Breaking News

Zwiedzaj Kraków z aplikacjami

W tym zestawieniu najbardziej przydatnych aplikacji prezentujemy coś zarówno dla turystów zainteresowanych historią Krakowa, jak i wszystkich, którzy chcą sprawnie, bez przykrych niespodzianek przemieszczać się po mieście. Nie zabraknie również propozycji dla osób zainteresowanych turystyką i wydarzeniami nieco dalej od aglomeracji.

Visit Małopolska

Bezpłatna aplikacja turystyczna dla użytkowników systemów operacyjnych Android, iOS oraz Windows. Mieszkańcy i turyści odwiedzający Małopolskę mogą za jej pośrednictwem uzyskać dostęp do najnowszych informacji turystycznych, kalendarium okolicznych wydarzeń, katalogu ulubionych miejsc i planera podróży.

Dzięki wirtualnemu asystentowi otrzymasz spersonalizowaną ofertę turystyczną, sporządzoną na bazie Twojej dotychczasowej aktywności. Będziesz mógł także wysłać innym użytkownikom elektroniczną „pocztówkę z Małopolski” i uczestniczyć w specjalnych grach terenowych.

Przeczytaj też: Kraków śladami Jana Pawła II i zwiedź miasto szlakiem Ojca Świętego.

Kraków Airport

Aplikacja dla osób korzystających z połączeń lotniczych za pośrednictwem Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice. Znajdziesz w niej wszystkie informacje, jakich będziesz potrzebował podczas podróży na lotnisko i w drugą stronę do miasta.

Kraków Airport poinformuje Cię o aktualnych rozkładach lotów, czasie oczekiwania w kolejce do Punktu Kontroli Bezpieczeństwa i możliwościach sprawnego dojazdu na lotnisko różnymi środkami transportu. Aplikacja ta pozwoli Ci również obejrzeć plan terminalu i zeskanować kartę Kraków Airport Loyalty. Dodatkowo dowiesz się w niej wszystkiego, co musisz wiedzieć o Twoim locie i na bieżąco wyczytasz powiadomienia o zmianach jego statusu.

Aplikacja przeznaczona jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS.

Likekonik

Z Likekonikiem poznasz historię wielu interesujących miejsc w mieście. Aplikacja łączy najciekawsze atrakcje Krakowa z Twoim telefonem, używając wyłącznie sieci Bluetooth. To prosty i wygodny sposób na odkrycie nie tylko najpopularniejszych zabytków, ale też mało znanych atrakcji. Wystarczy znaleźć się w pobliżu danego miejsca, aby Likekonik odkrył przed Tobą wszystkie jego sekrety lub opowiedział Ci wesołą anegdotę.

Z tej aplikacji można korzystać wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS.

Zarezerwuj apartament w hotelach sieci Best Western Kraków i odkrywaj sekrety miasta!

Kraków pod ręką

Propozycja dla osób, które chcą szybko przemieszczać się po Krakowie. Aplikacja prezentuje mapę miasta z oznaczoną aktualną lokalizacją tramwajów i autobusów. Znajdziesz w niej również rozkłady linii autobusowych i tramwajowych oraz informacje o odjazdach ze wszystkich przystanków. Dodatkowo będziesz mógł sprawdzić komunikaty o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji. Twórcy „Krakowa pod ręką” planują w niedalekiej przyszłości dodanie lokalizacji samochodów w systemie carsharingu i rowerów publicznych.

Aplikacja przeznaczona jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS.

Po więcej inspiracji wycieczkowych zobacz na: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *