimną krew w różnych sytuacjach.

Doradzamy: Szkolenia dla pracowników call center – jak wybrać odpowiednie?

Idealne spotkania integracyjne dla pracowników biura

Pracownicy biurowi, którzy większość czasu w ciągu dnia spędzają w pozycji siedzącej, mogą zdecydować się na organizację spotkania integracyjnego w nieco bardziej aktywnej formie. Aby oderwać się od codzienności i rozprostować trochę kości warto rozważyć różnego rodzaju gry terenowe, dzięki którym poznamy zdolności taktyczne naszych współpracowników oraz polepszymy umiejętność współpracy w grupie. Wspólna zabawa w większym gronie, może również pozytywnie wpłynąć na atmosferę wśród pracowników firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Dla osób, które częściej wykonują ćwiczenia lub regularnie odwiedzają siłownię doskonałą opcją na aktywne spędzenie czasu w kręgu współpracowników będzie wzięcie udziału w popularnym biegu survivalowym, takim jak Runmageddon. Wspólne przebiegnięcie toru pełnego przeszkód może zacieśnić więzy między znajomymi z pracy i polepszyć wzajemne relacje.

Spotkania integracyjne pozwalające nabyć nowe umiejętności

Wielu pracowników preferuje spotkania integracyjne opierające się na wspólnej zabawie. Jednak znajdą się również osoby, które wolałyby spędzić czas na pozyskaniu nowych umiejętności. Doskonałym sposobem na rozwój osobisty podczas firmowej integracji jest wzięcie udziału w kursie jazdy konnej lub warsztatach samoobrony. Zapewne wiele osób w swoim życiu choć raz pomyślało, aby zapisać się na tego typu szkolenie, jednak z różnych powodów zamiary nie zostały zrealizowane. Dlatego warto podpowiadać szefowi, jakie atrakcje mogą być interesujące i czego chcielibyśmy spróbować wspólnie z pracownikami. Być może wielu z Was nigdy nie było na polu golfowym. Wbrew pozorom nie jest to tak prosty sport jak mogłoby się wydawać. Świetnym pomysłem będzie spędzenie kilku godzin w takim miejscu i poznanie kilku ciekawostek, dotyczących np. sposobu strzyżenia trawy. Można również zorganizować szkolenie z przyrządzania różnych charakterystycznych potraw lub wielu rodzajów drinków. Z pewnością każdy z pracowników z przyjemnością przyswoi tego typu wiedzę.

Biznesową tematykę znajdziesz też na portalu: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *