Breaking News

Przygotuj się na piłkarską jesień. W co warto się zaopatrzyć?

Im jesień trwa dłużej, tym więcej chłodnych dni nas czeka. Mimo to nie warto w tym czasie rezygnować z aktywności. To świetna pora, by grać na przykład w piłkę nożną – musimy tylko odpowiednio się do tego przygotować. W tym celu do jesiennego futbolu przyda się kilka akcesoriów.

Zadbaj o ciepły ubiór

W czasie gry w piłkę najważniejsze jest obuwie piłkarskie. Sklep sportowy raczej nie zaoferuje nam jednak butów, które będą specjalnie przeznaczone do jesiennych występów. Pomysłem na przystosowanie korków do warunków panujących o tej porze roku mogą być ewentualnie buty z dłuższymi kołkami. Takie obuwie lepiej poradzi sobie na grząskich nawierzchniach, o jakie nietrudno w październiku czy listopadzie.

Bielizna termoaktywna

Jesienne chłody zmuszą nas do tego, by ubrać się cieplej niż w czasie letnich gierek w palącym słońcu. Warto więc zaopatrzyć się w przylegającą do ciała bieliznę termoaktywną, tak zwaną “oddychającą”. Pozwoli nam utrzymać ciepło, ale też ochroni przed przegrzaniem. Zapewni również prawidłowe odprowadzanie wilgoci, której nie sposób uniknąć w czasie gry w piłkę. Dopiero na nią jesienią zakładajmy koszulkę i spodenki Adidas czy innego producenta.

Bluza piłkarska

Nieodłącznym elementem ekwipunku amatora jesiennej gry w piłkę jest bluza piłkarska. W jej przypadku warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonana. Lepiej niż wchłaniająca wilgoć bawełna sprawdzą się syntetyczne tkaniny. Dobrze, by nie przepuszczała wiatru, bo to bardzo częsty gość w trakcie jesiennych meczów.

Ochrona przed deszczem

Profesjonalni piłkarze lubią, gdy murawa jest lekko zroszona. Dzięki temu piłka szybciej porusza się po boisku, co czyni grę przyjemniejszą i bardziej atrakcyjną dla oka. Jeśli zamierzamy regularnie próbować sił na jesiennych murawach, najprawdopodobniej także i nam nie uda się uniknąć gry w czasie deszczu. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w przeciwdeszczową kurtkę piłkarską. Dzięki niej bieganie w spadających z nieba kroplach nie skończy się wychłodzeniem organizmu i przeziębieniem. Do gry w piłkę późną jesienią przyda się również czapka.

Wybierz dobrą piłkę

Jesienią warto zaopatrzyć się w odpowiednią piłkę. Podobnie jak nasz ubiór, powinna być ona odporna na wilgoć. W czasie gry, na przykład w listopadzie, mogą nas zaskoczyć opady śniegu, warto więc zabezpieczyć się i na tę ewentualność. By piłka była dobrze widoczna, postawmy na model żółty lub pomarańczowy. W czym przynosić na boisko piłkę, czapkę, kurtkę i inne akcesoria? Najlepszym wyborem pozostają torby sportowe. Łatwo pomieścimy w nich potrzebne rzeczy, a po grze ochronią samochód przed zanieczyszczeniami spowodowanymi przewożeniem brudnych ubrań i butów.

W kolejnym artykule znajdziesz wiadomości o spawaniu: Najważniejsze rodzaje spoin spawalniczych. Jak je uzyskać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *