Breaking News

Groszkowanie betonu i kamienia – wybierz najlepsze rozwiązanie

Proces groszkowania betonowych i kamiennych powierzchni pozwala na celowe wykonanie nierównej i szorstkiej warstwy, zabezpieczającej schody, czy płyty podłogowe przed niekontrolowanym upadkiem. Firma Warmhouse oferuje profesjonalne usługi z zakresu groszkowania betonu oraz kamienia, a także śrutowania elementów betonowych.

Czym jest groszkowanie?

Proces groszkowania wykorzystywany jest do tworzenia szorstkiej powierzchni w elementach betonowych oraz kamiennych. Groszkowanie betonu oraz kamienia wykonywane jest przy pomocy groszkowników ręcznych, jeżeli opracowywana powierzchnia jest niewielka, oraz maszyn, w sytuacji gdy procesowi należy poddać dużą i płaską powierzchnię. Groszkowanie wymaga precyzji oraz zdecydowania. Firma Warmhouse stawia na profesjonalizm oraz wysoką jakość wykonania powierzonych prac, zatrudniając jedynie doświadczonych fachowców, posiadających odpowiednią wiedzę oraz wyczucie przestrzenne. Dzięki temu efekt prac jest zadowalający zarówno dla klientów, jak i dla pracowników.

Groszkowanie betonu

Groszkowanie betonu, znane również pod nazwą śrutowanie betonu, jest metodą stosowaną do usuwania tzw. mleczka cementowego, tworzącego się na nowo powstałych posadzkach betonowych. Groszkowanie wykorzystywane jest również do czyszczenia powierzchni betonowych oraz tworzenia szorstkiej warstwy na opracowywanym podłożu. Proces śrutowania wykonywany jest przy pomocy śrutu, czyli metalowych kulek o różnej granulacji. Śrutowanie betonu polega na dynamicznym uderzaniu śrutem w powierzchnię betonu z prędkością do 23 m/s. Urządzenie pochłania wzbijający się kurz oraz powstałe odpadki, które mogą zostać wykorzystane w innych procesach.

Groszkowanie kamienia

Podobnie jak w poprzednim przypadku, groszkowanie kamienia wykorzystuje się do tworzenia równej, ale jednocześnie szorstkiej powierzchni elementów wykonanych z naturalnego kamienia. Szorstka powierzchnia obrabianego materiału powstaje poprzez punktową jego perforację. W tym celu wykorzystywane są profesjonalne i wysoce precyzyjne urządzenia, które tworzą regularne zagłębienia. Tak wykonane groszkowanie pozwala na uzyskanie estetycznego i funkcjonalnego efektu.

W wyniku działania urządzeń groszkujących, na powierzchni kamienia pojawiają się niewielkie zagłębienia o głębokości od 3 do 5 mm. Procesowi groszkowania poddawane są zazwyczaj twarde kamienie takie jak granit czy bazalt. Nie zaleca się groszkowania kamieni miękkich, które w takcie procesu śrutowania mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu.

W kolejnym artykule dowiesz się więcej o spawaniu: Temperatura otoczenia i nie tylko. Co wpływa na efektywność spawania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *