Breaking News

Sprzęty i przybory dentystyczne o jakich nie słyszeliście

Gabinet stomatologiczny jest miejscem dobrze znanym każdemu. Zapewne odwiedzałeś to pomieszczenie niejednokrotnie i znasz charakterystyczny dźwięk jaki wydają wiertła stomatologiczne, pompa ssąca czy kompresor. Nie zawsze wizyta u dentysty należy do najprzyjemniejszych. Często wiele osób obawia się zabiegu, jaki będzie wykonywany przez stomatologa. Jednak dentysta posiada coraz to nowsze sprzęty i narzędzia, które ułatwiają mu pracę. O wielu przyrządach z pewnością nigdy nie słyszałeś i nie wiesz do czego mogą służyć. Przedstawiamy kilka przyborów stomatologicznych, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.

Piękne białe zęby

Bardzo wiele gabinetów stomatologicznych, do wybielenia zębów pacjenta wykorzystuje opalescence go. Jest to swego rodzaju nakładka, która idealnie dopasowuje się do zgryzu każdego pacjenta. Znajduje się na niej żel wybielający o najczęściej melonowym lub miętowym smaku. Produkt ten sprawia, że szkliwo staje się mocniejsze, zmniejsza nadwrażliwość zębów i zapobiega występowaniu próchnicy. Aby móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, należy nosić nakładki około 60-90 minut najlepiej przez okres 5-10 dni. Niestety niemożliwe jest zakupienie produktu tego typu na własny użytek. Niejedna hurtownia stomatologiczna posiada w swojej ofercie opalescence go, jednak są one sprzedawane wyłącznie gabinetom stomatologicznym.

Specjalny mieszalnik

Będąc na wizycie u stomatologa, można spotkać się z taką nazwą jak amalgamat. Obecnie coraz rzadziej używa się tego preparatu do wypełniania zębów. Jednakże wstrząsarka do amalgamatu może mieć za zadanie nie tylko mieszanie tego typu produktów. Doskonale sprawdzi się do „mixowania” cementów szklano-jonometrowych, glasjonomerów lub innych materiałów znajdujących się w strzykawkach lub kapsułkach.

Tablica podświetlająca zdjęcia

Obecnie coraz częściej zdjęcia RTG panoramiczne zębów nagrywane są na płyty CD i odtwarzane za pomocą komputerów. Jednak są jeszcze gabinety, które wyposażone są w klasyczny sprzęt stomatologiczny. Aby móc podświetlić zdjęcie rentgenowskie znajdujące się na kliszy, niezbędne jest posiadanie urządzenia do przeglądania negatywów. Właśnie takie zastosowanie mają negatoskopy stomatologiczne najczęściej umieszczane w gabinetach dentystycznych.

Fotografowanie zębów

Może Ci się to wydać dziwne, ale coraz większa ilość stomatologów, ortodontów czy protetyków wykorzystuje w swojej pracy specjalne aparaty do robienia zdjęć. Dzięki wykonanym fotografiom również Ty możesz mieć wgląd w to, co dzieje się w Twojej jamie ustnej. Ponadto jest to również wspaniała opcja pozwalająca kontrolować przebieg leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *