Breaking News

Jak zorganizować tanie wakacje za granicą?

Coraz więcej osób wybiera spędzenie urlopu poza granicami naszego kraju. Głównym powodem, dla którego tak się dzieje, są bardziej stabilne warunki pogodowe. Otwarte granice umożliwiają poznanie rozmaitych zakątków na świecie. Jest to kusząca perspektywa dla osób, które uwielbiają odkrywać nowe miejsca i poznawać odmienne kultury. Jednak często ceny wycieczek oferowanych przez biura podróży mogą odstraszać. Tydzień na greckiej wyspie za ponad 3 tys. za osobę to dosyć dużo. Nie każdego stać na tak drogie wakacje. Ponadto zapaleni podróżnicy zapewne będą chcieli wybrać się na krótki urlop kilka razy w roku. Wówczas warto zastanowić się nad zorganizowaniem wyjazdu na własną rękę. Jak zatem zaplanować tanie wakacje za granicą? Przekonaj się sam!

Tanie wakacje za granicą – po pierwsze: wybór miejsca

Jeśli chcemy w niedrogi sposób podróżować po świecie, powinniśmy być elastyczni. Co to oznacza? Przede wszystkim, nie możemy upierać się przy odwiedzeniu miejsca, które od dawna chcieliśmy zobaczyć. Bowiem ceny biletów lotniczych do tej konkretnej lokalizacji,  nie muszą być najtańsze w tym terminie, w którym chcemy wyjechać na urlop. Najlepiej nie nastawiać się na zobaczenie upatrzonego już wcześniej miejsca, tylko poszukać, gdzie w danym momencie możemy polecieć za pół ceny. Linie lotnicze często tworzą promocyjne oferty lotów, dzięki temu z bagażem podręcznym można podróżować nawet za niecałe 100 zł w dwie strony. Jeśli jednak planujemy dłuższy pobyt za granicą warto zwrócić uwagę na wysokość dopłaty do bagażu rejestrowanego. Gdzie szukać promocyjnych cen biletów? Warto zajrzeć na takie strony jak: fly4free.pl czy wakacyjnipiraci.pl.

Poznaj: 6 najciekawszych państw w Europie Południowej i zdecyduj gdzie się udać w te wakacje!

Tanie wakacje za granicą – po drugie: zakwaterowanie

Kolejną istotną kwestią jaką powinniśmy wziąć pod uwagę podczas planowania urlopu za granicą jest zakwaterowanie. Dzięki przeglądarce internetowej możemy znaleźć wiele stron, które skupiają ogłoszenia różnych hoteli, np. booking.com. Należy jednak pamiętać, aby rezerwować noclegi tylko w przetestowanych miejscach. Jeśli nie mamy pewności, czy wybrane przez nas lokum jest wiarygodne, możemy sprawdzić jego recenzje na znanym portalu podróżniczym jakim jest np. Tripadvisor. W momencie, gdy uznamy, że zakwaterowanie w hotelu jest dla nas za drogie, doskonałą alternatywą jest poszukanie noclegów w kwaterach prywatnych. Istnieje kilka stron, takich jak np. Airbnb, na których ludzie z całego świata umieszczają ogłoszenia dające możliwość wynajęcia pokoju bądź np. całego domku za przystępną kwotę.

Tanie wakacje za granicą – po trzecie: dokładny plan podróży

Kiedy już zakupimy bilety lotnicze w przystępnej cenie i zabukujemy nocleg, warto poświęcić kilka godzin albo nawet kilka dni na przygotowanie planu podróży. Dzięki temu, będziemy mogli w 100% wykorzystać każdy dzień spędzony w kraju, do którego się udamy. Ponadto posiadając harmonogram na każdy dzień, będziemy mogli w przybliżeniu określić budżet na cały wyjazd (włączając w to wyżywienie, przejazdy komunikacją miejską bądź wypożyczenie samochodu oraz bilety wstępu do licznych atrakcji). Warto uwzględnić w planie podróży czas zarówno na zwiedzanie, jak i na odpoczynek. W końcu to głównie dlatego wybieramy się na urlop.

Tanie wakacje za granicą – po czwarte: pieniądze w odpowiedniej walucie

Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pokaźnej sumy pieniężnej, jest założenie konta Revolut, dzięki któremu będziemy mogli płacić za granicą walutą, jaka obowiązuje w danym państwie. Unikniemy również sytuacji, w której może nam zabraknąć gotówki, jaką zabraliśmy ze sobą. Nie będziemy musieli zastanawiać się, co zrobić z niewielką sumą pieniędzy w obcej walucie, jaką przywieźliśmy ze sobą z powrotem, a która jest zbyt mała, aby opłacało się ją wymienić w kantorze. Konto Revolut jest całkowicie darmowe i dzięki temu stało się konkurencją dla tradycyjnych banków, które świadczą usługi międzynarodowe. Ponadto dzięki aplikacji mobilnej Revolut możemy płacić w krajach zagranicznych w rozmaitych walutach po kursie międzybankowym, co pozwoli zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy.

Więcej o podróżach piszemy też na: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *