Breaking News

Domowe sposoby na szybki porost włosów

O pięknych długich i lśniących włosach marzy niejedna kobieta. Wiele pań podążając za modą radykalnie, skracało długość swoich kosmyków. Czasem przez niekorzystny wpływ preparatów do zmiany koloru, struktura włosów została zaburzona, przez co należało obciąć zniszczone „końcówki”. Ponowne osiągnięcie upragnionej długości włosów nie jest jednak prostą sprawą. Aby znów móc cieszyć się długimi warkoczami, należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż kosmyki nie urosną lada dzień, lub zacząć stosować kilka domowych sposobów, które pobudzą osłabione cebulki i spowodują że przyspieszymy proces wzrostu włosów. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym możemy sprawić, że kosmyki w ciągu miesiąca osiągną nieco większą długość niż 1 cm lub 1,5 cm. Jakie domowe sposoby stosować, aby móc ponownie cieszyć się długimi warkoczami? Podpowiadamy!

Domowe sposoby na szybki porost włosów – patenty, o których nie słyszeliście

Przyspieszenie porostu włosów jest możliwe, jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie kosmetyków dostępnych w drogeriach. Jednak większość masek, wcierek czy zastrzyków, jakie możemy znaleźć w sklepach, posiada dość wysokie ceny. Podobne efekty możemy uzyskać stosując preparaty przygotowane na bazie naturalnych produktów, które znajdują się w naszych domach.

Płukanki na bazie naturalnych produktów

Domowe sposoby na porost włosów mogą dawać podobny efekt, co drogie kosmetyki dostępne w drogeriach. Doskonale sprawdzą się w tym celu rozmaite płukanki przygotowane z produktów, jakie znajdują się w każdym domu, np. liczne zioła. Dzięki płukance z pokrzywy, szałwii i czosnku sprawimy, że kosmyki staną się odżywione, zminimalizowane zostanie ryzyko wypadania włosów, a dodatkowo przyspieszymy ich wzrost. Innym ciekawym sposobem na otrzymanie odpowiednio długiego warkocza w krótszym czasie jest wykonanie płukanki z piwa połączonego z 1 szklanką przegotowanej, chłodnej wody. Tak przygotowaną miksturą należy wypłukać włosy zaraz po ich umyciu. Warto również zastosować płukankę z octu jabłkowego, który oczyszcza skórę głowy i sprawia, że cebulki włosów nie są obciążone.

Domowe maseczki działające cuda

Doskonałym preparatem przyspieszającym porost włosów jest siemię lniane. Maseczkę w oparciu o ten produkt przygotowuje się w bardzo prosty sposób. Wystarczy w szklance wody gotować przez 15 min łyżkę ziaren, a następnie je ostudzić i przecedzić. Tak powstałą masę możemy nanieść na włosy i trzymać około pół godziny. Następnie wystarczy spłukać preparat. Siemię lniane jest zwane także „glutkiem”, który można wykorzystać także do wygładzenia prostych kosmyków. Innym produktem, z którego wykonana maseczka będzie miała doskonały wpływ na szybszy porost włosów są jajka. Posiadają one białko, selen, cynk oraz żelazo, które wchodzą w skład budowy włosa. Aby przygotować maseczkę na bazie jajek wystarczy ubić białko, dodać odrobinę miodu oraz niewielką ilość oliwy z oliwek i wszystko razem wymieszać. Następie nakładamy taki preparat na włosy na ok. 20 min. Po upływie tego czasu myjemy głowę szamponem i spłukujemy, stosując letnią wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *