Breaking News

Jak odnowić samochód? Poznaj nasze rady!

Każdy samochód z biegiem czasu traci swój pierwotny wygląd i blask, a także pojawiają się w nim większe lub mniejsze ślady użytkowania. Dlatego, raz na jakiś czas, warto przeprowadzić jego gruntowną odnowę. Będzie się dzięki temu prezentował jak w dniu zakupu. Jak własnoręcznie wykonać poprawny detailing każdego elementu samochodu? Sprawdź!

Polerowanie lakieru samochodowego

Polerowanie karoserii ma na celu odnowienie wyglądu samochodu. Najbardziej widoczne i spektakularne efekty uzyskamy na zmatowiałym, lekko zarysowanym lakierze. Jeśli planujemy przeprowadzić ten proces własnoręcznie, warto odpowiednio się do tego przygotować. Po pierwsze, istotny jest wybór narzędzia, którym będziemy polerować naszą karoserię. Najprostsza w użyciu jest zdecydowanie gąbka polerska. Musimy zwrócić uwagę na wielkość powierzchni, na której zamierzamy ją używać, dopasowując do niej szerokość gąbki, a także stan lakieru samochodowego, do którego należy dobrać odpowiednią twardość gąbki. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego produktu. Najlepsze efekty uzyskamy przy wykorzystaniu pasty lub mleczka polerskiego. Pasta Farecla G3 doskonale sprawdzi się w przypadku większości karoserii, pozostawiając lustrzane i lśniące wykończenie. Warto zdecydować się na kilka różnych gąbek i produktów do polerowania, co pozwoli dobrać odpowiedni zestaw do każdego lakieru.

Chcesz odnowić swój samochód? Sprawdź najlepsze materiały polerskie na https://www.zomen.pl/!

Detailing wnętrza samochodu

Odnowienie wnętrza samochodu obejmuje przede wszystkim jego wyczyszczenie i konserwację. Pierwszym krokiem powinno być zdecydowanie wypranie tapicerki oraz dywaników. Jednym z najczęściej polecanych produktów jest środek do czyszczenia dywaników i tapicerki Meguiar’s Carpet & Upholstery Cleaner. Jest to produkt w formie aktywnej piany, która błyskawicznie usuwa plamy i wysycha, nie pozostawiając lepkich pozostałości. Dwufunkcyjny atomizer ułatwia kontrolowane nakładanie produktu. Jeśli posiadamy tapicerkę skórzaną, warto użyć produktu o właśnie takim przeznaczeniu. Świetnie sprawdzi się np. środek do czyszczenia i pielęgnacji skórzanej tapicerki Meguiar’s Ultimate Leather Balm.

Sprowadzasz auto z innego kraju? Przeczytaj: Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z zagranicy – sprawdź, co jest wymagane!

Przyciemnienie tylnych szyb

Przyciemnione szyby kojarzą się przede wszystkim z luksusem i nowoczesnymi samochodami. Nie tylko dobrze się prezentują, ale także zapewniają prywatność i ochronę przeciwsłoneczną. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z prawem, zarówno przednia szyba, jak i przednie szyby boczne nie mogą zostać przyciemnione. Przyciemnianie możemy wykonać jedynie na tylnych szybach bocznych i szybie z tyłu samochodu. Jedną z najczęściej stosowanych technik jest oklejenie szyb specjalną folią. Folie do przyciemniania szyb znajdziemy w większości samochodowych sklepów internetowych i stacjonarnych. Przed oklejeniem szyby należy dokładnie ją umyć wodą z dodatkiem środka myjącego do okien. Folia samochodowa powinna zostać odpowiednio przycięta i delikatnie, powoli naklejana na zwilżoną szybę.

Wymiana lub czyszczenie reflektorów

Reflektory samochodowe po kilku latach stają się matowe i zżółknięte. Aby dopełnić odnowiony wygląd samochodu, warto wymienić lub dokładnie wyczyścić stare reflektory. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję, możemy wykorzystać do tego zestaw do renowacji reflektorów Meguiar’s Headlight Lens Correction. Usuwa zżółknięcia i oksydację, a także przywraca przejrzystość. W zestawie znajdziemy specjalne bloczki ścierne, środek czyszczący i polerujący PlastX Polish oraz ręczniczek z mikrofibry, a także produkt do zabezpieczenia wyczyszczonych reflektorów Headlight Protectant.

O motoryzacji piszemy też na: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *