Breaking News

Węże do odkurzaczy centralnych – które sprawdzą się najlepiej?

Dopasowanie odpowiednich akcesoriów do odkurzacza centralnego zapewni nam wygodne i skuteczne użytkowanie. Sprzątanie każdej powierzchni stanie się dziecinnie proste i przyjemne. Oprócz dobrze dobranych szczotek, niezwykle istotny jest również wybór konkretnych węży, które jeszcze bardziej ułatwią nam codzienne porządki. Najlepiej szukać ich w wyspecjalizowanych sklepach (np. odkurzacze centralne sklep). Które węże do odkurzaczy centralnych sprawdzą się najlepiej? Odpowiadamy!

Węże “włącz/wyłącz”

W większości odkurzaczy centralnych odkurzanie uruchamia się poprzez podłączenie węża do gniazda ssącego umieszczonego w ścianie. Jeśli zależy nam na większej kontroli, warto zainwestować w węża z funkcją “włącz/wyłącz”, którą uruchamia się poprzez przycisk na uchwycie. Jest to zdecydowanie przydatna funkcja, na przykład podczas przerw w sprzątaniu, kiedy nie będziemy zmuszeni do odłączania od gniazda całego węża. Tego typu węża znajdziemy między innymi w zestawie marki CycloVac (odkurzacz centralny Cyclovac).

Więcej o odkurzaczach jest w artykule: Filtracja workowa czy bezworkowa – co sprawdzi się lepiej w odkurzaczu centralnym?

Węże rozciągane

Węże w podstawowych zestawach odkurzaczy centralnych to po prostu lekkie, giętkie i znacznie dłuższe, niż te w klasycznych odkurzaczach, rury. Jeśli wąż będzie za krótki, ponieważ podczas budowy domu i całej instalacji, zaplanowaliśmy zbyt małą ilość gniazd, warto dokupić rozciąganego węża. Pozwoli on nam dotrzeć do wszystkich oddalonych zakamarków, a w przeciwieństwie do podstawowych, długich węży nie będzie się plątał. Można wydłużać go nawet kilkakrotnie, a następnie z łatwością schować go w szafce lub szufladzie.

Węże chowane

Jednymi z bardziej praktycznych rozwiązań są węże chowane. Tego typu węże ssące, po skończonej pracy, możemy schować w rurociągu, za specjalnymi kasetami. Sprawdzą się szczególnie jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie instalacji i nie chcemy aby akcesoria od odkurzacza plątały się pod całym domu. Taki system odkurzania centralnego, z technologią węża chowanego w ścianie, pozwala na automatyczne i łatwe ukrycie węża. Przechowywanie odkurzacza staje się jeszcze bardziej komfortowe i dyskretne.

Węże z regulacją siły ssania

W tego typu wężach połączono funkcjonalność jaką jest opcja “włącz/wyłącz” z regulacją siły ssania. Obiema możliwościami steruje się za pomocą przycisków znajdujących się w rączce. Jest to zdecydowanie jedna z bardziej przydatnych funkcji w wężach do odkurzaczy centralnych. Tego typu węże znajdziemy między innymi w ofercie marki Beam (odkurzacze centralne Beam).

Odwiedź też nasz portal poświęcony urządzaniu mieszkania: http://dobrewnetrza.net/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *