Breaking News

Zastosowanie produktów marki Ytong w budowie domów pasywnych

Doskonałe parametry izolacyjne produktów marki Ytong sprawiają, że są one chętnie stosowane w budowie nowoczesnych i energooszczędnych domów pasywnych. Właściwości termoizolacyjne wynikają ze specjalnej budowy materiałów Ytong. Jakie zastosowanie mają produkty z autoklawizowanego betonu komórkowego marki Ytong?

Charakterystyka produktów Ytong

Produkty marki Ytong to elementy konstrukcyjne z autoklawizowanego betonu komórkowego. Mineralna, porowata struktura bloczków pozwala na budowę przegrody o wysokim współczynniku izolacyjności termicznej. Zastosowanie bloczków Ytong Energo+ o grubości 48 cm pozwala na stworzenie muru o współczynniku izolacyjności U=0,17 W/m2K. Bloczki przeznaczone są do wznoszenia ścian na zwykłej zaprawie lub do cienkich spoin. Dzięki tysiącom niewielkich porów w strukturze materiału, ciepło zatrzymywane jest wewnątrz pomieszczenia, a cienka spoina redukuje ryzyko powstania mostków termicznych. Kolejną zaletą produktów tej marki jest izotropowość. Oznacza to, że materiał jest jednorodny w każdym kierunku, co sprzyja redukcji ryzyka wystąpienia mostków termicznych.

Ściany jednowarstwowe

Bloczki Ytong to optymalne rozwiązanie produktowe do tworzenia jednowarstwowych ścian zewnętrznych budynku. Bloczki Ytong 40 oraz 48 pozwalają stworzyć ściany jednowarstwowe bez dodatkowej warstwy ocieplenia. Pozwala to znacząco skrócić czas czas trwania budowy oraz zmniejsza ryzyko powstania błędów wykonawczych, w tym także konstrukcyjnych. Zastosowanie produktów Ytong pozwala skonstruować budynek pasywny, czyli taki, którym współczynnik przenikania ciepła jest niższy niż 0,15 W/m2K oraz budynek energooszczędny o współczynniku 0,20 W/m2K. Bloczki muruje się na cienkiej zaprawie stosując klej Ytong, który zapewnia odpowiednią nośność konstrukcji oraz jej właściwą wytrzymałość.

Ściany fundamentowe i piwniczne

Ściany piwniczne oraz fundamentowe wymagają zastosowania trwałych i wytrzymałych materiałów, które będą skutecznie przenosić obciążenia z budynku na fundamenty. Zwykłe bloczki z betonu komórkowego nie nadają się do stworzenia podziemnej części budynku ze względu na wysoką nasiąkliwość materiału. Zawilgocone elementy konstrukcyjne tracą swoje właściwości wytrzymałościowe i stają się podatne na uszkodzenia. Marka Ytong stworzyła specjalne produkty z betonu komórkowego w wersji GT. Produkty te posiadają uchwyt montażowy. Zamiast montażu na pióro i wpust, produkty te zostały zaprojektowane do pionowego spoinowania również na powierzchniach czołowych produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *