Breaking News

Tornister, plecak czy torba? Co sprawdzi się najlepiej do szkoły?

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, większość uczniów oraz ich rodziców zadaje sobie pytanie, w czym najlepiej nosić książki, zeszyty i inne akcesoria niezbędne podczas lekcji. Wybór odpowiedniego plecaka, tornistra czy torby jest bardzo ciężki, a duża ilość modeli dostępnych w sklepach, wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Na co więc się zdecydować, by być zadowolonym z zakupu?

Tornistry szkolne dla najmłodszych uczniów

Dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z nauką w szkole podstawowej, powinny nosić artykuły szkolne w specjalnych tornistrach, dostosowanych do ich wzrostu oraz wieku. Usztywniany plecak zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz wspiera odpowiednią postawę ucznia. Kręgosłupy najmłodszych pociech nie są jeszcze odpowiednio wykształcone i przygotowane do dźwigania ciężarów, dlatego należy zapewnić im odpowiednie podparcie. Tornistry szkolne dla chłopców oraz dziewczynek posiadają bardzo dużą ilość przegródek, dzięki którym wszystkie przedmioty można przechowywać w oddzielnym miejscu. W ten sposób dzieci uczą się organizacji, książki i zeszyty są mniej podatne na zniszczenia, a drugie śniadanie czy ulubiony napój zawsze znajdują się w przeznaczonym do tego miejscu i nie brudzą reszty akcesoriów znajdujących się w plecaku.

Wygodne plecaki dla starszych dzieci

Rodzice najmłodszych uczniów często wybierają dla swoich pociech plecaki na kółkach. Jest to dobre rozwiązanie wtedy, gdy drogę do szkoły można pokonać pieszo, a chodniki prowadzące do placówki są gładkie i nie posiadają licznych ubytków. Taki rodzaj tornistra sprawdza się jednak na ogół tylko przez pierwsze 3-4 lata nauki. Później uczniowie chcą nosić wyłącznie tradycyjne plecaki, które posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo elastyczne i pakowne. Można więc włożyć do nich dużą ilość książek i akcesoriów szkolnych, a odpowiednia budowa sprawia, że ciężar rozłożony jest równomiernie na plecach oraz ramionach. Dodatkowo są one bardzo uniwersalne, dlatego będą odpowiednie zarówno do szkoły, jak i na wycieczkę czy zajęcia sportowe. Dzięki dużej ilości dostępnych modeli oraz szerokiej gamie wzorów i kolorów, każdy uczeń starszych klas podstawówki czy liceum znajdzie idealny plecak dla siebie.

Torby do szkoły oraz na dodatkowe zajęcia

Torby dla dzieci sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy uczeń po lekcjach udaje się np. na dodatkowe zajęcia sportowe. Odpowiednio dobrane pozwolą na prawidłowe przechowywanie książek i zeszytów oraz stroju sportowego i innych akcesoriów. Należy jednak wybierać modele, które posiadają grube, najlepiej usztywniane szelki oraz dodatkowe uszy do trzymania torby w ręce. Listonoszki są często wybierane także przez licealistów, którzy szczególnie w klasie maturalnej, niechętnie sięgają po „dziecinne” plecaki. Taki rodzaj torby jest odpowiedni również dla studentów oraz wszystkich osób uczęszczających na różnego typu kursy i zajęcia.

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *