Breaking News

Jak uczyć dzieci języka angielskiego?

Sprawne komunikowanie się w języku angielskim wymaga włożenia ogromnego wysiłku w naukę słownictwa, gramatyki oraz wymowy poszczególnych zwrotów. Często przez dobranie złej techniki nauczania dzieci i młodzież niechętnie uczą się języków obcych. Dzieje się tak za sprawą tego, że nie każdy posiada jednakowe umiejętności językowe. Jedni bardzo szybko poznają nowe zwroty i w ekspresowym tempie zaczynają z nich korzystać w codziennym życiu, natomiast dla innych nauka słownictwa staje się bardzo męcząca, a nowo poznane słowa zostają w głowach na krótko. Zwłaszcza dzieci mogą szybko się nudzić, ucząc się języka angielskiego tradycyjnymi, książkowymi metodami. Dlatego, aby wzbudzić w nich zamiłowanie do języka obcego, warto testować różne metody nauczania, które sprawią, że dziecko będzie zaangażowane w poznawanie nowych zwrotów, a nie będzie tylko biernym obserwatorem i słuchaczem. Jak zatem uczyć maluchy języka angielskiego?

Nauka angielskiego dzieci – zajęcia ruchowe

Mali uczniowie mają trudności z tym, aby przez długi czas siedzieć w jednym miejscu i słuchać tego, co mówi nauczyciel. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez zabawę. Z tego względu doskonałą metodą, dzięki której maluchy mogą poznać np. alfabet angielski jest wykorzystanie do tego wesołych piosenek. Mali uczniowie będą mogli skakać, tańczyć i jednocześnie śpiewać, poznając w ten sposób wymowę liter w obcojęzycznym alfabecie. Ważne jest to, aby nauczyciel pilnował, żeby dzieci podczas zabawy przy piosence, próbowały śpiewać to, co leci w tekście. Dzięki takim lekcjom, maluchy mogą osłuchać się z akcentowaniem poszczególnych liter, słów oraz oswoić się z obcym językiem. Dodatkowo takie lekcje będą ciekawe i z pewnością mile wspominane przez każdego ucznia.

Chcesz nauczyć swoje dziecko języka? Wejdź na http://dzieciswiat.pl/ i dowiedz się jak zacząć!

Nauka angielskiego dzieci – karty obrazkowe

Wspaniałym sposobem na naukę nazw miesięcy, pór roku lub pór dnia, jest zastosowanie kart obrazkowych. Możemy wykorzystać ten patent na kilka sposobów. Jeśli nie posiadamy takich szablonów, świetnym pomysłem będzie poproszenie dziecka, aby narysowało obrazek, który kojarzy mu się z np. daną porą roku. W tym czasie nauczyciel przygotuje karty z napisanymi nazwami, odpowiadającymi ilustracjom stworzonym przez maluchy. Dziecko będzie mogło nauczyć się nowych słów dopasowując obrazek to napisu. Ważne jest jednak przypilnowanie, aby mały uczeń przy każdym dopasowaniu próbował wypowiedzieć obcojęzyczne słówko z pomocą nauczyciela, bowiem tylko w ten sposób maluch może nauczyć się poprawnie wymawiać wyrazy. Ćwiczenie można powtarzać kilka razy, aby wyrażenia zakotwiczyły się w pamięci dziecka.

Nauka angielskiego dzieci – prawdziwe przedmioty

Świetnym sposobem na poznanie nowych słów jest wybranie się na spacer z nauczycielem i nazywanie napotkanych na drodze obiektów. Nauczyciel wskazuje np. jabłko i wypowiada angielską nazwę, dziecko powtarza po nim i w ten sposób poznaje nowe wyrażenie. Ważne, żeby podczas jednej lekcji nie zasypać małego ucznia nadmiarem nowych zwrotów, ponieważ może to nie być za bardzo efektywna nauka angielskiego. Dzieci szybko chłoną wiedzę, jednak poznawanie języków obcych jest na tyle trudną sztukę, że lepiej dawkować nadmiar nowych informacji podczas nauczania malucha. Dzięki temu zapobiegniemy pomieszaniu się poznanych już angielskich zwrotów z ich polskimi odpowiednikami. Stopniowa nauka może przynieść znacznie lepsze rezultaty.

Nauka angielskiego dzieci – gry i zabawy

Mali uczniowie uwielbiają grać w gry planszowe. Dlaczego by nie wykorzystać takiego sposobu zabawy do nauki języka angielskiego? Rozmaite gry z opisami w języku obcym można zakupić w Internecie. Nazywanie obiektów, jakie znajdują się na planszy, czytanie prostych słów, czy patrzenie na anglojęzyczne słowa pozytywnie wpływa na zapamiętanie nowych wyrażeń. Grając w gry edukacyjne, maluch nie będzie się nudził, ale zostanie zaangażowany w naukę. Podczas zabaw również można uczyć dzieci wyrażeń. Wykorzystując przedmioty znajdujące się wokół, dzieci mogą być proszone o nazywanie przedmiotów, które już znają, co pozwoli na utrwalenie pozyskanej dotychczas wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *