Breaking News

Sala konferencyjna – przygotować samodzielnie czy wynająć?

Szkolenia, konferencje, spotkania biznesowe – to codzienność w działalności wielu firm. Do organizacji takiego wydarzenia trzeba się odpowiednio przygotować. Nie chodzi jedynie o sprawy merytoryczne, ale też o odpowiednią organizację przestrzeni, w której odbędzie się event. Niektórzy od razu sprawdzają, jaki będzie najlepszy hotel na konferencje i wpisują w wyszukiwarkę hasło “hotel konferencje Łódź”. Inni starają się samodzielnie przygotować salę na spotkanie. Jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań?

Konferencja we własnej siedzibie

Niektóre firmy decydują się na organizację wydarzeń biznesowych we własnych podwojach. Zwykle przyjmują wtedy gości w salce konferencyjnej. W tym przypadku wymogiem jest oczywiście posiadanie sali o odpowiednio dużej powierzchni. Jeśli stłoczymy zaproszonych gości na małej przestrzeni, możemy zapomnieć o dobrej atmosferze w czasie spotkania. Niepotrzebnych nerwów przysporzy również zbyt mała liczba krzeseł.

Przy samodzielnym przygotowywaniu sali konferencyjnej trzeba też pamiętać o kilku innych kwestiach:

  • estetyczny wygląd: sala, w której przyjmujemy partnerów biznesowych, powinna być zadbana; warto zwrócić uwagę na detale, takie jak meble w takim samym stylu czy odpowiedni zapach unoszący się w powietrzu;
  • posiłki blisko sali: jedzenie powinno być podawane poza salą, ale możliwie blisko, by każdy mógł bez problemu sięgnąć po napój lub lekką przekąskę;
  • sprawny sprzęt; żadna konferencja nie obędzie się bez odpowiedniego nagłośnienia, dobrze ustawionego rzutnika i prawidłowo skonfigurowanego laptopa – wszystko trzeba sprawdzić jeszcze przed początkiem spotkania;
  • wygoda; sala powinna być tak zorganizowana, by zapewnić gościom możliwość bezproblemowego opuszczenia pomieszczenia, bez burzenia atmosfery i przeszkadzania innym; ważne są też wygodne krzesła – szkolenia często trwają po kilka godzin.

Więcej o organizacji konferencji piszemy w: Konferencja w Krakowie – jak zorganizować

Wynajem sali konferencyjnej

Popularnym rozwiązaniem jest jednak również wynajmowanie sal na szkolenia czy spotkania biznesowe w profesjonalnych centrach konferencyjnych lub hotelach. W takim wypadku większość obowiązków, które spoczywają na nas przy samodzielnym przygotowywaniu sali, spada na zewnętrzną firmę. Takie rozwiązanie pozwala w pełni skupić się na tym, co w czasie konferencji najważniejsze – merytorycznym przekazie i budowaniu relacji biznesowych z zaproszonymi gośćmi. Atutem sali poza siedzibą firmy może być też łatwiejszy dojazd na spotkanie, nie wszystkie przedsiębiorstwa działają bowiem blisko centrum miast. Oszczędność czasu i wysiłku połączona z profesjonalizmem obsługi to zdecydowane zalety takiego rozwiązania. Minusem w tym przypadku będą zapewne koszty, bo wynajem zewnętrznej sali będzie większym obciążeniem dla budżetu niż przygotowanie pomieszczenia siłami własnych pracowników.

Hotel konferencyjny – Łódź i okolice

W centralnej Polsce szkolenia często są organizowane w okolicach Łodzi, gdzie można znaleźć ciekawe sale konferencyjne. Łódzkie województwo przyciąga tego typu wydarzenia dzięki lokalizacji w centrum kraju oraz bliskości Warszawy. Uznanym ośrodkiem, który organizuje profesjonalne konferencje w wyjątkowym wnętrzu, jest Hotel Podklasztorze nad Zalewem Sulejowskim. 140 kilometrów od Warszawy znajdziemy miejsce tak na ekskluzywne spotkania biznesowe, jak i szkolenia dla większej liczby osób.

O organizowaniu konferencji przeczytasz też na: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *