Breaking News

Dzień darmowej dostawy – kiedy kupować online?

Coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów w sklepach internetowych. Jest to  sposób pozwalający zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale również energii. Kupując produkty online, nie musimy opuszczać przytulnego i ciepłego mieszkania. Wystarczy, że usiądziemy na naszym ulubionym wygodnym fotelu z laptopem na kolanach lub telefonem w ręku, znajdziemy interesującą nas rzecz i zamówimy ją. Istotny jest również wybór sposobu dostawy, dzięki któremu zakupiony produkt trafi pod nasz adres. Za większość opcji doręczenia przesyłki należy uiścić opłatę. Zazwyczaj jest to koszt rzędu kilkunastu złotych. Jednak zamawiając wiele rzeczy z różnych stron, kwota ta staje się coraz większa. Jak kupować, aby nie zapłacić za dostawę oraz kiedy kupować online?

Dzień darmowej dostawy – ulubiona data „zakupoholików”

Zapewne każdą osobę, kupującą różnego rodzaju rzeczy za pomocą Internetu, zainteresuje fakt istnienia dnia darmowej dostawy. Niektórzy wyczekują z niecierpliwością na możliwość robienia zakupów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów za dostarczenie przesyłki. W tym roku warto zajrzeć na stronę ceneo.pl 4 grudnia, ponieważ przy wielu ofertach możemy zobaczyć napis „darmowa wysyłka”. Nie bądźmy jednak zaskoczeni, kiedy zauważymy, że będziemy musieli zapłacić za przesyłkę decydując się na zakup  wymarzonego obuwia, ponieważ nie jest to ogólnopolski dzień darmowej dostawy. To „święto” w tym roku obchodzić będziemy dopiero 10 grudnia. Wówczas mnóstwo sklepów będzie oferowało dostarczenie zakupionego przez nas produktu bezpłatnie.

Dzień darmowej dostawy – trochę historii

Dzień darmowej dostawy ma na celu promowanie robienia zakupów online. Pierwszy raz to „święto” obchodziliśmy w 2010 roku. Jednakże zapoczątkowane ono zostało w Stanach Zjednoczonych już dwa lata wcześniej i znane było pod nazwą Free Shipping Day. Z każdym rokiem w akcji brało udział coraz więcej sklepów internetowych. W tamtym okresie kupując produkty przez Internet należało liczyć się z bardzo wysokimi kosztami dostarczenia przesyłki. Obecnie powstały takie opcje jak Allegro Smart lub bezpłatna dostawa w momencie, kiedy cena zamówionych produktów będzie wyższa niż np. 100 zł.

Dzień darmowej dostawy – czy ma sens?

To „święto” z roku na rok cieszy się coraz mniejszą popularnością. Coraz więcej sklepów posiada w swojej ofercie darmową dostawę. Ponadto za doręczenie przesyłki przez kuriera zapłacimy tak naprawdę grosze w porównaniu z cenami, jakie panowały w chwili, gdy to „święto” powstało. Obecnie, aby przyciągnąć klientów, wiele sklepów wprowadza liczne promocje i rabaty. Zwracając uwagę na to, iż dzień darmowej dostawy wypada tuż przed świętami Bożego Narodzenia, niższe ceny są idealną okazją na zakupienie prezentów dla bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *